Strona główna > Blog > Sprzęt komputerowy a przeprowadzka

Sprzęt komputerowy a przeprowadzka

Przeprowadzka, bez względu na to, czy dotyczy domu, mieszkania czy firmy w wielu przypadkach jest związana z koniecznością przewiezienia sprzętu komputerowego. Oczywiście w domu czy mieszkaniu jest go z reguły mniej, w firmie nieco więcej, jednak w każdym przypadku warto podchodzić do przewożenia sprzętu dokładnie tak samo.

Sprzęt komputerowy jest czymś bardzo specyficznym. Bez wątpienia to rzeczy, które jak każde inne rzeczy, należy przenieść, przewieźć i ustawić w nowym miejscu, jednak trzeba wiedzieć coś jeszcze. To rzeczy bardzo podatne na zniszczenia, delikatne i zawierające elementy elektroniczne jakich nie widać. Pamięć, bo przede wszystkim o tym mowa, to coś, w czym znajduje się szereg zapisanych danych, które dla rodziny mogą mieć wartość sentymentalną, dla firmy wartość nieco większą. Dane zawarte w komputerze są często o wiele ważniejsze od wartości sprzętu. Komputer można kupić, utraconych danych nierzadko nie można odtworzyć.

W jaki sposobu transportować sprzęt komputerowy, by nie było problemów z ponownym jego uruchomieniem?

Kopiowanie danych.

W przypadku konieczności transportu sprzętu komputerowego, warto pokusić się o skopiowanie wszystkich zawartych w nim danych. W tym celu można posłużyć się wieloma różnymi nośnikami pamięci. Najtańsza opcja to płyty i pen-drive, często jednak o wiele lepiej zainwestować w dysk zewnętrzny. Taki dysk, to dość mały wydatek, a możliwości gromadzenia danych są o wiele większe niż w przypadku płyt. Istotne jest również zapisanie podstawowych ustawień i haseł do poszczególnych serwisów i stron internetowych. Częstym działaniem jest stosowanie tak zwanego auto zapamiętywania haseł. Pomaga, jednak w przypadku utraty danych, konieczności zmiany ustawień przeglądarki, auto zapamiętywanie może przestać działać i odzyskanie haseł może stać się dość trudną sprawą.

Rozłączanie sprzętu.

Sprzęt komputerowy nierzadko połączony jest systemem kabli i kabelków. Oczywiście przed transportem należy je rozłączyć i na tym warto się skoncentrować. Routery, drukarki, monitory – rozłączenie ich jest proste, nierzadko jednak ponowne podłączenie stanowi niemałą zagadkę. Co do czego i w jaki sposób podłączyć? Zamiast powodować taką sytuację, można po prostu zanotować sobie sposób podłączenia wszystkiego. To może się przydać.

Pakowanie i transport sprzętu komputerowego.

Pakowanie i transport sprzętu komputerowego. Pakując sprzęt, trzeba wiedzieć, że jest on bardzo podatny na przypadkowe uszkodzenia. Idealnie jest, jeśli można go przewozić w oryginalnych opakowaniach, choć najczęściej nie ma takiej możliwości. Jeśli tak właśnie jest, trzeba sprzęt spakować samodzielnie, pamiętając o tym, by w miarę możliwości bardzo go zabezpieczyć. Transportując sprzęt, należy go w samochodzie dostawczym stawiać w takim miejscu, by nie został uszkodzony w wyniku transportu lub w wyniku wpływu innych czynników.

W nowym miejscu zamieszkania.

Jeśli transport sprzętu był związanych z tym, iż był on poddawany zmianom temperatur, co jest naturalne, w sytuacji, gdy przeprowadzka odbywa się w okresie jesienno – zimowym, trzeba pamiętać o jednym – w nowym miejscu może on na początku pokryć się parą. Wskazane jest, by na początku go nie używać. Nic się nie stanie, jeśli sprzęty postoi 24 godziny nieużywany.

Podchodząc do przeprowadzki sprzętu komputerowego uważnie i troszcząc się o zawarte na nim dane, uda się z pewnością dostarczyć wszystko w całości i nie utracić zawartych na nich danych. Warto się o to postarać, w dzisiejszych czasach bowiem sprzęt komputerowy jest ważnym wyposażeniem każdego domu i mieszkania. Nie warto go tracić w wyniku przeprowadzki – przypadkowe uszkodzenia, nie dochowanie ostrożności transportu takich rzeczy to gwarantowana szansa na usterki lub zniszczenie. Nie należy do tego doprowadzać.

Poradnik przeprowadzkowy
Jak rozkręcić narożnik, wersalkę lub inny mebel?

Przeprowadzka zawsze jest związana z koniecznością przetransportowania dużych części wyposażenia mieszkania. Najtrudniejsze do przewiezienia są rzecz jasna meble choć istnieje bardzo wiele innych rzeczy, których przewiezienie będzie dość skomplikowane. Bez względu na to jakiego rodzaju meble są do przewiezienia, zawsze są za ciężkie i zawsze są nieporęczne. Czy można coś z tym zrobić? Rzecz jasna…