Strona główna > Blog > Zawartość kartonów przeprowadzkowych – czy warto ją zdradzać?

Zawartość kartonów przeprowadzkowych – czy warto ją zdradzać?

Zawartość kartonów przeprowadzkowych - czy warto ją zdradzać

Decyzja o wynajęciu do wykonania przeprowadzki, odpowiedniej firmy, to krok, na który decyduje się wielu z nas. Oczywiście ma to wiele uzasadnień, które można spłycić do jednego zdania – dzięki takiej operacji, rolą zleceniodawcy jest tylko opłacenie rachunku za usługę i wykonanie tych prac, które uzna za stosowne. W przypadku wynajęcia firmy przeprowadzkowej oszczędzamy czas, wysiłek i często pieniądze – przeprowadzka z firmą, to bowiem przeprowadzka ubezpieczona . W razie strat, możemy spodziewać się wypłaty odszkodowania.

Przeprowadzka z firmą – czy warto pakować się we własnym zakresie?

Decydując się na wynajęcie do wykonania takich prac firmy przeprowadzkowej, często decydujemy się na to, by pewne prace wykonać samodzielnie. Jedną z nich jest praca przy pakowaniu. Samodzielnie można pozyskać lub wypożyczyć z firmy przeprowadzkowej odpowiednie kartony – dostarczą je przed terminem przeprowadzki, abyśmy mogli spakować wszystko we własnym zakresie.

Takie rozwiązanie ma dużo sensu. Dzięki niemu oszczędzamy, gdyż prace wykonujemy samodzielnie, a jednocześnie jako jedyni mamy kontakt z własnymi rzeczami. Firmie przeprowadzkowej pozostają tylko zamknięte kartony i tu pojawia się wątpliwość.

Czy warto zdradzić zawartość kartonów przeprowadzkowych ?

Wiele osób zastanawia się, czy zdradzać pracownikom firmy przeprowadzkowej zawartość kartonów? Pytanie nie jest bezsensowne, gdyż w kartonach mogą znajdować się rzeczy bardzo kosztowne, rzeczy podatne na zniszczenie. W jednym i drugim przypadku można mieć poważny dylemat. Poinformowanie o zawartości kartonów na sens i nie poinformowanie również. Co wybrać?

Zawartość kartonów przeprowadzkowych

W opinii wielu pracowników firm przeprowadzkowych – lepiej zdradzać zawartość kartonów przeprowadzkowych. Profesjonalna firma zawsze zatrudnia uczciwych pracowników, więc nie ma mowy, by jakaś rzecz zginęła. Wiedza na temat tego, że w kartonach są rzeczy istotne, jest bardzo istotna – dzięki niej pracownicy mogą zwrócić większą uwagę na dane kartony, czy też w jakiś sposób zaopiekować się zwrócić, większą uwagę.  Nie wiedząc, co jest w kartonie, mogą doprowadzić do tego, że ulegnie o zniszczeniu – tego każdy chciałby uniknąć.

Posiadając taki majątek, warto więc zdradzić zawartość kartonów przeprowadzkowych firmie relokacyjnej – dzięki temu można mieć pewność, że zaopiekują się naszym majątkiem lepiej, a gwarancja, że dotrze w całości, jest o wiele większa. Warto mieć tego pełną świadomość.

Poradnik przeprowadzkowy
Przeprowadzka a logistyka transportu.

Przeprowadzka z mieszkania do mieszkania, to często krok rodzin mieszkających w miastach. Powody są różne – chęć posiadania mieszkania tańszego w utrzymaniu, przeprowadzka bliżej miejsca pracy, przeprowadzka do lokalu większego, lepiej położonego – można wymieniać bez końca. Przeprowadzka tego rodzaju jest jednak wbrew pozorom, dość skomplikowanym przedsięwzięciem. Przeszkodą mogą stać się choćby sprawy związane z…