Strona główna > Blog > Transport mebli między miastami, czyli jak zorganizować bezpieczny przewóz

Transport mebli między miastami, czyli jak zorganizować bezpieczny przewóz

Wśród największych wyzwań, które towarzyszą każdej przeprowadzce jest oczywiście przetransportowanie swojego dobytku (a przynajmniej znacznej jego części) do nowego mieszkania. Okazuje się, że najtrudniej będą mieli Ci, którzy decydują się na transport mebli – te zazwyczaj nie są lekkie, a dodatkowo zajmują często sporo przestrzeni. Z racji swoich zazwyczaj nieporęcznych rozmiarów i dużej wagi, znoszenie i wnoszenie ich do mieszkania może sprawić dużo trudności.

Wynoszenie i wnoszenie mebli może sprawiać wiele trudności.

Jeżeli zdecydowałeś się już na nowe, umeblowane lokum i nie ma konieczności przenosić się wraz ze swoimi starymi meblami, to jesteś wśród nielicznych szczęśliwców, którzy nie muszą sobie zaprzątać głowy transportem mebli. Jeśli jednak kupiłeś mieszkanie nieumeblowane i chcesz aby stała w nim Twoja ulubiona, pojemna szafa, meblościanka, łóżko czy inne meble, musisz liczyć się z dodatkowymi trudnościami. Transport mebli to wszak nie tylko przewóz samochodem ale także wynoszenie i wnoszenie. Zanim przystąpimy do tych prac, warto wcześniej dokładnie zaplanować każdy szczegół.

Możliwe problemy przy transporcie mebli

Najwięcej problemu stwarzają meble o największych gabarytach. Zazwyczaj po zakupie mebli wnosimy je do mieszkania w formie rozłożonej, a składamy je w całość dopiero w zaciszu domowym. Jeżeli chcemy wynieść je w całości, trzeba najpierw sprawdzić, czy będą chciały się „przecisnąć” przez wnękę drzwiową lub futryny okienne (wykorzystanie futryn bywa możliwe w przypadku parterowych domów). Wynoszenie mebli w całości samemu nie jest jednak polecane, gdyż nie trudno wówczas uszkodzić (obić) np. kanty wynoszonych mebli. Dodatkowo, podczas nieumiejętnego wynoszenia, możemy uszkodzić wykończenia ścian, okna lub drzwi.

Większe elementy owija się folią typu stretch lub folią bombelkową.

Bezpieczne wynoszenie mebli

Najlepszą metoda w przypadku dużych mebli jest ich wcześniejsze rozkręcenie i odpowiednie zabezpieczenie na czas transportu. Większe elementy owija się folią typu stretch lub folią bombelkową, a jeśli to konieczne zabezpiecza się je dodatkowymi środkami. Mniejsze elementy, bądź części mocowań można spakować w specjalne kartony bez lub z wypełniaczami – w zależności od rodzaju danego elementu. Taki sposób zapakowania mebli, znacząco ułatwia ich wynoszenie i wnoszenie oraz zmniejsza ryzyko przypadkowego uszkodzenia.

Transport mebli do nowego mieszkania, to duże trudności wymagające umiejętności organizacyjnych, dobrego planowania oraz znacznej pracy fizycznej. Nie musimy jednak zostawać z tym problemem sami. Profesjonalne firmy przeprowadzkowe, takie jak FORTIS, zajmą się wszystkim za Ciebie. Dodatkowo, korzystając z pomocy ludzi z doświadczeniem, będziesz miał gwarancję, że Twoje meble bezpiecznie zamieszkają w nowym lokum.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami! Chętnie pomożemy!

Poradnik przeprowadzkowy
Kryteria wyboru miejsca zamieszkania

Przeprowadzka do nowego, lepszego mieszkania, to krok, o którym myśli wielu z nas. Niekiedy to nie kończy się konkretną decyzją prowadzącą do tego celu, gdyż tak naprawdę nie mamy pojęcia, na jakie mieszkanie się ukierunkować. W którym miejscu zamieszkać? Rozwiązań jest wiele – warto zdecydować się na najlepsze. Decyzja o zmianie miejsca zamieszkania to jedno, ważne…