Przeprowadzka do Austrii z Polski - cennik - FORTIS

Przeprowadzka do Austrii z Polski

Szybka kalkulacja

Dalej

Przeprowadzka do Austrii

Choć Austria większości Polaków może kojarzyć się z wypadem na narty w czasie ferii zimowych i zapierającymi dech w piersiach górskimi krajobrazami pokrytymi śniegiem, tak naprawdę to miejsce, które w ostatnich latach stanowi destynację dla coraz większej liczby osób poszukujących tam pracy. Przeprowadzka w każde nowe miejsce, a w szczególności za granicę, może stanowić powód do obaw, szczególnie jeśli zależy nam na tym, aby wszystko przebiegło po naszej myśli. W jaki sposób przygotować się do przeprowadzki do Austrii? W jakie dokumenty należy się zaopatrzyć? W jaki sposób bezpiecznie przetransportować swój dobytek? By cały proces przebiegł szybko i sprawnie, warto skorzystać z usług naszej firmy.

Przeprowadzki Austria - Polska - wybór firmy transportowej

Żadna przeprowadzka nie przebiegnie w pomyślny sposób, jeśli nie przygotujemy się do niej odpowiednio i nie zadbamy nawet o najmniejszy szczegół. Najważniejszym elementem każdej przeprowadzki jest właściwe spakowanie swoich rzeczy oraz ich przetransportowanie. Jeśli planujemy przeprowadzkę za granicę, proces pakowania warto rozpocząć już kilka miesięcy wcześniej. Da nam to odpowiednią ilość czasu na dokładne przejrzenie swojego asortymentu. Może okazać się, że niektórych rzeczy już nie potrzebujemy i tylko zajmowałyby miejsce w naszym nowym lokum. To dobry moment na oddanie lub sprzedaż niepotrzebnych rzeczy.

Kolejny krok to wybór właściwej firmy przeprowadzkowej. Przeprowadzka za granicę to często duże wyzwanie logistyczne, szczególnie jeśli musimy przewieźć znaczną liczbę przedmiotów. W takiej sytuacji zawsze warto wybierać firmy o największym doświadczeniu, jak Fortis Przeprowadzki. Jesteśmy firmą o doskonałej renomie, głównie ze względu na najwyższą jakość naszych usług, wykwalifikowaną kadrę, nowoczesną flotę transportową i indywidualne podejście do klienta. Dokładamy wszelkich starań, aby cały proces przeprowadzki przebiegał bezproblemowo, a transportowane przez nas rzeczy dotarły na miejsce o właściwym czasie.

Firma Fortis przeprowadzki oferuje nie tylko transport przedmiotów do Austrii i innych europejskich państw. Gwarantujemy pomoc przy pakowaniu i właściwym zabezpieczeniu przedmiotów, demontażu i wnoszeniu ciężkich mebli i innych przedmiotów, a także montażu wyposażenia.

Przeprowadzki Austria - Polska

Decyzja o przeprowadzce do innego państwa na dłuższy okres nigdy nie należy do najłatwiejszych. Zazwyczaj są to wielomiesięczne przygotowania związane z załatwianiem wielu istotnych spraw pokroju urzędowego, jak i logistycznego. Na szczęście przeprowadzki do Austrii są zdecydowanie mniej skomplikowane, niż może się to wydawać. Jednakże to, w jaki sposób będzie przebiegała przeprowadzka, w dużej mierze zależy od naszego podejścia i przygotowania. Nasz rada na początek? Zdecydowanie nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę.

Przeprowadzki do Austrii a wymagane dokumenty

Przeprowadzka do obcego państwa nie może obejść się bez zgromadzenia odpowiedniej dokumentacji, która umożliwi nam legalny wjazd do państwa, pozwoli na znalezienie pracy czy własnego mieszkania. Jakie dokumenty są niezbędne podczas przeprowadzki do Austrii?

Austria należy do państw członkowskich Unii Europejskiej. Oznacza to, że wszyscy jej obywatele mogą bez przeszkód przyjeżdżać do Austrii zarówno w celach rekreacyjnych, jak i zarobkowych. Najważniejszą rzeczą, jaką musisz mieć przy sobie w trakcie przeprowadzki do Austrii, jest ważny dowód osobisty (obywatele Polski mogą podróżować do Austrii bezwizowo). Dowód osobisty to dokument, który pozwoli Ci na przekroczenie granicy. Pamiętaj, że nawet podróżując samochodem, możesz zostać wybrany do wyrywkowej kontroli i okazania swojego dowodu tożsamości. Warto pamiętać o tym, że choć Polacy mogą swobodnie podróżować do Austrii, obowiązują ich przepisy celne, jak chociażby ograniczenia w przewozie wyrobów tytoniowych i alkoholu (110l piwa czy 90l wina).

W przypadku przeprowadzki do Austrii warto również zaopatrzyć się w ubezpieczenie zdrowotne (NFZ lub ubezpieczenie prywatne), a przed samym wyjazdem zaopatrzyć się w kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Jest ona wydawana za darmo, a w razie konieczności związanych z wizytą u lekarza lub pomocą medyczną pozwoli Ci uniknąć dodatkowych kosztów.

Przeprowadzki do Austrii - meldunek i podjęcie pracy

Austria to przyjazny kraj dla osób, które marzą o przeprowadzce w celu rozpoczęcia pracy. Samo przebywanie na terenie Austrii nie wymaga pozwoleń, jednakże bardzo ważne jest powiadomienie właściwych organów o zameldowaniu. W Austrii należy to zrobić w przeciągu 3 dni od momentu przyjazdu. Do tego celu niezbędny będzie nam dowód osobisty oraz wypełnienie formularza weryfikującego naszą tożsamość. Następnie otrzymujemy potwierdzenie zameldowania, które okaże się bardzo pomocne podczas szukania pracy, ubiegania się o kredyt czy obywatelstwo. Co ważne, w Austrii obowiązuje także opłata za kościół dla osób o wyznaniu katolickim i wynosi 1,1% od rocznego dochodu. Jednak jeśli jesteś osobą niewierzącą, ta opłata Cię nie dotyczy.

SKONTAKTUJ SIĘ

Telefon: 514 555 800
e-mail: kontakt@fortis-przeprowadzki.pl

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 18:00
Sobota: 8:00 - 14:00

Idealna przeprowadzka zaczyna się od BEZPŁATNEJ WYCENY