Strona główna > Blog > Przeprowadzka – układanie ładunku w samochodzie.

Przeprowadzka – układanie ładunku w samochodzie.

Przeprowadzka

Przeprowadzka zawsze wiąże się z koniecznością przetransportowana naszego dobytku do nowego miejsca zamieszkania. To oczywiste i z pozoru bardzo proste zadanie. Biorąc jednak pod uwagę, że transportowany dobytek to szereg paczek, paczuszek, różnego rodzaju pakunków i rzeczy nie zapakowanych, a przewożenie zawsze wiąże się z wstrząsami, siłami działającymi na ładunek i innymi niedogodnościami, pakowanie ładunku do samochodu musi być przeprowadzane z rozmysłem.

Przeprowadzka jak zabrać się za układanie ładunku.

Krok pierwszy – ile tego jest?

Na początku warto zorientować się ile tego wszystkiego jest. Ocena, czy uda się wszystko przewieźć jednym samochodem jest bardzo istotna. W planowaniu transportu warto wziąć pod uwagę, że nierzadko, oprócz stricte domowego dobytku, do przewiezienia będą rzeczy z garażu, skuter, rowery i inne tego rodzaju sprzęty.

Krok drugi – jak spakować?

Mając już wszystko zapakowane w kartony i worki, trzeba wiele uwagi poświęcić ich odpowiedniemu pakowaniu do samochodu. Generalna zasada brzmi – wszystko co ciężkie stawiamy na podłodze, rzeczy lekkie można stawiać wyżej. W przypadku kartonów, warto pamiętać o jednym – być może spakowane wyglądają solidnie, ale jeśli zaczniemy stawać jedne na drugich, mogą się powyginać, a ciężar tych z góry zniszczy rzeczy znajdujące się w dolnych, dlatego trzeba tego unikać, a jeśli już, to stosować podobną zasadę – rzeczy bardzo ciężkie stawiać w dole, kartony z rzeczami lekkimi wyżej.

układanie ładunku w samochodzie przeprowadzkowym

Krok trzeci – zabezpieczanie.

Każdą naszą rzecz, należy tak spakować, by podczas jazdy się nie przesuwała. Oczywiście często skończy się to koniecznością zamocowana ładunku. Nie warto tego unikać – jedna rzecz z ładunku jest w stanie zrobić w samochodzie przeprowadzkowym wiele bałaganu i wiele zniszczeń, jeśli na skutek nieumiejętnego zamocowana, przewróci się na inne.

Podsumowując.

Przeprowadzka to czas w którym, nie warto po macoszemu traktować zabezpieczania i pakowania ładunku do samochodu. To może być naprawdę istotne – nie warto żałować taśm, nie oszczędzać pasów mocujących a przede wszystkim pakować wszystko tak, by cały samochód był wypełniony. W niektórych przypadkach przestrzenie pomiędzy elementami ładunku można dodatkowo zabezpieczyć. Tak zapakowany samochodu to gwarancja, że nasz dobytek dotrze na miejsce nie zniszczony.

Poradnik przeprowadzkowy
Wykorzystanie dźwigu do realizacji przeprowadzki

Realizacja przeprowadzki zawsze powiązana jest z tym, że trzeba określone rzeczy przetransportować do samochodu dostawczego, później do nowego miejsca zamieszkania. Od zawsze kojarzy się to z noszeniem rzeczy, ciężkich kartonów czy też innych elementów wyposażenia mieszkania Niekiedy jednak to nie wystarczy. Szczególnie przy przeprowadzkach firm, mogą zdarzyć się sytuacje, w których ludzkie ręce pomogą niewiele.Jedną z takich…