Strona główna > Blog > Likwidacja mieszkania. Co to oznacza?

Likwidacja mieszkania. Co to oznacza?

Przeprowadzka najczęściej wiąże się tylko z koniecznością opróżnienia lokalu z rzeczy, które do nas należą. Nie zawsze jednak tak jest. Wynajmując mieszkanie, czasami możemy dowiedzieć się o konieczności przeprowadzenia tak zwanej likwidacji lokalu. Definicja budzi różne skojarzenia – warto wiedzieć, co tak naprawdę oznacza.

Likwidacja mieszkania czy domu, to nic innego jak doprowadzenie go do stanu, w którym był, gdy się do niego wprowadzaliśmy. W tym celu należy wykonać o wiele więcej prac niż należy wykonać przy klasycznej wyprowadzce pamiętając o tym, by doprowadzić do stanu jak najbliższego, nie zawsze jednak uda się doprowadzić do stanu idealnie takiego samego. Co należy zrobić?

Naprawy podczas likwidacji mieszkania

Podstawowa pracą w takiej sytuacji jest wykonanie niezbędnych napraw i poprawek. W każdym mieszkaniu czy domu, w czasie mieszkania w nim, pewne rzeczy zaczynają się psuć. Usterki mogą być różne – nie działający kontakt, cieknący kran, odłupany tynk, czy też uszkodzone elementy podłogi. W miarę możliwości warto dokonać niezbędnych poprawek. Oczywiście nie należy robić poważnych remontów, nikt nie oczekuje wymiany płytek, czy wanny, tylko dlatego, ze widoczne są ślady zużycia, ale drobne naprawy należy wykonać. Po ich wykonaniu należy przejść do drogiego etapu likwidacji mieszkania.

Malowanie podczas likwidacji mieszkania

Malowanie jest ważnym etapem likwidacji mieszkania. Niektórzy to nazywają odświeżeniem, aczkolwiek nie zawsze to właściwa nazwa. Warto pamiętać, że często malowanie wiąże się z koniecznością uzupełnienia ubytków, a więc tworzy się z tego poważne zadanie. Zawsze warto malować na kolory bardzo neutralne, gwarantujące, że kolejny właściciel nie będzie miał problemów z pomalowaniem ścian na swoje kolory. Idealnym rozwiązaniem jest pomalowanie ścian na biało lub na kolor zbliżony do białego. Malując ściany warto również – jeśli jest taka konieczność – pomalować drzwi, okna i inne elementy, choć to należy robić tylko, gdy rzeczywiście jest taka potrzeba.

Likwidacja mieszkania to również konieczność sprzątania

Po skończeniu tych prac, można przystąpić do gruntownego sprzątania. Dokładne posprzątanie nie będzie problemem, gdyż lokal będzie pusty. Mycie podłóg, okien to podstawa, warto również poświecić chwilę na łazienkę czy też kuchnię.

Taki lokal można uznać za przygotowany w odpowiedni sposób. Praca przy likwidacji mieszkania nie powinna zająć więcej niż 2,3 dni.

Poradnik przeprowadzkowy
Co zrobić z rzeczami, których nie chcemy przewozić przy przeprowadzce?

Przeprowadzka zawsze wiąże się z koniecznością zabrania wielu rzeczy do nowego miejsca zamieszkania. Oczywiście często jest tak, że nie wszystko chcemy zabierać. Są rzeczy, które nam się po prostu przestały podobać, inne określamy w takiej sytuacji jako nieprzydatne, niektóre po prostu do nowego miejsca nie pasują. Co z nimi zrobić? Odpowiedź na to pytanie należy…