Strona główna > Blog > Błędy przy przeprowadzce

Błędy przy przeprowadzce

Błędy przy samodzielnej przeprowadzce

Decyzja o przeprowadzce wykonywanej we własnym zakresie to początek krótszego lub dłuższego okresu wytężonej pracy. Oczywiście można sobie z taką przeprowadzką poradzić, warto jednak wiedzieć, że w jej trakcie mogą pojawić się błędy. Jakie i jak ich unikać?

Jakie błędy przy przeprowadzce popełniamy najczęściej:

Brak zaplanowania prac.

Przeprowadzka to wiele prac, do wykonania w dość krótkim czasie. Osoba dobrze zorganizowana i mająca doświadczenie w przeprowadzaniu się, z pewnością wykona je bez pomocy ściągi, ten, kto z przeprowadzką ma do czynienia po raz pierwszy już nie. Warto więc sporządzić plan przeprowadzki z uwzględnieniem najważniejszych spraw do załatwienia. Takie notatki bardzo pomagają. W ferworze prac łatwo można o czymś zapomnieć – plan o tym przypomni.

Zła organizacja pracy.

Przeprowadzka to sporo pracy, która trzeba sobie zorganizować tak, by było można wykonać ją łatwiej. Najczęstszym powodem błędów przy przeprowadzce jest zła organizacja pracy – przedłuża czas przeprowadzki, powoduje niepotrzebne problemy, a czasem i straty. Warto wiec przywiązać uwagę do tego, by każda czynność była dobrze zorganizowana. Warto zapewnić sobie pomoc innych osób, posiadać odpowiednie narzędzia, opakowania, transport. Odpowiednie zorganizowanie prac i zgranie czasowe, pozwala wykonać przeprowadzkę szybciej i bez niepotrzebnych wpadek.

Błędy przy przeprowadzce

Brak przygotowania finansowego lub fałszywa oszczędność.

Przeprowadzka kosztuje. Nawet wykonywana samodzielnie nie jest przeprowadzka bezpłatną. Kosztować będą opakowania niezbędne do przeprowadzki, materiały zabezpieczające nasz majątek, transport, czasami pomoc wynajętych osób. Brak przygotowania się na te wydatki, lub chęć oszczędzania na siłę, może spowodować poważne problemy – przedłużyć przeprowadzkę w czasie lub doprowadzić do strat finansowych. Przykładem niech będzie niedokładnie zabezpieczenie majątku przed zniszczeniem – oszczędzanie na materiałach zabezpieczających nieraz prowadzi do poważnych strat finansowych.

To oczywiście tylko trzy błędy które mogą wystąpić przy przeprowadzce. Warto o nich wiedzieć i planować przeprowadzkę tak, by się nie pojawiły. Pomimo prostoty prac, przeprowadzka bowiem może skończyć się takimi lub innymi wpadkami. Nie spowodują z pewnością tragedii, ale mimo wszystko warto robić wszystko, by ich nie było. Przeprowadzka bez takich sytuacji, to przeprowadzka szybsza, lepsza i mniej stresująca.

Poradnik przeprowadzkowy
Kiedy się przeprowadzić? Czy jest na to najlepszy dzień?

Przeprowadzka to sytuacja, która rozpoczyna się od sprzedaży mieszkania czy domu i chęci zamieszkania w innym miejscu. Patrząc na temat logicznie, termin przeprowadzki jest więc po części zależny od nas. Wystawiając mieszkanie czy dom na sprzedaż, nie mamy rzecz jasna gwarancji, że kupujący znajdzie się natychmiast, ale możemy przypuszczać, że długo to nie potrwa. Czy warto wybierać na…