Strona główna > Blog > Przeprowadzka – układanie ładunku w samochodzie.

Przeprowadzka – układanie ładunku w samochodzie.

Przeprowadzka

Przeprowadzka zawsze wiąże się z koniecznością przetransportowana naszego dobytku do nowego miejsca zamieszkania. To oczywiste i z pozoru bardzo proste zadanie. Biorąc jednak pod uwagę, że transportowany dobytek to szereg paczek, paczuszek, różnego rodzaju pakunków i rzeczy nie zapakowanych, a przewożenie zawsze wiąże się z wstrząsami, siłami działającymi na ładunek i innymi niedogodnościami, pakowanie ładunku do samochodu musi być przeprowadzane z rozmysłem.

Przeprowadzka jak zabrać się za układanie ładunku.

Krok pierwszy – ile tego jest?

Na początku warto zorientować się ile tego wszystkiego jest. Ocena, czy uda się wszystko przewieźć jednym samochodem jest bardzo istotna. W planowaniu transportu warto wziąć pod uwagę, że nierzadko, oprócz stricte domowego dobytku, do przewiezienia będą rzeczy z garażu, skuter, rowery i inne tego rodzaju sprzęty.

Krok drugi – jak spakować?

Mając już wszystko zapakowane w kartony i worki, trzeba wiele uwagi poświęcić ich odpowiedniemu pakowaniu do samochodu. Generalna zasada brzmi – wszystko co ciężkie stawiamy na podłodze, rzeczy lekkie można stawiać wyżej. W przypadku kartonów, warto pamiętać o jednym – być może spakowane wyglądają solidnie, ale jeśli zaczniemy stawać jedne na drugich, mogą się powyginać, a ciężar tych z góry zniszczy rzeczy znajdujące się w dolnych, dlatego trzeba tego unikać, a jeśli już, to stosować podobną zasadę – rzeczy bardzo ciężkie stawiać w dole, kartony z rzeczami lekkimi wyżej.

układanie ładunku w samochodzie przeprowadzkowym

Krok trzeci – zabezpieczanie.

Każdą naszą rzecz, należy tak spakować, by podczas jazdy się nie przesuwała. Oczywiście często skończy się to koniecznością zamocowana ładunku. Nie warto tego unikać – jedna rzecz z ładunku jest w stanie zrobić w samochodzie przeprowadzkowym wiele bałaganu i wiele zniszczeń, jeśli na skutek nieumiejętnego zamocowana, przewróci się na inne.

Podsumowując.

Przeprowadzka to czas w którym, nie warto po macoszemu traktować zabezpieczania i pakowania ładunku do samochodu. To może być naprawdę istotne – nie warto żałować taśm, nie oszczędzać pasów mocujących a przede wszystkim pakować wszystko tak, by cały samochód był wypełniony. W niektórych przypadkach przestrzenie pomiędzy elementami ładunku można dodatkowo zabezpieczyć. Tak zapakowany samochodu to gwarancja, że nasz dobytek dotrze na miejsce nie zniszczony.

Poradnik przeprowadzkowy
Przeprowadzka – nie warto podchodzić do niej sceptycznie.

Przeprowadzka do nowego miejsca zamieszkania, bez względu czy to jest dom, czy mieszkanie i bez względu na lokalizacje, zawsze wiąże się z pozytywnymi doświadczeniami. Niekiedy jednak, już po skończeniu wszystkich prac przy przeprowadzce i po zamieszaniu w nowym miejscu, zaczynają nas nachodzić negatywne emocje. Pytanie: a może lepiej było tam? Odpowiedź jest prosta.Każda przeprowadzka, jest bardzo poważną zmianą w…