Przeprowadzki do Szwecji z Polski - cennik - FORTIS

Przeprowadzki do Szwecji z Polski

Szybka kalkulacja

Dalej

Przeprowadzki do Szwecji

Wielu Polaków w różnym momencie życia zaczyna rozważać emigrację - nierzadko jest to spowodowane perspektywą lepszej pracy, czasem to także efekt chęci założenia rodziny z kimś spoza ojczystego kraju. Choć każda przeprowadzka jest trudna i wymaga odpowiednio przeprowadzonych działań logistycznych, to jednak te zagraniczne stanowią największe wyzwanie, które jest w dużej mierze uzależnione od naszych zdolności organizacyjnych. By usprawnić sam proces przewiezienia rzeczy, można skorzystać z usług naszej firmy. Warto jednak pamiętać także o innych formalnościach.

Przeprowadzka do Szwecji - z nami będzie to dużo prostsze

Nasza firma Fortis Przeprowadzki jest już doskonale znana w Łodzi i okolicach. Klienci cenią nas przede wszystkim za profesjonalizm, terminowość i najwyższą jakość usług. Skutecznie realizujemy przeprowadzki zarówno na terenie kraju, jak i poza nim. Możemy Państwu ułatwić również wyprowadzkę do Szwecji.

Wynajęcie naszej firmy gwarantuje, że cały dobytek zostanie bezpiecznie przetransportowany we wskazane miejsce. Dostarczamy wytrzymałe kartony, a nawet pomagamy z zapakowaniem i rozpakowywaniem rzeczy. Jednocześnie troszczymy się o to, by wszystkie przedmioty - szczególnie te delikatne - zostały odpowiednio zabezpieczone. To gwarantuje, że do nowego domu dotrą w nienaruszonym stanie.

Dodatkowo możemy zapewnić, że dysponujemy najlepszą możliwą flotą. Wszystkie pojazdy są w doskonałym stanie technicznym, czego jesteśmy w stanie dopilnować poprzez regularne serwisowanie. Samochody są wyposażone w najnowsze technologie, dzięki czemu można wybrać najdogodniejszą i jednocześnie najszybszą trasę. Ponadto nasi kierowcy mają doświadczenie w transporcie różnego rodzaju sprzętów.

Zachęcamy do kontaktu, jeśli przygotowują się Państwo do przeprowadzki do Szwecji lub innego kraju.

Przeprowadzki Szwecja-Polska - czy to się opłaca?

Szwecja to bez wątpienia piękny kraj skandynawski, który przyciąga wielu imigrantów. Wszystko dlatego, że nierzadko daje możliwość znacznie wyższych zarobków, a i standard życia jest z reguły nieporównywalnie lepszy. Jeśli jednak rozważamy przeniesienie się do tego państwa na stałe, licząc na to, że będziemy mogli natychmiastowo poprawić warunki, w jakich do tej pory żyliśmy, musimy pamiętać, że nie stanie się tak bez odpowiedniego przygotowania.

Formalności związane z przeprowadzką do Szwecji

Szwecja, zgodnie z obowiązującymi unijnymi normami, nie wymaga zgłoszenia pobytu na jej terenie. Jak wiadomo, w niektórych przypadkach, jeśli upłyną 3 miesiące, jesteśmy zobowiązani do poinformowania władz państwa o mieszkaniu w jego obrębie, w przeciwnym wypadku możemy narazić się na karę. Teoretycznie zatem przeprowadzki do Szwecji nie wymagają załatwiania jakichkolwiek formalności, jednak w praktyce takie rozwiązanie jest zupełnie nieopłacalne. Jako niezgłoszeni imigranci nie posiadamy większości praw, które mogą okazać się przydatne szczególnie w kryzysowych sytuacjach. Przykładowo brak szwedzkiego numeru personalnego - którego możemy porównać do polskiego numeru PESEL - spowoduje, że będzie nam trudno nawet założyć konto w banku.

Dlatego też, od razu po przyjeździe, należy jak najszybciej zadbać o wyrobienie personnumer oraz o wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego czy społecznego. Dodatkowo, jeśli przeprowadzasz się z partnerem oraz z dziećmi, oni również muszą zadbać o spełnienie warunków związanych z legalnym pobytem.

Praca w Szwecji

Nie należy pod żadnym pozorem ulegać przeświadczeniu, że skoro zarobki Szwedów są zdecydowanie bardziej imponujące niż większości Polaków, to wraz z przeprowadzką sami również zaczniemy od razu zarabiać duże pieniądze. Przede wszystkim nie warto rozpocząć poszukiwania pracy już po przyjeździe. Zdecydowanie lepiej odpowiednio wcześniej przejrzeć oferty z naszej branży i jeszcze przed formalnym przeniesieniem się do Szwecji zadbać o zatrudnienie.

W tym celu konieczne jest zaktualizowanie CV i zorientowanie się, jak wyglądają zarobki oraz warunki pracy w wybranym przez nas sektorze. Konieczne jest poznanie zasad związanych z zatrudnieniem oraz czy ukończone przez nas szkoły będą faktycznie respektowane przez szwedzkich pracodawców. Pozwoli to na uniknięcie przykrych niespodzianek, a zwłaszcza problemów związanych z brakiem dochodów przez dłuższy czas.

O czym jeszcze pamiętać w razie przeprowadzki do Szwecji?

Przenosiny do obcego kraju - zwłaszcza jeśli planujemy tam zostać na stałe - nigdy nie należą do najłatwiejszych. Z reguły musimy się mierzyć nie tylko z tęsknotą za najbliższymi, którzy zostają w ojczyźnie, ale napotykamy też trudności. By odpowiednio się na nie przygotować, warto także pomyśleć o następujących kwestiach:

SKONTAKTUJ SIĘ

Telefon: 514 555 800
e-mail: kontakt@fortis-przeprowadzki.pl

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 18:00
Sobota: 8:00 - 14:00

Idealna przeprowadzka zaczyna się od BEZPŁATNEJ WYCENY