Strona główna > Blog > Przeróbki nowego mieszkania. Warto?

Przeróbki nowego mieszkania. Warto?

Przeróbki nowego mieszkania. Warto

Wprowadzanie się do nowego mieszkania, zawsze ma związek z meblowaniem całego lokalu. Niekiedy już w chwili zakupu mieszkania okazuje się, że samo meblowanie to za mało – niezbędne są przeróbki kupionego lokalu.

Czy warto decydować się na przeróbki nowego mieszkania?

W zasadzie przeróbka mieszkania, które nabyliśmy jest dobrym pomysłem. O wiele lepiej zdecydować się na takie prace już na początku – przed końcowym umeblowaniem, i urządzeniem mieszkania. Decydując się na takie coś, trzeba jednak wiedzieć, że będzie to wymagało sporych wydatków oraz określonego czasu.

Nie zawsze przeróbki nowego mieszkania są możliwe.

Decydując się na przeróbki nowego mieszkania, trzeba jednak uwzględnić coś jeszcze. Mieszkanie to miejsce, w którym pewnych zmian nie można dokonywać, inne trzeba konsultować ze spółdzielnią mieszkaniową, administratorem lub odpowiednimi instytucjami. Szczególnie to istotne w przypadku zakupu nowego mieszkania. Często okazuje się, że w umowie, którą zawieramy z deweloperem, spółdzielnią czy administratorem, znajduje się szereg ograniczeń związanych z remontami, zmianami i adaptacjami pomieszczeń należących do mieszania. Są przypadki,w  których nawet dobre przeróbki wymagają zgody administracji. Taka sytuacja nie musi być nawet związana z mieszkaniem. Istnieją bloki, w których nawet powieszenie anteny satelitarnej na balkonie,czy też postawienie na balkonie kwiatów, wymaga zgody osoby, która o tym decyduje.

Przeróbki nowego mieszkania

Czego nie można robić?

Spośród wielu prac zakazanych w takiej sytuacji, na pewno można wymienić prace związane z burzeniem ścian nośnych budynku, zmianę wielkości okien i drzwi, zmiany wyglądu zewnętrznego lokalu. Nawet założenie okien, które w znaczący sposób odróżniają się od wszystkich innych okien w bloku, to coś, co może być zakazane.

Podsumowując.

Przeróbka nowo nabytego mieszkania ma sens, nie można jednak zapominać, że nie wszystko można w ten sposób wykonać. Wiele rzeczy jak najbardziej, inne będą wymagać zezwolenia. Znajdą się jednak prace zakazane i niestety trzeba się temu podporządkować. Warto mieć tego świadomość.

Poradnik przeprowadzkowy
Jak bezpiecznie przewozić rzeczy z przeprowadzki?

Transport jest nieodłącznym elementem każdej przeprowadzki. Bez względu na to czy jest daleki czy bliski, bez względu na rodzaj samochodu, trzeba pamiętać o tym, że musi być bezpieczny dla kierującego i dla innych użytkowników drogi i zgodny z obowiązującym prawem. Jak transportować mądrze i zgodnie z przepisami? Transport zgodnie z przepisami to z pozoru prosta…