Strona główna > Blog > Nowe miejsce jest straszne, czyli nietrafiona przeprowadzka

Nowe miejsce jest straszne, czyli nietrafiona przeprowadzka

Nietrafiona przeprowadzka

Przeprowadzka zawsze kończy się zamieszkaniem w nowym miejscu. Gdy nadejdzie ten czas, gdy okaże się, że wszystko już zostało rozpakowane, przychodzi czas zaaklimatyzowania się w nowym miejscu. Nie zawsze jest dobrze.

Dlaczego to miejsce jest takie straszne?

Niekiedy, pomimo naszych starań, nie możemy zaakceptować nowego miejsca. Czujemy się w nim nieswojo, obco, nie potrafimy przejść do porządku dziennego i zacząć w nowym miejscu po prostu żyć, a nawet jeśli to się udaje, najczęściej przychodzi z wielkim trudem.

Nietrafiona przeprowadzka – co zrobić?

Rozwiązaniem w tej sytuacji jest cofnięcie się myślami do miejsca, z którego wyjechaliśmy i odpowiedzenie sobie na pytanie, jaki był cel wyprowadzki. Odpowiadając sobie na to pytanie, bardzo szybko przypomnimy sobie, dlaczego chcieliśmy się przeprowadzić. Warto zdać sobie sprawę z jednego – nawet najlepsze miejsce w pierwszym momencie jest obce. Wiadomo, że skoro żyliśmy w innym miejscu przez określony czas, po przeprowadzce będziemy czuć się wyobcowani. To zupełnie naturalne. Jeśli w tym czasie spotkają nas w nowym miejscu jakieś negatywne doświadczenia, szybko zaczniemy się zastanawiać, czy przeprowadzka miała sens.

Warto w tym momencie pomyśleć, jak było na początku w starym miejscu. Z pewnością zastanawialiśmy się jak będzie, z pewnością również spotykały nad negatywne rzeczy a po miesiącach czy latach mieszkania, miejsce to stało się miejscem, o którym mówiliśmy „nasz dom”. W nowym miejscu będzie z pewnością tak samo. Z początku obce, czasem nieprzyjazne, stanie się miejscem, o którym powiemy dokładnie tak samo.

Warto dać sobie trochę czasu.

Warto dać sobie czas i zapamiętać starą zasadę – pierwszy rezultat zawsze można spisać na straty. Warto spojrzeć na dane miejsce jeszcze raz i jeszcze raz. Dać sobie czas – czasami kilka dni, czasami kilka tygodni a nawet miesięcy. Z pewnością do dobrze wybranego miejsca się przyzwyczaimy, z pewnością znajdziemy w nim wiele dobrych stron.

Jeśli mimo wszystko nie jest nam w nowym miejscu dobrze, warto zastanowić się, czy to nie my podchodzimy do niego negatywnie? Czasami złe nastawienie wystarczy by znaleźć w danym miejscu szereg negatywnych cech.

Podchodząc pozytywnie do nowego miejsca zamieszkania, szybko dojedzmy do wniosku – jest dobrze, a może być lepiej. Warto się o to starać, warto przeczekać – każde dobrze wybrane miejsce może stać się tym ważnym, mimo kłopotów. Wady nowego miejsca? Będą. Nie oznacza to jednak, by nowe miejsce zamieszkania przekreślać.

Poradnik przeprowadzkowy
Przeprowadzka domu – kilka cennych wskazówek

Jeśli w najbliższym czasie planujesz przeprowadzkę domu warto abyś zdał sobie sprawę ze specyfiki tego przedsięwzięcia. Przeprowadzka domu jest zazwyczaj dużo większym przedsięwzięciem niż przeprowadzka mieszkania, więc aby ją sprawnie zrealizować należy odpowiednio zaplanować i przygotować cały proces przeprowadzki. Należy również pamiętać, że w domu mamy dużo więcej pomieszczeń niż Np., w mieszkaniu, ponieważ oprócz…