Strona główna > Blog > Zawartość kartonów przeprowadzkowych – czy warto ją zdradzać?

Zawartość kartonów przeprowadzkowych – czy warto ją zdradzać?

Zawartość kartonów przeprowadzkowych - czy warto ją zdradzać

Decyzja o wynajęciu do wykonania przeprowadzki, odpowiedniej firmy, to krok, na który decyduje się wielu z nas. Oczywiście ma to wiele uzasadnień, które można spłycić do jednego zdania – dzięki takiej operacji, rolą zleceniodawcy jest tylko opłacenie rachunku za usługę i wykonanie tych prac, które uzna za stosowne. W przypadku wynajęcia firmy przeprowadzkowej oszczędzamy czas, wysiłek i często pieniądze – przeprowadzka z firmą, to bowiem przeprowadzka ubezpieczona . W razie strat, możemy spodziewać się wypłaty odszkodowania.

Przeprowadzka z firmą – czy warto pakować się we własnym zakresie?

Decydując się na wynajęcie do wykonania takich prac firmy przeprowadzkowej, często decydujemy się na to, by pewne prace wykonać samodzielnie. Jedną z nich jest praca przy pakowaniu. Samodzielnie można pozyskać lub wypożyczyć z firmy przeprowadzkowej odpowiednie kartony – dostarczą je przed terminem przeprowadzki, abyśmy mogli spakować wszystko we własnym zakresie.

Takie rozwiązanie ma dużo sensu. Dzięki niemu oszczędzamy, gdyż prace wykonujemy samodzielnie, a jednocześnie jako jedyni mamy kontakt z własnymi rzeczami. Firmie przeprowadzkowej pozostają tylko zamknięte kartony i tu pojawia się wątpliwość.

Czy warto zdradzić zawartość kartonów przeprowadzkowych ?

Wiele osób zastanawia się, czy zdradzać pracownikom firmy przeprowadzkowej zawartość kartonów? Pytanie nie jest bezsensowne, gdyż w kartonach mogą znajdować się rzeczy bardzo kosztowne, rzeczy podatne na zniszczenie. W jednym i drugim przypadku można mieć poważny dylemat. Poinformowanie o zawartości kartonów na sens i nie poinformowanie również. Co wybrać?

Zawartość kartonów przeprowadzkowych

W opinii wielu pracowników firm przeprowadzkowych – lepiej zdradzać zawartość kartonów przeprowadzkowych. Profesjonalna firma zawsze zatrudnia uczciwych pracowników, więc nie ma mowy, by jakaś rzecz zginęła. Wiedza na temat tego, że w kartonach są rzeczy istotne, jest bardzo istotna – dzięki niej pracownicy mogą zwrócić większą uwagę na dane kartony, czy też w jakiś sposób zaopiekować się zwrócić, większą uwagę.  Nie wiedząc, co jest w kartonie, mogą doprowadzić do tego, że ulegnie o zniszczeniu – tego każdy chciałby uniknąć.

Posiadając taki majątek, warto więc zdradzić zawartość kartonów przeprowadzkowych firmie relokacyjnej – dzięki temu można mieć pewność, że zaopiekują się naszym majątkiem lepiej, a gwarancja, że dotrze w całości, jest o wiele większa. Warto mieć tego pełną świadomość.

Poradnik przeprowadzkowy
Pierwszy samochód napędzany parą i pierwszy wypadek samochodowy w historii

samochodowy w historii Pierwszy samochód napędzany parą i pierwszy wypadek samochodowy w historii Już od siedemnastym wieku trwały prace nad skonstruowaniem pierwszego pojazdu mobilnego niewielkich gabarytów, który były napędzany silnikiem parowym. Pod koniec owego siedemnastego wieku prawdopodobnie takowy pojazd powstał, jednak nie ma na to niezbitych dowodów – pogłoski głoszą, że miał być zaprezentowany cesarzowi chińskiemu, jednak nie zyskał…