Strona główna > Blog > Transport stołu bilardowego

Transport stołu bilardowego

Transport stołu bilardowego

Transport stołu bilardowego to element niejednej przeprowadzki i dotyczy nie tylko przeprowadzek barów czy tez klubów sportowych – stoły bilardowe zdarzają się również w domach – w mieszkaniach raczej trudno je spotkać.Transport stołu bilardowego, to transport dość ciężkiego, masywnego mebla. W wielu przypadkach można porównać to z transportem pianina, ale w przeciwieństwie do tego instrumentu, stół bilardowy można rozłożyć.

Transport stołu bilardowego powinien rozpocząć się od jego rozmontowania.

Stół bilardowy można rozłożyć niemalże na części pierwsze. Na pewno można zdjąć miejsca na bile, boku stołu, pokrycie. Nierzadko można również pozbyć się głównego, najcięższego elementu, czyli płyty drewnianej lub kamiennej, którą można nazwać sercem stołu. Tak rozebrany stół, o wiele łatwiej transportować, jednak ze względu na wielkość pozostałych elementów, nie można twierdzić, że będzie to praca bardzo łatwa. Czasami niezbędne będą pasy do przenoszenia, a trudnością może być choćby przeniesienie elementów stołu bilardowego przez drzwi, czy też znoszenie i wnoszenie go po schodach.

Konstrukcje stołów bilardowych są różne – warto mieć to na uwadze.

Planując przeprowadzkę, warto więc zainteresować się, jakiego rodzaju konstrukcją, jest nasz stół i co można w nim odkręcić. Nie można z tym zwlekać i tego nie wiedzieć – konstrukcje stołów są różne, a ostatnim, co w trakcie przeprowadzki jest potrzebne, jest zastanawianie się, jakiego rodzaju klucze do okręcania elementów stołu dobrać i i przede wszystkim, jak to zrobić by rozłożyć i złożyć stół poprawnie. Wiedząc, znając procedurę demontażu i montażu, spowodujemy, że przeprowadzka będzie szybsza, a sam stół na pewno nie ulegnie w jej trakcie zniszczeniu.

Przewóz stołu bilardowego

Transport stołu bilardowego nie jest łatwy lecz nie jest też niemożliwy.

Stół bilardowy można rozkręcić i przetransportować, choć nie jest to łatwe. Warto mieć tego świadomość i jeśli w naszym domu znajduje się taki mebel, zwrócić szczególną uwagę na jego przeprowadzkę. W przypadku, gdy nie mamy pojęcia, jak to zrobić, warto wskazać wykonanie tej pracy firmie przeprowadzkowej, jeśli ją wynajęliśmy lub dowiedzieć się u producenta lub sprzedawcy stołu, jak to zrobić. Warto pamiętać o jednym – stół bilardowy to coś dość kosztownego i wbrew pozorom bardzo podatnego na uszkodzenia. Warto więc zrobić wszystko, by tego uniknąć.

Poradnik przeprowadzkowy
Pracownicy firmy przeprowadzkowej. Co trzeba o nich wiedzieć?

Chcąc wynająć do przeprowadzki firmę, która ta pracę wykonałaby za nas, nierzadko zastanawiamy się czy krok ten jest dobry. Powodem może być to, że naszym majątkiem będą zajmować się inne osoby. Uzyskają wiedzę na temat tego, co do niego należy, będą go dotykać, oglądać a może nawet zabierać.  Nic bardziej błędnego. Pracownicy firmy przeprowadzkowej, bo przede wszystkim…