Przeprowadzka do Norwegii z Polski - cennik - FORTIS

Przeprowadzka do Norwegii z Polski

Szybka kalkulacja

Dalej

Przeprowadzka do Norwegii

Choć Norwegia to kraj, w którym panują ekstremalne temperatury i klimat, który z pewnością nie rozpieszcza amatorów słonecznej i ciepłej pogody, to miejsce, do którego z roku na rok przenosi się coraz większa liczba Polaków. To doskonale zrozumiałe - Norwegia oprócz niepowtarzalnych krajobrazów oferuje zdecydowanie wyższe zarobki, jak i niezwykłą łatwość w znalezieniu interesującej pracy. To także państwo, w którym emigrujący do niego ludzie mogą liczyć na rozbudowany pakiet socjalny. Przeprowadzka do Norwegii to bardzo poważna decyzja, szczególnie jeśli zamierzamy zostać w tym kraju na dłużej. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób prawidłowo przygotować się do wyjazdu i przeprowadzki, aby przebiegały one bez komplikacji.

Przeprowadzki do Norwegii - wybór firmy przeprowadzkowej

Jednym z najważniejszych i często najtrudniejszych kroków w trakcie przeprowadzki za granicę jest transport swoich przedmiotów, szczególnie jeśli do innego kraju przeprowadzamy się całą rodziną. Jeśli chcesz oszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów i dodatkowego stresu, warto zaufać profesjonalistom, jakimi są pracownicy firmy przeprowadzkowej Fortis Przeprowadzki. Dysponujemy doświadczeniem na najwyższym poziomie, a wartości, jakimi się kierujemy w codziennej pracy i pomocy klientom, to uczciwość, rzetelność i otwartość. Możesz mieć pewność, że wybierając usługi Fortis Przeprowadzki, wybierasz wieloletnie doświadczenie i najwyższą jakość usług.

Za pośrednictwem Fortis Przeprowadzki możesz liczyć na następujące kompleksowe usługi:

Firma Fortis Przeprowadzki gwarantuje, że poszczególne etapy Twojej przeprowadzki do Norwegii przebiegną szybko i sprawnie, a wszystkie cenne przedmioty dotrą na wskazany adres. Dysponujemy nowoczesną flotą pojazdów, które pomieszczą załadunek o masie do nawet 3,5 tony. Wszystkie nasze pojazdy są regularnie serwisowane i prowadzone przez doświadczonych kierowców korzystających z najnowszej nawigacji satelitarnej. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoja usługa będzie zrealizowana na czas.

Przeprowadzki do Norwegii - od czego zacząć?

Przeprowadzka do Norwegii, jak i każdego innego państwa, powinna zostać zaplanowana z co najmniej kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Nawet jeśli jesteś fanem podejmowania i realizacji spontanicznych decyzji, warto aby do takiego przedsięwzięcia odpowiednio się przygotować. Przeprowadzki do Norwegii w celach przede wszystkim zarobkowych wiążą się głównie ze znajomością rodzimego języka, co jest bardzo ważne. W Norwegii językiem urzędowym jest język norweski. Choć bez problemu na terenie tego kraju będziesz mógł porozumieć się za pomocą angielskiego, to właśnie norweski zapewni Ci lepszą pozycję na rynku pracy w tym państwie.

Przeprowadzka w Norwegii - wymagane dokumenty

Komplet odpowiednich dokumentów to podstawa w trakcie przeprowadzki do Norwegii. Decydując się na wyjazd do tego kraju, musisz pamiętać o:

Bardzo ważne, aby upewnić się, że dokumenty tożsamości są aktualne. Posiadanie nieaktualnego paszportu lub dowodu osobistego uniemożliwi Ci przekroczenie granicy. Zaświadczenie o niekaralności jest równie ważne, gdyż bardzo często wymagają go przyszli pracodawcy. Równie istotna jest karta EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Choć Norwegia nie należy do państw członkowskich Unii Europejskiej, respektuje EKUZ. Dzięki temu, jeśli zajdzie taka potrzeba, możemy skorzystać z opieki medycznej w Norwegii w ramach polskiego ubezpieczenia.

Przeprowadzki z Polski do Norwegii a formalności

Przeprowadzka z Polski do Norwegii będzie wymagać od Ciebie dopełnienia kilku formalności, zarówno jeszcze podczas pobytu w kraju, jak i po przyjeździe do Norwegii. Przed przeprowadzką musisz upewnić się, czy rozwiązałeś wszelkiego rodzaju umowy. Zalicza się do nich abonament za telewizję, internet, telefon czy różnego rodzaju prenumeraty. Warto zadbać też o formalności związane z Twoim odejściem z pracy, wynajmowanym do tej pory mieszkaniem czy też zamknięciem konta w polskim banku.

Po przyjeździe do Norwegii powinieneś zająć się formalnościami związanymi z legalnym pobytem w tym kraju, a także możliwością podjęcia pracy. Bez legalnego pobytu znalezienie pracy jest praktycznie niemożliwe. Jeśli zamierzasz przebywać w Norwegii przez okres dłuższy niż 6 miesięcy, musisz ten fakt zgłosić odpowiednim organom w czasie nie dłuższym niż 8 dni od momentu przekroczenia norweskiej granicy. Pamiętaj, że przebywanie w Norwegii jest możliwe tylko w momencie, kiedy posiadasz umowę o pracę na okres minimum 6 miesięcy. Z kolei podjęcie pracy jest możliwe dopiero w chwili wyrobienia norweskiej karty podatkowej.

SKONTAKTUJ SIĘ

Telefon: 514 555 800
e-mail: kontakt@fortis-przeprowadzki.pl

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 18:00
Sobota: 8:00 - 14:00

Idealna przeprowadzka zaczyna się od BEZPŁATNEJ WYCENY