Strona główna > Blog > Pechowa rewitalizacja kamienicy przy Żwirki 22 w Łodzi

Pechowa rewitalizacja kamienicy przy Żwirki 22 w Łodzi

W całej Łodzi trwa rewitalizacja wielu kamienic, która to idzie naprawdę sprawnie i miasto pięknieje nam w oczach. Skazą na całym programie rewitalizacji miasta jest jednak kamienica przy ulicy Żwirki 22 w Łodzi, która zdecydowanie nie ma szczęścia. Jej rewitalizacja rozpoczęta została już dawno temu i miała zostać skończona w październiku roku 2015. Niestety nieszczęśliwy zbieg okoliczności doprowadził do tragicznej śmierci właściciela firmy, która zajmowała się właśnie rewitalizacją budynku. Jego śmierć doprowadziła do wycofania się firmy z realizacji projektu. Miasto wyznaczyło więc Łódzki Zakład Usług Komunalnych do zakończenia rewitalizacji.

Kolejny termin niedotrzymany

ŁZUK otrzymał zadanie dokończenia rewitalizacji do końca roku 2015, ale niestety tego terminu także nie udało się dotrzymać. Przejęcie prac rewitalizacyjnych po innej firmie jest dość trudne, gdyż wymaga najpierw dokładnej analizy tego co już jest zrobione i jakimi metodami. Miasto prawdopodobnie będzie podpisywało teraz aneks z ŁZUK o kolejny termin skończenia tej rewitalizacji. Bardzo możliwe, że na skończenie rewitalizacji przyjdzie nam jeszcze poczekać dobre pół roku. To oczywiście duże koszty dla samego miasta, które musi wspomagać finansowo mieszkańców kamienicy tymczasowo przeprowadzonych do lokali zastępczych.

Bardzo trudna rewitalizacja

Rewitalizacja kamienicy przy ulicy Żwirki 22 w Łodzi jest naprawdę bardzo trudna, gdyż budynek ten dawno temu został pozbawiony wielu charakterystycznych dla dawnych czasów ozdób. W planie było jednak odtworzenie detali architektonicznych, co w dużej mierze zostało już wykonane i to z bardzo eleganckich skutkiem. W podobny sposób mają zostać odtworzone przepiękne balkony tej kamienicy, których także od lat już brakowało. Łącznie miasto ma wydać na rewitalizację tego budynku ponad 5 milionów złotych. W budynku po rewitalizacji ma znajdować się 7 lokali mieszkalnych o powierzchni od 25 do maksymalnie 67 mkw oraz 4 dość duże lokale przeznaczone do celów komercyjnych.

Poradnik przeprowadzkowy
Plusy i minusy przeprowadzki do mniejszego miasta

Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź… Wszystkie te miasta łączy przede wszystkim ich wielkość. Są to bowiem duże metropolie, które kuszą młodych ludzi do zasiedlania się w nich. Oferują wiele miejsc pracy, możliwości rozwoju zawodowego w dużych firmach, ale ich wadą z pewnością jest drogie utrzymanie. To właśnie z tego powodu wiele osób decyduje się na zmianę…