Strona główna > Blog > Kiedy się przeprowadzić? Czy jest na to najlepszy dzień?

Kiedy się przeprowadzić? Czy jest na to najlepszy dzień?

Przeprowadzka to sytuacja, która rozpoczyna się od sprzedaży mieszkania czy domu i chęci zamieszkania w innym miejscu. Patrząc na temat logicznie, termin przeprowadzki jest więc po części zależny od nas. Wystawiając mieszkanie czy dom na sprzedaż, nie mamy rzecz jasna gwarancji, że kupujący znajdzie się natychmiast, ale możemy przypuszczać, że długo to nie potrwa.

Czy warto wybierać na termin przeprowadzki konkretny miesiąc lub porę roku?

Odpowiadając na to pytanie, warto zacząć od tego, ze problem jest szerszy niż może się wydawać i na pewno wybiega poza warunki atmosferyczne w danych miesiącach roku. Przeprowadzka w miesiącach letnich wydaje się lepszym rozwiązaniem. Dzieje się tak z wielu powodów. Oczywiście podstawowym powodem jest lepsza pogoda, znacznie ułatwiająca prace przy przeprowadzce i transport naszego majątku. Prace w tym okresie mogą trwać dłużej. To zupełnie odmienne od okresu zimowego. Mróz, śnieg, krótkie dni – to wszystko może powodować problemy z przeprowadzką. Analizując terminy, trzeba jednak pamiętać o czymś jeszcze.

Miesiące letnie to szczyt sezonu przeprowadzkowego – przeprowadza się wtedy bardzo wiele osób. Jeśli chcemy wynająć firmę przeprowadzkową, pamiętajmy że będzie o wiele trudniej o termin przeprowadzki. Na pewno istnieje mniejsza szans na negocjacje ceny. W przypadku miesięcy zimowych jest inaczej.

Miesiące zimowe, to czas, w którym przeprowadza się ten, kto musi, a przeprowadzek jest mniej. Firmy przeprowadzkowe mają mniej zleceń, można więc liczyć na realizację zlecenia szybciej i niekiedy taniej. Wybór czasu przeprowadzki jest więc bardzo ważny.

W przypadku samodzielnej przeprowadzkitermin jest mniej istotny – wszystko zależy od nas. Zima, czy lato – decyzja należy do nas. W przypadku takiej przeprowadzki, warto również pamiętać o tym, że warunki atmosferyczne mogą przeprowadzkę znacznie utrudnić.

Podsumowując.

Bezpieczniej przeprowadzać się w czasie letnim, jednak jeśli ktoś chce to i zima jest do tego odpowiednia, choć nie jest powiedziane, że zimowa przeprowadzka będzie łatwiejsza. Zawsze warto więc się zastanowić i decydować się na rozwiązanie, które dla nas jest najlepsze.

Poradnik przeprowadzkowy
Przeprowadzka firmy Infosys w Łodzi

Znany wszystkim Łodzianom budynek Infosysu w Łodzi, który do tej pory mieścił się przy al. Piłsudskiego 22 (w dawnym budynku Philipsa) już niedługo zmieni właściciela. Miejsce, które od lat było kojarzone właśnie z tą firmą zostało przygotowane do przeprowadzki, a na gmachu od strony ulicy wisi wielki baner informujący o możliwości wynajęcia powierzchni biurowych. Dlaczego przeprowadzka firmy Infosys była konieczna?…