Strona główna > Blog > 6 sposobów na ograniczenie kosztów przeprowadzki w Łodzi

6 sposobów na ograniczenie kosztów przeprowadzki w Łodzi

Podstawową odpowiedzią na pytanie, jak obniżyć koszty przeprowadzki, jest maksymalna optymalizacja całego procesu. Im sprawniej przebiegnie, tym mniej zapłacisz firmie przeprowadzkowej. Co więcej, im lepiej zorganizujesz przedsięwzięcie, tym mniej pieniędzy wydasz na wszelkie usługi dodatkowe. Aby jak najbardziej ułatwić Ci przygotowania, zebraliśmy 6 sposobów na ograniczenie kosztów przeprowadzki w Łodzi.

przeprowadzka w Łodzi

1. Ograniczenie kosztów transportu poprzez pozbycie się niepotrzebnych rzeczy

Mniej rzeczy wymagających przewiezienia do nowego mieszkania, domu czy biura oznacza mniejsze koszty transportu. Duża liczba pudeł, dużych i ciężkich mebli czy sprzętów oraz innego mienia oznacza konieczność zaangażowania więcej pracowników firmy przeprowadzkowej. W swoim planie przeprowadzki mieszkania lub firmy warto zatem uwzględnić dokładne przesortowanie mienia. Sprawdź zatem:

  • Co nadaje się do utylizacji? – zniszczone meble, niesprawne sprzęty, zużyte zwierzęce legowiska, poniszczone ubrania, garnki, zastawy czy książki lub niepotrzebne dokumenty niekoniecznie będą Ci potrzebne w nowym mieszkaniu albo biurze. Warto przed oficjalną przeprowadzką wytypować takie przedmioty i na miarę własnych możliwości poddać je utylizacji.
  • Co możesz sprzedać? – książki i płyty, które niekoniecznie przypadły Ci do gustu, nieużywane sprzęty lub meble, gadżety kuchenne, odzież i wiele innych przedmiotów może jeszcze przydać się komuś innemu. A przy okazji nie tylko ułatwić Ci ograniczenie kosztów transportu poprzez zmniejszenie liczby rzeczy, ale też: zarobienie na przeprowadzce.
  • Co możesz komuś oddać? – to, co nie jest Ci potrzebne, ale niekoniecznie musi być wyrzucone i raczej się nie sprzeda, warto spróbować podarować innym osobom. Popytaj bliskich, wystaw ogłoszenie „za darmo” na którymś z lokalnych portali z anonsami. Oddając część rzeczy, też możesz ograniczyć koszty całego przedsięwzięcia.

2. Porównywanie ofert przeprowadzkowych i usług

Zastanów się: czego dokładnie będziesz oczekiwać od firmy przeprowadzkowej? Potrzebujesz tylko transportu rzeczy czy może również pomocy przy ich pakowaniu, zabezpieczeniu, demontażu, montażu, wynoszeniu, wnoszeniu albo utylizacji? Wiadomo: z im większej liczby usług przeprowadzkowych skorzystasz, tym wyższy będzie całkowity koszt przeprowadzki. Może być jednak inny w różnych firmach.

Gdy zatem ustalisz, jaki zakres pomocy będzie Ci potrzebny, przejdź do sprawdzenia, jakie są ceny usług przeprowadzkowych u poszczególnych fachowców. W Fortis Przeprowadzki wycena jest bezpłatna i indywidualna dla każdego przypadku. Możesz zatem umówić niezobowiązujące spotkanie z naszym przedstawicielem, który na miejscu sprawdzi, jak duża i wymagająca będzie dana przeprowadzka. Co więcej, chętnie podpowiemy, jak obniżyć koszty Twojej przeprowadzki.

3. Pakowanie samodzielnie mniejszych rzeczy

Poziom zaangażowania usługodawcy niewątpliwie wpływa na wartość usług firmy przeprowadzkowej. Warto zatem zastanowić się, które czynności możesz wykonać samodzielnie. Przykładem jest pakowanie rzeczy osobistych do pudeł – wszystkich mniejszych przedmiotów, takich jak biurowe gadżety i segregatory, prywatne książki, ubrania, akcesoria kuchenne oraz łazienkowe, zabawki dziecięce czy zwierzęce, etc.

Dobrym pomysłem będzie zaangażowanie do pomocy przyjaciół, rodziny i znajomych. Mogą Cię wesprzeć nie tylko przy pakowaniu rzeczy, ale też segregacji wyposażenia, utylizacji tego zbędnego czy oznaczaniu pudeł etykietami. Ich pomoc przy wynoszeniu mienia z mieszkania również może wpłynąć na zmniejszenie kosztów przeprowadzki, bo cały proces przebiegnie sprawniej (oczywiście pod warunkiem dobrej współpracy międzyludzkiej, pozbawionej chaosu).

4. Dobra organizacja rzeczy = redukcja kosztów przeprowadzki

Właściwy podział prac także pomoże Ci obniżyć koszty przeprowadzki. Wszystko to, co możesz zrobić samodzielnie, zacznij robić stopniowo. Nawet miesiąc przed oficjalnym terminem przewożenia swojego mienia zacznij pakowanie rzeczy, których nie używasz codziennie. A więc książki, ubrania sezonowe, dodatkową zastawę kuchenną, pamiątki – i tak dalej. Dzięki temu odpowiednio wcześnie zaczniesz również gruntowne porządki, czyli przygotowania do zdania obecnego lokalu.

Nagła przeprowadzka z pakowaniem wszystkiego naraz generuje chaos, a także wymaga poświęcenia ostatnich godzin na spore porządki. Często kończy się to wynajmowaniem firmy sprzątającej. Jeżeli zaczniesz pakowanie rzeczy osobistych wcześniej, to będziesz mieć w międzyczasie przestrzeń na odświeżanie szaf, półek, parapetów etc. A to pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, które trzeba by było poświęcić na zaangażowanie profesjonalnych sprzątaczy (lub ich większych zasobów).

5. Przygotowanie mebli pomoże Ci zmniejszyć koszty przeprowadzki

Profesjonalna firma przeprowadzkowa może zająć się między innymi demontażem mebli oraz ich właściwym zabezpieczeniem do przewozu. Sami oferujemy takie usługi, wraz ze wnoszeniem mebli i ciężkich sprzętów do nowego lokalu, a także ich montażem. To jednak zawsze wiąże się z dodatkowym wydatkiem. Jeśli zatem istotne jest dla Ciebie maksymalne obniżenie kosztów przeprowadzki, to możesz postarać się samodzielnie przygotować meble do transportu. Przydadzą się więc wysokiej jakości materiały zabezpieczające, takie jak folia bąbelkowa czy amortyzujące koce przeprowadzkowe.

W przypadku bardzo ciężkich mebli czy skomplikowanego demontażu warto jednak przemyśleć skorzystanie z usług Fortis Przeprowadzki. Profesjonaliści sprawnie zabezpieczą i wyniosą meble, a Ty zaoszczędzisz czas oraz nerwy. Takie wyjście doradzamy szczególnie w przypadku antyków czy mienia wykonanego z delikatnych materiałów, takich jak szkło lub marmur. Czasami skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy może być tańsze od zakupu nowych mebli, gdy te ulegną uszkodzeniu.

6. Łatwy podjazd pod budynek to mniejsze koszty transportu

W redukcji kosztów przeprowadzki firmy lub mieszkania pomoże Ci również upewnienie się, że samochód przeprowadzkowy będzie mógł stanąć tak blisko wejścia do budynku, jak tylko jest to możliwe. Usprawni to proces załadunku, a tym samym go skróci, co przełoży się na niższy całkowity koszt przeprowadzki. Dobrym rozwiązaniem może być „zaklepanie miejsca” na podjeździe poprzez postawienie tam własnego samochodu do czasu przyjazdu usługodawcy. Warto też poinformować sąsiadów o przeprowadzce i poprosić, by w określonym przedziale czasowym nie blokowali tego miejsca.

Pamiętaj też, że da się przeprowadzić tanio, a przy tym dobrze i bezstresowo. Wystarczy wybrać odpowiednią firmę, która posłuży nie tylko przewozem oraz siłą fizyczną swojego zespołu, ale również dobrą radą na każdym etapie przedsięwzięcia. Skontaktuj się z nami i poznaj darmową wycenę swojej przeprowadzki!

Poradnik przeprowadzkowy
Rozpakowywanie się po przeprowadzce – jak zachować porządek?

Rozpakowywanie się po przeprowadzce, to coś, co jest oczywiste i wręcz wyczekiwane. Gdy ta możliwość nadchodzi, szybko okazuje się, że jest to dość trudna praca. Dlaczego warto zachować porządek podczas rozpakowywania się po przeprowadzce? Bez względu na to, gdzie się wprowadzamy i ile pomieszczeń trzeba urządzić, zawsze będzie się to wiązać z bałaganem. Tego nigdy się…