Strona główna > Blog > Beczki Grohmana w Łodzi

Beczki Grohmana w Łodzi

Beczki Grohmana w ŁodziOstatnio powstał projekt zagospodarowania nieużytkowanych, a niezwykle rozległych terenów przy beczkach Grohmana na ulicy Targowej. Teren ten jest wizytówką Łodzi i często prezentowany jest na różnego rodzaju pocztówkach. Warto więc, by powstało tam coś, co ożywi to miejsce i przywróci mu dawną świetność. Doskonałym przykładem takiej inwestycji rewitalizacyjnej jest manufaktura – niegdyś zaniedbane i niszczejące budynki wokół Pałacu Poznańskiego, dziś znane na całym świecie centrum handlowe z wieloma sklepami, licznymi restauracjami, hotelem czy kinem . W przypadku  beczek Grohmana plany są jednak nieco odmienne – wokół ma powstać osiedle mieszkaniowe i biurowce, a naprzeciwko plac, z którego będzie można podziwiać architekturę starej fabryki i gdzie będzie można usiąść na kawie czy w ogródku restauracyjnym przy sprzyjającej pogodzie.

Nowe inwestycje a ruch w branży przeprowadzkowej

Łodzi

Takie plany miasta są doskonałą informacją dla deweloperów, wszystkich osób poszukujących mieszkania lub biura oraz oczywiście dla firm przeprowadzkowych w Łodzi. Nowe budynki, które powstaną za klika lat napędzą ruch w branży przeprowadzkowej – wiele osób będzie chciało zmienić swoje mieszkanie na większe lub po prostu, jeśli ceny mieszkań przy Targowej okażą się korzystne – przeprowadzić się w bardziej urokliwe rejony Łodzi.

Ulica Targowa to przecież prawie centrum miasta. Niewątpliwie wielu Łodzian chciałoby posiadać na niej mieszkanie, oszczędzając przy tym na kosztownych i czasochłonnych dojazdach do centrum. To ożywienie w branży przeprowadzkowej niewątpliwie jest bardzo pożądane – ostatnie miesiące nie należały do najbardziej udanych. Przedłużająca się zima nie sprzyja bowiem relokacjom mieszkań i domów. Każdy, kto może trochę poczekać z przeprowadzką odkłada ją na cieplejsze dni. Śnieg i mróz mogą nieodwracalnie uszkodzić strukturę mebli, mają też bardzo niekoszony wpływ na przykład na rośliny. Niestety jednak osiedle na  Targowej jest wciąż w fazie planów i projektów , a firmy przeprowadzkowe na razie nie powinny kalkulować przyszłych zysków związanych z tą inwestycją.

Poradnik przeprowadzkowy
Jak bezpiecznie przewozić rzeczy z przeprowadzki?

Transport jest nieodłącznym elementem każdej przeprowadzki. Bez względu na to czy jest daleki czy bliski, bez względu na rodzaj samochodu, trzeba pamiętać o tym, że musi być bezpieczny dla kierującego i dla innych użytkowników drogi i zgodny z obowiązującym prawem. Jak transportować mądrze i zgodnie z przepisami? Transport zgodnie z przepisami to z pozoru prosta…