Strona główna > Blog > Przeprowadzka. Co spakować na końcu?

Przeprowadzka. Co spakować na końcu?

Decydując się na przeprowadzkę, bardzo szybko stajemy przed problemem spakowania wszystkiego, co należy spakować. Oczywiście pojawia się wątpliwość – pakować wszystko na raz, czy we jakiejś kolejności. Jak się pakować?

Odpowiedź na to pytanie jest istotna przede wszystkim dlatego, iż przeprowadzka nie trwa kilku chwil. Podejmując się jej, szybko dochodzimy do wniosku, że kilka dni na pakowanie to za mało. W tych dniach jednak musimy żyć, egzystować i mieć dostęp do rzeczy, które są dla nas ważne. Z tego powodu warto zdecydować się na pakowanie w odpowiedniej kolejności.

Co spakować najwcześniej?

Bez problemu możemy spakować rzeczy, z których nie korzystamy na co dzień. Rzeczy zimowe można pakować latem i na odwrót. Pakujemy jakieś elementy znajdujące się w szufladach, niektóre ozdoby – takie i inne rzeczy nie przeszkodzą nam w ciągu tych ostatnich dni życia w danym miejscu. Jeśli zaczynamy pakowanie dużo wcześniej, pakujmy w tym momencie wszystko to, co jest ważne by prace przy przeprowadzce szły do przodu, jednak nie pakujmy niczego, co będziemy musieli za dzień, dwa wypakowywać, bo akurat będzie potrzebne.

Co spakować kilka dni przed przeprowadzką?

Kilka dni przed przeprowadzką można spakować wszystko to, co jeszcze mogłoby być potrzebne, jednak gdy się postaramy – nie będzie. Niektóre elementy jak odzież, którą nosimy na co dzień, ale akurat przez kilka dni nie muśmy zakładać, wyposażenie mieszkania, które mogłoby być potrzebne, ale nie musi i wiele podobnych rzeczy. W tych dniach warto spakować naprawdę dużo i zostawić sobie nie spakowane tylko to, co rzeczywiście jest nam niezbędne. Można tu wymienić takie rzeczy jak rzeczy osobiste, kosmetyki, żywność, sztućce i podobne. Wszystkie inne rzeczy możemy już spakować, pamiętając o tym, że tuż przed przeprowadzką nie tylko konieczne będzie pakowanie, ale również rozbieranie mebli, zabezpieczanie rzeczy przed transportem czy też ich wynoszenie.

Co spakować na końcu?

W dzień lub przeddzień przeprowadzki, zabieramy wszystko to, co pozostało. Nasze kosmetyki, żywność, wszystkie ubrania i wszystko to, co nie było spakowane. Taki sposób pakowania umożliwia spokojnie przygotowywanie się do przeprowadzki, a jednocześnie nie powoduje problemów w codziennym życiu w starym miejscu zamieszkania. Jeśli nie przywiążemy wagi do tego, by spakować się mądrze, możemy mieć większy problem – wszystko to, co spakujemy może właśnie okazywać się niezbędne, potrzebne w danej chwili, ważne – w tej sytuacji przeprowadzka będzie o wiele większym kłopotem.

Poradnik przeprowadzkowy
Przeprowadzka, a wyrzucenie wielkogabarytowych mebli

Przeprowadzka do nowego miejsca zamieszkania, nie zawsze wiąże się z wywożeniem wszystkiego, co posiadamy. Czasami konieczne jest zostawienie niektórych mebli czy elementów wyposażenia mieszkania. Powody są różne – fakt istnienia takich samych mebli w kupionym lokalu, chęć nabycia innych. Bez względu na powody pozostawienia rzeczy, pojawia się problem. Nowy właściciel lokalu nie musi ich chcieć. Co…