Strona główna > Blog > Standardy firmy Fortis Przeprowadzki

Standardy firmy Fortis Przeprowadzki

Standardy firmy Fortis Przeprowadzki

Firma przeprowadzkowe, by móc konkurować na rynku musi nie tylko świadczyć usługi na podstawowym poziomie. Dziś nie wystarczy już, że pracownicy firmy sprawie przewiozą meble z jednego miejsca na drugie i nic przy tym nie uszkodzą. Dziś klienci są coraz bardziej wymagający, rynek pełen konkurencji, a by wyróżnić się trzeba świadczyć usługi na najwyższym światowym poziomie.

Wdrożenie standardów jakościowych w firmie Fortis Przeprowadzki

Dlatego też od początku swojego istnienia firma Fortis Przeprowadzki postawiła sobie za cel realizację usług w najwyższym standardzie. Głównym wyróżnikiem usług ma być więc bardzo szeroko rozumiana jakość. Jakość w kontekście globalnym – uzgodniona, wdrożona i zmierzona. Pierwszym podstawowym krokiem było tu więc wypracowanie standardów, których będzie przestrzegać firma.

Księga standardów świadczonych usług

Standardy te następnie zostały spisane, szczegółowo opisane i przedstawiona wszystkim pracownikom tak by mogli się z nimi zapoznać i zgłaszać własne propozycje ulepszeń, uwagi i wioski. Etap konsultacji z pracownikami jest tu niezwykle istotny. Wszelkie proponowane zmiany spotykają się bowiem ze zdecydowanie mniejszym oporem pracowników, jeśli biorą oni udział w ich wdrożeniu. Nawet najlepsze standardy, gdy zostaną zaprezentowane jako rozporządzenie i z góry narzucone wytyczne, których trzeba przestrzegać, nie będą respektowane z należytą uwagą. Pracownicy są najważniejszym ogniwem firmy i to oni, w branży przeprowadzkowej, mają największy wpływ na jakość wykonanej usługi. Bezpośrednio kontaktują się z klientem i to od ich zachowania i kompetencji zależy to, czy klient będzie miał pozytywne zdanie o firmie i jej ofercie po wykonanej przeprowadzce, czy też nie.

Księga standardów świadczonych usług

Tak zwana księga standardów świadczonych usług, stworzona przez firmę Fortis Przeprowadzki, obejmuje kilkanaście szczegółowych wytycznych, które w większości są tajne. Stanowią bowiem o przewadze konkurencyjnej firmy. Ujawnienie wypracowanych metod i sposobów postępowania w tym obszarze porównać można by do ujawnienia parametrów wynalazku tuż przed jego opatentowaniem. Nawet jeśli nie są to aż tak sekretne informacje, firma długo nad nimi pracowała i nie powinna dobrowolnie dzielić się nimi z konkurencją. Każde przedsiębiorstwo ustala własną drogę do sukcesu i własny sposób postępowania, dlatego dzielenie się planami z konkurencją byłoby wyjątkowo nieodpowiedzialne i lekkomyślne.  Niekiedy bowiem nawet drobny szczegół w procesie realizacji zamówienia może sprawić, że firma stanie się liderem na rynku. Szczegół oczywisty, jednak przeoczony omyłkowo przez konkurentów przy tworzonym przez nich procesie postępowania.

Więcej o standardach wdrożony w firmie Fortis przeprowadzki można przeczytać na stronie internetowej firmy www.fortis-przeprowadzki.pl .

Poradnik przeprowadzkowy
Zasady współpracy z firmą przeprowadzkową

Przeprowadzka z firmą przeprowadzkową, to krok, na który decyduje się bardzo wiele osób. Oczywiście nie można się dziwić. To rozwiązanie jest z wielu powodów warte rozważenia. Oczywiście wiele zależy od wyboru odpowiedniej firmy i zakresu zleconych usług, jednak to już inny temat. Plusy współpracy z firmą przeprowadzkową Plusem współpracy z firmą przeprowadzkową, jest znaczna oszczędność…