Strona główna > Blog > Przeprowadzka z dziećmi – jak wybrać mieszkanie?

Przeprowadzka z dziećmi – jak wybrać mieszkanie?

Przeprowadzka z dziećmi

Decyzja o przeprowadzce, bardzo rzadko jest decyzją samodzielną, bardzo rzadko kryteria wyboru mieszkania dotyczą tylko nas. O wiele częściej jest to decyzja dotycząca całej rodzin. Wybierając miejsce zamieszkania, trzeba zwracać uwagę również na rodzinę i jej potrzeby. Jakie mieszkanie należy wybrać, by móc mieszkać w nim z całą rodziną. Z żoną i z dziećmi?

Przeprowadzka z dziećmi – wybór mieszkania nie będzie łatwy.

Wybór mieszkania dla pełnej rodziny, to sztuka trudniejsza niż może się wydawać. Oczywiście warto od razu stwierdzić – bardzo istotna jest wielkość mieszkania. Idealnie jest, jeśli mieszkanie ma tyle pokoi, by każde dziecko mogło mieć swój pokój i jeszcze coś zostałoby rodzicom. Oczywiście wiele osób w tym momencie może zapytać: nawet jak dzieci są małe? Oczywiście – szybko bowiem dorastają i to co akceptuje czterolatek, dla nastolatka może być złe. Mieszkanie z siostrą/bratem w jednym pokoju jest jedną z takich rzeczy.

Na co warto zwrócić uwagę?

Wielkość mieszkania to bardzo istotna rzecz, jednak warto również uwzględnić inne kryteria. Na pewno w przypadku pełnych rodzin, kryterium bardzo istotnym jest to, co okolica może mieć dzieciom do zaoferowania. Niezmiernie ważna jest odległość od szkoły, przedszkola, innych ważnych miejsc, jak i bezpieczeństwo całej okolicy. Tu, podobnie jak w przypadku liczby pokoi, istotne jest to natychmiast, mimo tego, że może być potrzebne za kilka lat. Szkoła dla kilkulatka jest nieistotna, ale za określony czas już będzie. Wtedy odległość od szkoły będzie miała kolosalne znaczenie i dla młodego człowieka i dla rodziców, gdyż w pierwszych latach z pewnością do szkoły będą go odwozić.

Jak zrealizować przeprowadzkę z dziećmi

Przeprowadzka z dziećmi – to się może udać.

Przeprowadzka z dziećmi to spore wyzwanie, jeśli decydujemy się na nie musimy zawracać sporą uwagę na odpowiedni wybór mieszkania. Oczywiście trzeba myśleć o sobie, ale trzeba też myśleć o dzieciach i ich przyszłości. Wybór mieszkania, które i dziś i za kilka lat będzie dla nich właściwie, jest jak najbardziej konieczny i trzeba o tym pamiętać. Warto mieć tego świadomość i nie wybierać pierwszego  lepszego mieszkania, bo – na przykład – jest niedrogie. To inwestycja w rodzinę, trzeba patrzeć na to pod kątem przyszłości. Owszem – istotne jest by wydawać jak najmniej, ale z drugiej strony sztuczne oszczędzanie może się zemścić w przyszłości.

Jeśli w najbliższym czasie planujecie realizację przeprowadzki z dziećmi zachęcamy do przeczytania naszego artykułu : jak przygotować swoje dzieci do przeprowadzki. Artykuł dostępny jest pod linkiem https://fortis-przeprowadzki.pl/blog/jak-przygotowac-dzieci-do-przeprowadzki/.

Poradnik przeprowadzkowy
Mieszkanie z kredytem – czy warto je kupować?

Przeprowadzka z mieszkania, które zostało kupione na kredyt, bardzo często uznawana jest za niemożliwą. Do pewnego czasu tak rzeczywiście było – bank uniemożliwiał lub znakomicie utrudniał tego rodzaju operacje, zmuszając dla przykładu, do ponoszenia opłat z tytułu wcześniejszej spłaty kredytu i nierzadko uniemożliwiając zawarcie aktu notarialnego sprzedaży mieszkania. Dziś jest inaczej. Sprzedaż mieszkania, które zostało kupione na…