Strona główna > Blog > Przeprowadzka a syndrom pierwszych dni.

Przeprowadzka a syndrom pierwszych dni.

Przeprowadzka. Zmiana miejsca zamieszkania, przenoszenie mebli, innego dobytku. Wszystko to po kilku dniach się kończy. Pozostaje nowe miejsce zamieszkania, w którym trzeba żyć. Początkowo, nowość ta może sprawiać lub sprawia trudność.Wiele osób powtarza, że pierwsze dni po przeprowadzce to dni, w których zastanawiają się, czy to był dobry krok, nowe miejsce, nowe życie sprawia im trochę kłopotu. Nie można się dziwić. Jeśli długo mieszkali w innym miejscu, pewne zachowania, pewne obrazy utrwaliły się na stałe i nagle wszystko się zmienia. Nowi ludzie, nowe nawyki.

Przeprowadzka – jak przetrwać pierwsze dni?

Poznanie okolicy.

Na początku warto spokojnie zorientować się w nowym miejscu. Spokojnie rozejrzeć się, sprawdzić, co gdzie się znajduje, jakie są sposoby komunikacji z innymi rejonami miasta. Poznanie rejonu w którym przyjdzie nam żyć w ciągu kolejnych lat, jest bardzo istotne. Dzięki temu obawy związane z nowym miejscem staną się bezzasadne – miejsce bowiem będzie już znane.

Przeprowadzka a syndrom pierwszych dni

Akceptacja.

Nowe miejsce, przez następne lata, będzie miejscem, w którym będziemy żyć, więc warto natychmiast je zaakceptować. Bez względu na zalety czy wady nowego miejsca, warto po prostu uznać, że właśnie tu będziemy mieszkać i szukać dobrych stron tej sytuacji. Dzięki temu będzie można łatwiej przejść  z etapu mieszkania w starym miejscu, do nowego.

Nowe miejsce, nowe życie.

Nowe miejsce, nowe życie. Być może gdzieś, gdzie mieszkaliśmy można było zachowywać się w określony sposób, nie oznacza to jednak, że w nowym miejscu może być tak samo. Warto etap mieszkania w starym miejscu po prostu zamknąć za sobą i zacząć nowe życie. Dzięki temu będzie nam o wiele łatwiej, mieszkanie w nowym miejscu nie będzie wiązało się ze stresem i zastanawianiem się, dlaczego stare nawyki w nowym miejscu są źle widziane, lub niepotrzebne.

Akceptacja nowego miejsca zamieszkania to potrzeba. Warto od razu zaakceptować nowy rejon, uczyć się go i żyć „po nowemu”. To bardzo istotne.

Poradnik przeprowadzkowy
Przeprowadzka do miasta ze wsi. Jak do tego podejść?

Przeprowadzka ze wsi do miasta, to krok, który jest marzeniem bardzo wielu osób. Każdy, kto zna wieś, od tej złej strony, szybko będzie lgnąć do miasta, zdając sobie świetnie sprawę z tego, że i w mieście nie będzie idealnie, ale na pewno o wiele łatwiej. Decyzja o takiej przeprowadzce, to dobry pomysł, nie można jednak…