Strona główna > Blog > Beczki Grohmana w Łodzi

Beczki Grohmana w Łodzi

Beczki Grohmana w ŁodziOstatnio powstał projekt zagospodarowania nieużytkowanych, a niezwykle rozległych terenów przy beczkach Grohmana na ulicy Targowej. Teren ten jest wizytówką Łodzi i często prezentowany jest na różnego rodzaju pocztówkach. Warto więc, by powstało tam coś, co ożywi to miejsce i przywróci mu dawną świetność. Doskonałym przykładem takiej inwestycji rewitalizacyjnej jest manufaktura – niegdyś zaniedbane i niszczejące budynki wokół Pałacu Poznańskiego, dziś znane na całym świecie centrum handlowe z wieloma sklepami, licznymi restauracjami, hotelem czy kinem . W przypadku  beczek Grohmana plany są jednak nieco odmienne – wokół ma powstać osiedle mieszkaniowe i biurowce, a naprzeciwko plac, z którego będzie można podziwiać architekturę starej fabryki i gdzie będzie można usiąść na kawie czy w ogródku restauracyjnym przy sprzyjającej pogodzie.

Nowe inwestycje a ruch w branży przeprowadzkowej

Łodzi

Takie plany miasta są doskonałą informacją dla deweloperów, wszystkich osób poszukujących mieszkania lub biura oraz oczywiście dla firm przeprowadzkowych w Łodzi. Nowe budynki, które powstaną za klika lat napędzą ruch w branży przeprowadzkowej – wiele osób będzie chciało zmienić swoje mieszkanie na większe lub po prostu, jeśli ceny mieszkań przy Targowej okażą się korzystne – przeprowadzić się w bardziej urokliwe rejony Łodzi.

Ulica Targowa to przecież prawie centrum miasta. Niewątpliwie wielu Łodzian chciałoby posiadać na niej mieszkanie, oszczędzając przy tym na kosztownych i czasochłonnych dojazdach do centrum. To ożywienie w branży przeprowadzkowej niewątpliwie jest bardzo pożądane – ostatnie miesiące nie należały do najbardziej udanych. Przedłużająca się zima nie sprzyja bowiem relokacjom mieszkań i domów. Każdy, kto może trochę poczekać z przeprowadzką odkłada ją na cieplejsze dni. Śnieg i mróz mogą nieodwracalnie uszkodzić strukturę mebli, mają też bardzo niekoszony wpływ na przykład na rośliny. Niestety jednak osiedle na  Targowej jest wciąż w fazie planów i projektów , a firmy przeprowadzkowe na razie nie powinny kalkulować przyszłych zysków związanych z tą inwestycją.

Poradnik przeprowadzkowy
Transport mebli między miastami, czyli jak zorganizować bezpieczny przewóz

Wśród największych wyzwań, które towarzyszą każdej przeprowadzce jest oczywiście przetransportowanie swojego dobytku (a przynajmniej znacznej jego części) do nowego mieszkania. Okazuje się, że najtrudniej będą mieli Ci, którzy decydują się na transport mebli – te zazwyczaj nie są lekkie, a dodatkowo zajmują często sporo przestrzeni. Z racji swoich zazwyczaj nieporęcznych rozmiarów i dużej wagi, znoszenie…