Strona główna > Blog > Jak zapakować sprzęt komputerowy?

Jak zapakować sprzęt komputerowy?

Planując zmianę miejsca zamieszkania musimy znaleźć odpowiedź na wiele trudnych pytań, jednym z nich jest pytanie jak zapakować sprzęt komputerowy? Sprzęt tego typu nie dość, że jest niezwykle drogi (cena zestawu komputerowego waha się od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych) to również jest niezwykle delikatny. Ponadto komputer to nie tylko sprzęt, to również pliki i dane które mogą zostać bezpowrotnie stracone w przypadku uszkodzenia zestawu.

W jaki karton najlepiej spakować sprzęt komputerowy?

Najlepszym sposobem na zapakowanie sprzętu komputerowego jest spakowanie go do oryginalnych pudełek. Pudełka te zostały konkretnie zaprojektowane pod dany zestaw komputerowy i z pewnością zapewniają maksymalną ochronę. Pakując sprzęt do kartonów musimy jednak zdać sobie sprawę z faktu, iż sam karton nie wystarczy, ponieważ będziemy potrzebowali również oryginalnych wypełniaczy styropianowych które zapobiegną przemieszczaniu się zestawu w obrębie pudełka.

Co jeśli nie mamy oryginalnych kartonów?

Niestety kupując nowy zestaw komputerowy często nie zdajemy sobie sprawy, iż karton w który zapakowany jest sprzęt będzie nam jeszcze do czegoś potrzebny i po porostu wyrzucamy go na śmietnik. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy na straconej pozycji i nasz komputer musi zostać uszkodzony w trakcie przeprowadzki. Możemy mimo wszystko przewieźć go bezpiecznie. Jest to jednak dużo bardziej pracochłonne.

Metoda „podwójnego pakowania” – idealne rozwiązanie jeśli nie mamy oryginalnych kartonów od sprzętu komputerowego.

W przypadku braku oryginalnych kartonów najlepszym sposobem na zapakowanie zestawu komputerowego jest zakupienie pudeł różnych rozmiarów w firmie Fortis przeprowadzki i wykorzystanie metody nazywanej „podwójnym pakowaniem” . Metoda ta zapewnia podwójną ochronę sprzętu , polega na zapakowaniu sprzętu komputerowego w mniejsze pudło, umieszczeniu go w większym a następnie wypełnieniu pustej przestrzeni ubraniami, kocami lub materiałami do pakowania (wypełniaczami).

Najdelikatniejsze elementy sprzętu komputerowego.

Warto również szczególną uwagę zwrócić na najdelikatniejsze elementy sprzętu komputerowego (np. router), i zabezpieczyć je dodatkowo w folię bąbelkową, folię stretch oraz tekturę falistą. Ponadto przed przeprowadzką warto umieścić w napędzie CD komputera starą płytę.

Zabezpieczając komputer do transportu powinno się również pamiętać, że często cena zestawu komputerowego jest niższa od ceny danych na nim zapisanych. Dlatego warto na kilka dni przed przeprowadzką sporządzić kopię zapasową dysku komputera.

Poradnik przeprowadzkowy
Przeprowadzka do Australii. Jak ją zorganizować?

Australia to miejsce, które każdemu kojarzy się z kangurami, pięknymi krajobrazami i eukaliptusami. Wiele osób jednak poza zwiedzeniem tego kontynentu chciałoby tam nawet zamieszkać – jednak chcąc zrealizować swoje marzenia należy dopełnić wszelkich formalności związanych z przeprowadzką. Wiza przepustką do życia w Australii Wiza do Australii, czyli pisemne zezwolenie do przebywania na terenie tego kraju, nie jest…