Strona główna > Blog > Jak bezpiecznie przewozić rzeczy z przeprowadzki?

Jak bezpiecznie przewozić rzeczy z przeprowadzki?

Transport jest nieodłącznym elementem każdej przeprowadzki. Bez względu na to czy jest daleki czy bliski, bez względu na rodzaj samochodu, trzeba pamiętać o tym, że musi być bezpieczny dla kierującego i dla innych użytkowników drogi i zgodny z obowiązującym prawem. Jak transportować mądrze i zgodnie z przepisami?

Transport zgodnie z przepisami to z pozoru prosta sprawa. Warto jednak wiedzieć, że czasami istotne są szczegóły. Na początku należy powiedzieć wprost – transport ma polegać na bezpiecznym dowiezieniu wszystkiego na miejsce i uniknięciu nieprzewidzianych sytuacji. Aby tak było, trzeba zadbać o to, by przewożony ładunek nie przyczynił się do nieprzewidzianych zdarzeń.

Jak bezpiecznie zabezpieczył ładunek podczas przeprowadzki?

Zabezpieczenie ładunku jest szczególnie istotne. Należy pamiętać, że jest to ważne nie tylko z uwagi na to, by ładunek dotarł w całości. Przewrócenie się ładunku, przemieszczanie się, może przyczynić się do powstania niebezpiecznych sytuacji. Oczywiście w samochodzie typu bus, jest to mniej prawdopodobne, jednak przy innych samochodach – na przykład samochodach ciężarowych z plandeką osłaniającą skrzynię ładunkową lub bez plandeki, już jest inaczej, a i takimi autami rzeczy z przeprowadzki są przewożone. Zabezpieczając ładunek, trzeba również pamiętać o odpowiednim jego umiejscowieniu. Rzeczy ciężkie stawiać na dole, lżejsze u góry. Oczywiście wszystkie rzeczy należy zabezpieczyć. Jeśli nie ma możliwości zabezpieczenia ich „o siebie”, trzeba użyć stosownych pasów ściągających lub innych metod, które będą skutkować tym, że ładunek się nie przesunie, ani nie przewróci podczas jazdy. Zabezpieczając ładunek warto również wziąć pod uwagę to, iż będzie poddawany on przeciążeniom i wstrząsom. Zabezpieczenie powinno być więc dość mocne i profesjonalne.

Bezpieczny transport oznacza transport zgodny z przepisami.

Transport związany z przeprowadzką powinien być transportem zgodnym z przepisami. Szczególnie ważne jest to w przypadku rzeczy dość długich. Należy zwrócić uwagę na to czy nie wystają poza obrys samochodu na odległość przekraczająca dozwoloną przez obowiązujące prawo. To ekstremalne sytuacje, ale i takie mogą się zdarzyć.

Jeśli samodzielnie transportujemy ładunki, trzeba również zwrócić uwagę na jedno – jazda z ładunkiem jest zupełne inna niż jazda pustym samochodem osobowym. To trzeba wiedzieć, szczególnie gdy poruszamy się samochodem dostawczym dość rzadko. Wszelkie manewry samochodem zapakowanym nierzadko do granic możliwości, trzeba wykonywać bardzo delikatnie i z rozmysłem.

Dokładnie zabezpieczając przewożony ładunek i dbając o to, by nie spowodował nieprzewidzianych sytuacji, uważając podczas jazdy i dochowując przepis prawnych, z pewnością uda nam się przewieźć wszystko bezpiecznie i bez problemów.

Poradnik przeprowadzkowy
Osiedla mieszkaniowe w Łodzi – Bałuty

Obecnie Łódź podzielona jest na 36 osiedli administracyjnych, które stanowią pomocniczy szczebel samorządu miejskiego. Jednak oprócz funkcji administracyjnej osiedla posiadają jeszcze jedną bardzo istotną funkcję – tożsamościową. Stanowią dla każdego mieszkańca Łodzi pewnego rodzaju małą ojczyznę – miejsce z którym się utożsamia i do którego jest przypisywany. Dlatego też fakt zamieszkiwania tego, a nie innego osiedla może łączyć się z przypisywaniem danej…