Strona główna > Blog > Zasady współpracy z firmą przeprowadzkową

Zasady współpracy z firmą przeprowadzkową

Przeprowadzka z firmą przeprowadzkową, to krok, na który decyduje się bardzo wiele osób. Oczywiście nie można się dziwić. To rozwiązanie jest z wielu powodów warte rozważenia. Oczywiście wiele zależy od wyboru odpowiedniej firmy i zakresu zleconych usług, jednak to już inny temat.

Plusy współpracy z firmą przeprowadzkową

Plusem współpracy z firmą przeprowadzkową, jest znaczna oszczędność naszego czasu i wysiłku. Ktoś, kto podejmuje taką decyzje, może mieć pewność, że przy przeprowadzce zrobi tylko tyle ile chce zrobić. Cała reszta pozostanie w gestii firmy przeprowadzkowej. Aby jednak tak było, niezbędne są jasne i rzetelne ustalenia, najlepiej potwierdzone podpisana przez obie strony umową. Od ustaleń i umowy oraz od ogólnej współpracy z firmą przeprowadzkową, zależy bardzo wiele.

Każdy, kto podejmuje się współpracy z firmą przeprowadzkową, może mieć pewność, że przedstawiciel firmy przeprowadzi swego rodzaju wywiad, w trakcie którego zostaną ustalone szczegóły realizacji zlecenia. Padnie wiele pytań, od odpowiedzi na które będzie zależeć jak zlecenie zostanie zrealizowane. Nie oznacza to jednak, że nie może dojść do nieprzewidzianych trudności i od nas zależy, by tak się nie stało. Należy pamiętać – wielu rzeczy firma przeprowadzkowa nie musi wiedzieć, nie zawsze również może coś załatwić.

Dojazd

Podanie adresu spod którego należy odebrać dobytek i adresu pod który należy go dostarczyć to nie wszystko. O wiele istotniejsze jest to, by poinformować firmę o szczegółach dojazdu na dane miejsce – ograniczeniach tonażowych na danym osiedlu, możliwości dojazdu jak najbliżej bloku mieszkalnego. Często również należy uzyskać zgodę na wjazd na teren zamknięty i uzyskać wiedzę na temat tego kiedy jest to dozwolone, a kiedy nie.

Noszenie dobytku

Bardzo istotne jest to, by poinformować pracowników firmy, co, w którym kartonie przeprowadzkowym się znajduje. Z pewnością dzięki temu uniknie się nieprzewidzianych zniszczeń. Kartony zawierające rzeczy kruche będą traktowane w inny sposób, i – na przykład – ustawione w samochodzie tak, by jak najbardziej ograniczyć możliwość ich zniszczenia.

Sprawy nietypowe

Współpraca z firmą przeprowadzkową, to również poinformowanie pracowników o różnych sprawach nietypowych. Jeśli do transportu przewidziane są rzeczy szczególnie dla nas istotne, grożące zniszczeniem, czy bardzo wartościowe, również warto na to zwrócić uwagę pracowników firmy. Nie można stawiać się tylko w roli roszczeniowego klienta.

Podsumowując

Decydując się na współpracę z firmą przeprowadzkową, można mieć pewność, że cała przeprowadzka będzie wykonana o wiele szybciej i bardziej profesjonalnie. Nawet najbardziej profesjonalna firma bowiem nie jest firmą, która przewidzi to, o czym wiemy tylko my. Pracownicy firmy nie muszą również wiedzieć wszystkiego. Warto o tym pamiętać i nie bać się informować o rzeczach, które dla przeprowadzki mogą być bardzo istotne.

Poradnik przeprowadzkowy
Transport dzieł sztuki i obrazów przy przeprowadzce. Jak zabezpieczyć rzeczy?

Przewóz dzieł sztuki to szczególnie stresujący element przeprowadzki. Wiadomo, polskie drogi w wielu miejscach pozostawiają sporo do życzenia, nietrudno zatem o wstrząsy podczas jazdy. A nawet najdrobniejszy z nich może uszkodzić delikatną rzeźbę czy obraz. Kluczowe jest zatem właściwe pakowanie oraz zabezpieczenie dzieł sztuki do transportu. Jak zrobić to naprawdę dobrze? Przygotowanie dzieł sztuki do…