Strona główna > Blog > Przeprowadzka – strach jest zbędny

Przeprowadzka – strach jest zbędny

Przeprowadzka to czas, który u wielu z nas budzi poważne obawy. Nie można oczywiście się dziwić, ponieważ wszystko to co nowe i trudne może takie skojarzenia budzić. W przypadku przeprowadzki to tym bardziej oczywiste – nie dość, że jest to dla wielu z nas nowość, to jeszcze wymagająca bardzo dużego zaangażowania.

To tylko przeprowadzka

Przeprowadzki nie warto się obawiać, ponieważ jest to tylko praca, która należy wykonać. Kilka, kilkanaście dni mniejszego czy większego wysiłku i temat przeprowadzki zostanie zakończony. Po wszystkim okaże się, że, że tak naprawdę nie było czego się bać, bo wszystko poszło dobrze.

Podejmując się przeprowadzki, na początku trzeba podjąć jedną decyzję – czy chcemy to zrobić samodzielnie? Alternatywą dla samodzielnej przeprowadzki jest wynajęcie firmy przeprowadzkowej. Pierwsza opcja jest tańsza, jednak wymaga wiele wysiłku, druga kosztuje, ale zwalnia nas z wszelkich prac, organizowania transportu, konieczności przenoszenia rzeczy. Oczywiście można wybrać opcję pośrednią – wybrać usługi firmy przeprowadzkowej, ale dużo rzeczy przy przeprowadzce zrobić samodzielnie. Będzie korzystnie i tanio.

Przeprowadzka

Organizacja pracy

Jeśli decydujemy się o tym, by samodzielnie się przeprowadzać, należy dobrze zaplanować wszelkie prace. W zalewie obowiązków, może nam coś uciec, możemy o czymś zapomnieć, zrobić coś źle. Spisanie tego, co mamy do zrobienia, może nam pomóc – zawsze łatwiej spojrzeć w notatki niż w zalewie prac przypominać sobie co jeszcze zostało do zrobienia.

Najważniejsze jest działanie

Aby się przeprowadzić, trzeba działać. Bez względu na to, czy przeprowadzać będzie nas firma, czy sami będziemy to robić, niezbędne będzie działanie. W pierwszym przypadku poszukiwanie najlepszej firmy i nadzór, w drugim praca przy przeprowadzce. Chcąc się przeprowadzić, warto więc działać konkretnie. Nie zwlekać, nie robić sobie wielu przerw w pracy, nie odkładać niczego na później. Działając konkretnie, szybko przekonamy się, że przeprowadzka jest łatwa i o wiele lepiej będzie nam ja przeżyć. Gdy dopadną nas obawy, trzeba sobie przypomnieć o jednym – nie jesteśmy sami. Przed nami przeprowadzało się już wielu. – skoro im się udało, dlaczego nie nam?

Poradnik przeprowadzkowy
Życie po przeprowadzce

Życie po przeprowadzce, do nowego miejsca zamieszkania, to życie, które może nas zaskoczyć. Nowe miejsce, nowi ludzie, nowe rzeczy do załatwienia, wykonywanie niektórych prac w inny sposób, to coś, czego w nowym miejscu zamieszkania nierzadko uczymy się od nowa. Jak sobie zorganizować życie po przeprowadzce? Na początku warto zdać sobie sprawę z jednego – nowe…