Transport pianin Łódź - FORTIS

Transport pianin Łódź

Powierz swoje pianino naszym specjalistom, którzy bezpiecznie wyniosą, przewiozą i wniosą je do Twojego mieszkania.
Wybierz transport pianin z gwarancją bezpieczeństwa!

Szybka kalkulacja

Dalej

Transport pianina to zadanie dla profesjonalistów z doświadczeniem

Pianino to wyjątkowy, delikatny instrument muzyczny, a jego bezpieczne przewiezienie z miejsca na miejsce wymaga specjalistycznej wiedzy. Sama wiedza jednak nie wystarczy, oprócz niej posiadamy specjalistyczny sprzęt do zadań specjalnych i wieloletnie doświadczenie przy przewozie każdego rodzaju pianin.

Rodzaje pianin

Pianino bywa często mylone z fortepianem. Głównym czynnikiem, za pomocą którego łatwo rozróżnić pianino od fortepianu jest położenie strun względem podłoża. W pianinach struny ułożone są względem niego prostopadle a sam instrument klawiszowy z uwagi na takie ułożenie strun jest pionowy. Im wyższe pianino, tym więcej dźwięku może się z niego wydobyć. Pianina stoją zazwyczaj na czterech nogach i są łatwiejsze w transporcie, gdyż zajmują mniej przestrzeni. Dzielimy je na cztery grupy ze względu na wymiary instrumentu:

Pianino typu Spinet

Najmniejszy rodzaj pianin, często spotykany w domach jako element podnoszący estetykę pomieszczenia. Instrument tego typu osiąga wymiary od 91 do 102 cm wysokosci. Z uwagi na swoje rozmiary i wagę jest najłatwiejszy w przenoszeniu.

Pianino typu Console

Osiąga rozmiary od 102 cm do 109 cm i także nie sprawia dużych trudności w transporcie. Pianina tego typu posiadają lepsze brzmienie niż spinety.

Pianino typu Studio

Wymiary tego typu pianin zaczynają się od 112 cm do nawet 122 cm wysokości. Dzięki swojej budowie (dłuższym strunom niż w przypadku dwóch wyżej wymienionych typów) posiadają one dużo lepsze brzmienie.

Pianino typu Upright

Ten typ pianin zaczyna się od 124 cm w górę i posiada najlepsze brzmienie. Upright to tzw. pianino pełnowymiarowe, choć w przestrzeni domowej nie zajmuje dużo miejsca. Nie sprawia ono także większych trudności zarówno przy przenoszeniu o kilka metrów, czy transporcie do innego miasta lub za granicę.

Rodzaje Fortepianów

W fortepianach mamy do czynienia z równoległym ułożeniem strun względem podłoża, co determinuje zdecydowanie większe niż w przypadku pianin, rozmiary instrumentu w płaszczyźnie poziomej. Z uwagi na rozmiary fortepianów i nieporęczne kształty, nie należą one do grupy instrumentów łatwych do przeniesienia. W przypadku przewozu fortepianu często zachodzi konieczność demontażu niektórych jego części, dlatego tak ważne jest, aby transportem tego instrumentu muzycznego zajęły się wyspecjalizowane osoby z odpowiednim sprzętem.

Fortepian miniaturowy

Niech nas nie zwiedzie nazwa „miniaturowy” – to niemały i ciężki instrument osiągający rozmiary od 135 do 155 cm długości. W większości przypadków już ten rodzaj fortepianu sprawia trudności przy wynoszeniu przez futryny drzwi.

Fortepian gabinetowy

Osiąga rozmiary od 155 cm do 180 cm długości. Z uwagi na swoje rozmiary, opcja demontażu niektórych części (np. nóg.) na czas przeniesienia jest nieunikniona.

Fortepian salonowy

Instrument osiągający maksymalną długość w zakresie od 180 do 210 cm. Ciężki i piękny instrument, który jak sama nazwa wskazuje często stanowi prestiżową ozdobę w salonach. Sprawia wiele trudności przy transporcie. Aby bezpiecznie go przetransportować konieczna jest pomoc fachowców i użycie odpowiedniego sprzętu.

Fortepian półkoncertowy

Występuje w wersjach od 210 do 240 cm długości. Półkoncertowy czyli jeszcze nie największy, ale już ogromny i wykorzystywany nie tylko w warunkach domowych ale i scenicznych. Nie trzeba wspominać ile trudności sprawia ten olbrzym w przypadku transportu.

Fortepian koncertowy

To prawdziwy gigant wśród fortepianów, który jest równocześnie najwspanialszy w swojej rodzinie. Najczęściej wykorzystywany jest przez profesjonalnych muzyków, podczas koncertów, ale bywa też na wyposażeniu salek muzycznych, a rzadziej na wyposażeniu mieszkań. Przewóz tego typu fortepianu to ogromne wyzwanie, z którym poradzić sobie mogą tylko fachowcy z Fortis.

Podział fortepianów w krajach anglojęzycznych

Powyższy podział ze względu na rozmiary jest najczęściej spotykany w Polsce. W nomenklaturze anglojęzycznej występują następujące typy (od najmniejszego):

Powierz swoje pianino lub fortepian specjalistom i miej spokojną głowę

Zaufało nam już setki ludzi kochających fortepiany i pianina. Oto lika kluczowych powodów, dla których warto zdecydować się na transport fortepianu z Fortisem.

W dowolnym miejscu o każdej porze

Jesteśmy doświadczoną fimą działającą na rynku przeprowadzkowym specjalizującą się w prawdziwych międzynarodowych wyzwaniach choć uwielbiamy także standardowe, lokalne zlecenia. Uśmiech klienta po udanej przeprowadzce jest dla nas największą satysfakcją, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby proces transportu Twojego mienia przebiegał bezpiecznie i z wykorzystaniem najlepszej wiedzy naszych specjalistów od przeprowadzek.

Niezależnie od tego, czy chcesz przewieść swój fortepian z Warszawy do Madrytu, czy ze Stalowej Woli do Łodzi jesteśmy do Twojej dyspozycji!

SKONTAKTUJ SIĘ

Telefon: 514 555 800
e-mail: kontakt@fortis-przeprowadzki.pl

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 18:00
Sobota: 8:00 - 14:00

Idealna przeprowadzka zaczyna się od BEZPŁATNEJ WYCENY