Strona główna > Blog > Transport akwarium podczas przeprowadzki

Transport akwarium podczas przeprowadzki

Transport akwarium

Realizacja przeprowadzki to przewożenie wielu rzeczy. To oczywiste stwierdzenie nie mieści w sobie jednego – wiele z tych rzeczy może przy przeprowadzce sprawić spory kłopot. I nie chodzi tu z pewnością o rzeczy ciężkie, ale możliwe do przeniesienia, ale o rzeczy nietypowe – takie jak akwarium.

Transport akwarium podczas przeprowadzki – jak się za to zabrać?

Jeśli posiadamy w domu duże akwarium i chcemy się przeprowadzić, pojawia się problem, z którym nie zawsze radzą sobie nawet firmy przeprowadzkowe. Przewożenie dużego akwarium, wypełnionego wodą, oczywiście nie wchodzi w grę. Przewożenie rybek bez wody również. Co zrobić, by akwarium dotarło w całości, a rybki przeczyły przeprowadzkę?

Sposobów jest wiele. Na pewno konieczne będzie spuszczenie wody z akwarium, a więc znalezienie sposobu na to, by rybki przetrwały podłóż – fachowcy stosują różnego rodzaju sposoby, a wiele zależy od rodzaju rynek. Oczywiście przewóz rybek jest tym trudniejszy im większa odległość i czas przewozu.

Transport akwarium podczas przeprowadzki

Duże akwarium to coś, co również nie jest proste do przewiezienia. W większości przypadków, brzegi akwarium są wzmacnianie okuciami, jednak nie jest to generalna zasada. Bez względu na to, czy tak jest rzeczywiście, trzeba zwrócić baczną uwagę na to, by akwarium dotarło nie stłuczone. O to niestety jest bardzo łatwo.

Po dotarciu z akwarium na miejsce, należy je jak najszybciej podłączyć, napuścić wody, przygotować wszystko i dopiero wtedy, decydować się na wpuszczenie rybek. Oczywiście nie można zapominać o odpowiedniej temperaturze wody i jej natlenieniu.

Podsumowując.

Akwarystyka to dość ciekawe hobby – dobrze jest mieć w domu piękne akwarium, a w nim ciekawe gatunki ryb. Decyzja o przeprowadzce, może jednak spowodować, że akwarium stanie się kłopotem. Nie warto do tego tak podchodzić – o wiele lepiej po prostu zgodnie z zasadami działać i tok po kroku realizować transport akwarium oraz zwierząt. Działając dobrze, uda się to zrobić bez strat – na miejsce dotrze w całości i akwarium i z pewnością dotrą również rybki.

Poradnik przeprowadzkowy
Jak zabezpieczyć i zapakować szkło do przeprowadzki?

Zapakowanie porcelany i szkła jest bez wątpienia najbardziej stresującym momentem podczas przeprowadzki. Przedmioty te nie dość, że są niezwykle cenne to dodatkowo często stanowią pamiątki rodzinne przekazywane z pokolenia na pokolenie. Zlecenie zapakowania szkła i porcelany Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest zlecenie usługi zapakowania najdelikatniejszych przedmiotów firmie zajmującej się przeprowadzkami. Większość profesjonalnych przedsiębiorstw posiada tego typu…