Strona główna > Blog > Ochrona przeprowadzki – kiedy warto się na nią decydować?

Ochrona przeprowadzki – kiedy warto się na nią decydować?

Ochrona przeprowadzki – kiedy warto się na nią decydować

Ochrona przeprowadzki to usługa, którą oferuje coraz więcej firm przeprowadzkowych. Nie jest to usługa standardowa i dla wielu osób może wydawać się dość dziwna. W końcu w jakim celu ochraniać przeprowadzkę? Czasami jest to potrzebne, wręcz niezbędne.

Ochrona przeprowadzki – kto się na nią decyduje?

Decyzja o ochronie przeprowadzki, to krok, na który podejmują się dwa typy klientów. Pierwsi to klienci majętni, klienci, którzy przeprowadzając się przeprowadzają majątek znacznej wartości – czasami łatwej do określenia, czasami wręcz bezcennej. Ochrona przeprowadzki wydaje się w takiej sytuacji bardzo rozsądnym rozwiązaniem.
Druga grupa klientów, która powinna zainteresować się tą usługą, to klienci, którzy nie chcą, by przy przeprowadzce uczestniczyły osoby postronne. Takie ograniczenie jest szczególnie ważne dla osób publicznych, które nie chcą, by ktokolwiek wiedział o przeprowadzce, tym bardziej by wiedziała prasa, czy inne media.

To dwa najczęstsze powody wyboru przeprowadzki z ochroną. Często taka opcja wybierana jest z innych powodów. Przykładem są tu problemy małżeńskie i wyprowadzka jednego z małżonków. Ochrona w tym momencie jest potrzebna, by przy przeprowadzce nie doszło do trudnych zdarzeń, kłótni, oraz by bez problemów można było zabrać te składniki majątku, które rzeczywiście do klienta należą. W przypadku takich sytuacji, wiele osób uznaje, że Policja byłaby lepsza. Być może, należy jednak wiedzieć, że Policja nie wykonuje tego rodzaju prac, przyjechać może na wyraźne, potwierdzone i ważne żądanie, na przykład związane z czym, co się już w takiej sytuacji zdarzyło.

Ochrona przeprowadzki

Podsumowując.

Decydując się na ochronę, warto pamiętać – to usługa płatna i nie zawsze taka sama. Ochroniarze mogą uczestniczyć w całej przeprowadzce lub w jej części. Warto o niej pomyśleć, jeśli uznajemy, że w naszej sytuacji może się przydać. Decydując się na nią, należy pamiętać, że firmy przeprowadzkowe, które oferują taką opcję, najczęściej posiadają własnych ochroniarzy lub korzystają z usług zaprzyjaźnionej firmy, nie warto więc decydować się na inne agencje ochrony. Ochroniarze na stałe współpracujący z firmą to o wiele lepsze rozwiązanie.

Poradnik przeprowadzkowy
Jak zamówić przeprowadzkę?

Firma Fortis przeprowadzki oferuje dwie możliwości zamówienia usługi przeprowadzkowej. Pierwszą z nich jest zaproszenie przedstawiciela handlowego firmy do domu na tak zwaną wycenę przeprowadzki. Podczas wyceny przedstawiciel handlowy firmy dokonuje spisu wszystkich przedmiotów i podaje orientacyjną cenę za wykonanie usługi. Jest to niewątpliwie dobre rozwiązanie ponieważ klient zmieniający miejsce zamieszkania wie ile jego przeprowadzka będzie…