Strona główna > Blog > Jak przygotować swoje dzieci do przeprowadzki?

Jak przygotować swoje dzieci do przeprowadzki?

Przeprowadzka to niezwykle stresujący moment w życiu każdego człowieka. Jeśli dorosłe osoby mają z nią problem możemy sobie tylko wyobrażać jak ciężko znoszą ją dzieci. Nie oznacza to jednak, że przeprowadzka dla każdego dziecka jest tak samo stresująca, ponieważ niektóre dzieci znoszą ją z podniesioną głową. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie przygotowanie dziecka do procesu przeprowadzki.

Wtajemniczenie dziecka w proces przeprowadzki

Pierwszym krokiem do przygotowania swojego dziecka do przeprowadzki jest wtajemniczenie go w cały proces. Musimy pamiętać o tym, że to co nam może wydawać się niezwykle ekscytujące (np. awans) dla naszego dziecka może być całkiem niezrozumiałe. Dlatego warto zastanowić się co przeprowadzka daje naszemu dziecku (np. bardziej komfortowy dom, większy pokój, mieszkanie w dogodnej lokalizacji), przedstawić nasze argumenty i zachęcić je do zmiany miejsca zamieszkania.

Utrata poczucia bezpieczeństwa

Musimy zdać sobie sprawę z faktu, iż przeprowadzka dla naszego dziecka oznacza nie tylko zmianę miejsca zamieszkania lecz również zostawienie przyjaciół, szkoły a czasem nawet innych członków rodziny. Dlatego warto postarać się by nasze dziecko w wyniku tych wszystkich zmian nie utraciło naturalnego poczucia bezpieczeństwa i komfortu. Można to uzyskać przez rozmowę o nadchodzącej przeprowadzce i zwrócenie szczególnej uwagi na obawy naszej pociechy.

Ponadto musimy wiedzieć, że dzieci utożsamiają się z panującą w domu atmosferą. Dlatego warto stworzyć taki nastrój by nasze dziecko uważało przeprowadzkę za ekscytującą przygodę.

Wycieczka w nowe miejsce zamieszkania

Bardzo dobrym rozwiązaniem, pomagającym naszemu dziecku zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu jest wycieczka do nowego miejsca zamieszkania. Planując taką wyprawę powinniśmy sprawdzić czy w pobliżu naszego mieszkania nie ma kin, placów zabaw, aquaparków. Są to bez wątpienia miejsca szczególnie istotne dla naszej pociechy.

Warto dać dziecku możliwość wyboru

Jeśli tylko istnieje taka opcja warto pozostawić dziecku możliwość dokonania wyboru co do pewnych kwestii związanych z przeprowadzką, może to być np. wybór koloru w pokoju. Bez wątpienia spowoduje to, iż nasze dziecko będzie bardziej zaangażowane w proces przeprowadzki.

Podsumowując

Jak widać proces przygotowania dziecka do przeprowadzki jest dużo bardziej skomplikowany niż by to się mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań by przeprowadzka dla naszej pociechy nie stała się czymś niezrozumiałym i odgórnie narzuconym, lecz była ekscytującą przygodą. Jeśli nam się to uda możemy być pewni, że nasze dziecko z łatwością odnajdzie się w nowym otoczeniu.

Poradnik przeprowadzkowy
Transport stołu bilardowego

Transport stołu bilardowego to element niejednej przeprowadzki i dotyczy nie tylko przeprowadzek barów czy tez klubów sportowych – stoły bilardowe zdarzają się również w domach – w mieszkaniach raczej trudno je spotkać.Transport stołu bilardowego, to transport dość ciężkiego, masywnego mebla. W wielu przypadkach można porównać to z transportem pianina, ale w przeciwieństwie do tego instrumentu, stół bilardowy…