Przeprowadzka do Szwajcarii z Polski - cennik - FORTIS

Przeprowadzka do Szwajcarii z Polski

Szybka kalkulacja

Dalej

Przeprowadzka do Szwajcarii

Szwajcaria co roku przyciąga wiele osób. Piękna natura, zapierające dech w piersiach krajobrazy, ale i jakość życia na wysokim poziomie sprawiają, że aktualnie coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzkę do kraju o jednym z najwyższych standardów. Niestety przeprowadzka do Szwajcarii może nastręczyć po drodze wielu problemów, związanych zarówno z bezpiecznym przetransportowaniem swoich rzeczy do nowego miejsca zamieszkania, jak i dotyczących wielu spraw urzędowych. Dowiedz się, o czym należy pamiętać w trakcie przeprowadzki do Szwajcarii.

Przeprowadzka do Szwajcarii - w jaki sposób przetransportować dobytek?

Przeprowadzka do nowego miejsca zamieszkania zawsze stanowi wyzwanie. To z pewnością czas radości i ekscytacji, ale równocześnie dużego stresu, szczególnie jeśli przeprowadzamy się do innego państwa. To doskonale zrozumiałe, że każdej przeprowadzającej się osobie zależy na tym, aby przeprowadzka była dopięta na ostatni guzik, także pod względem transportu przedmiotów. W takiej sytuacji zdecydowanie nie warto ryzykować i np. przewozić wszystkie swoje cenne przedmioty na własną rękę lub angażować do tego celu znajomych.

Skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem, jest wybór odpowiednio wykwalifikowanej firmy transportowej, jaką jest Fortis Przeprowadzki. W zakresie działań naszej firmy znajduje się nie tylko przewóz rzeczy do Szwajcarii, ale również pakowanie, przenoszenie jak i wnoszenie rzeczy do nowego lokum. Z Fortis Przeprowadzki nie musisz martwić się tym, że Twoje rzeczy będą niewłaściwie spakowane. W swoim asortymencie posiadamy materiały niezbędne do pakowania, dzięki czemu przewożone rzeczy będą właściwie zabezpieczone i przystosowane do wielogodzinnego transportu. Co więcej, pomożemy Ci w dopełnieniu wszelkich nierzadko zawiłych formalności związanych z przewozem rzeczy do Szwajcarii, jak i zajmiemy się demontażem mebli, aby ich transport był jeszcze bardziej komfortowy. W Fortis Przeprowadzki dysponujemy wykwalifikowanymi i doświadczonymi pracownikami, dlatego możesz mieć pewność, że Twoje przedmioty do czasu przyjazdu w miejsce docelowe będą w dobrych rękach.

Przeprowadzka do Szwajcarii - co warto wiedzieć?

Na początek garść niezbędnych informacji dla osób decydujących się na przeprowadzki Szwajcaria-Polska. Szwajcaria należy do jednego z najbogatszych państw w Europie, stąd zarobki, jak i jakość życia znajdują się na bardzo wysokim poziomie. Niestety Szwajcaria może posiadać w sobie pewien minus - nie należy ona do grona państw członkowskich Unii Europejskiej czy też Europejskiego Obszaru Gospodarczego, stąd na jej terenie obowiązuje nie tylko inna waluta (frank szwajcarski), jak i mogą być wymagane inne dokumenty, które umożliwią nam legalny pobyt.

Szwajcaria - przeprowadzka i niezbędne dokumenty

Choć Szwajcaria nie należy do Unii Europejskiej, jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (ESWH), jak i strefy Schengen. Oznacza to, że osoby pochodzące z Unii Europejskiej mogą bez przeszkód podróżować do tego kraju zarówno w celach prywatnych, jak i biznesowych, a także mieszkać tam i pracować. Aby jednak przeprowadzka i rozpoczęcie pracy w Szwajcarii były możliwe, należy posiadać określone dokumenty, a także dopełnić niezbędnych formalności.

Przed przeprowadzką do Szwajcarii należy uzyskać zezwolenie na pobyt. Obowiązuje ono, jeśli mamy zamiar pozostać w tym kraju przez okres dłuższy niż 3 miesiące. Aby go otrzymać, należy posiadać zezwolenie na pracę lub zezwolenie na pobyt okresowy w określonych celach. O zezwolenie należy wnioskować w lokalnym urzędzie w Szwajcarii w terminie 14 dni od momentu przyjazdu (zanim rozpoczniemy pracę). Aby takie zezwolenie otrzymać, należy zabrać ze sobą paszport, dowód osobisty oraz zaświadczenie o zatrudnieniu.

Nie należy także zapominać o wymeldowaniu się z kraju pochodzenia, rezygnacji z abonamentu na telefon, internet, rezygnacji z ubezpieczenia zdrowotnego, a także wszelkiego rodzaju subskrypcjach i prenumeratach. O zmianie adresu warto poinformować również pocztę.

Szwajcaria przeprowadzka - co po przyjeździe do kraju?

Tak jak zostało wspomniane, po przeprowadzce do Szwajcarii w terminie do 14 dni od dnia przyjazdu należy zgłosić się do lokalnego urzędu w celu zameldowania. Wymagane do tego celu dokumenty to:

Osoby, które chcą otworzyć konto bankowe w Szwajcarii, powinny posiadać i dostarczyć zezwolenie na pobyt okresowy w określonych celach, dowód tożsamości oraz umowę o pracę, jeśli wnioskodawca ją posiada. Warto pamiętać także o uaktualnieniu prawa jazdy - należy wymienić je na szwajcarskie w okresie 12 miesięcy od momentu przyjazdu. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku rejestracji samochodu - pojazd używany musi zostać zarejestrowany w ciągu 12 miesięcy, a nowy w przeciągu miesiąca. Aby móc poruszać się swoich samochodem po szwajcarskich drogach, konieczne jest posiadanie ubezpieczenia.

SKONTAKTUJ SIĘ

Telefon: 514 555 800
e-mail: kontakt@fortis-przeprowadzki.pl

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 18:00
Sobota: 8:00 - 14:00

Idealna przeprowadzka zaczyna się od BEZPŁATNEJ WYCENY