Strona główna > Blog > Transport samochodu. Czy to ma sens?

Transport samochodu. Czy to ma sens?

Transport samochodu

Przeprowadzka, szczególnie przeprowadzka na większą odległość, to spore zamieszanie w życiu każdej rodziny. Wiele rzeczy do zabrania, wiele rzeczy do spakowania to początek spraw, które będą towarzyszyć tym chwilom. W tym wszystkim bardzo często koncentrujemy się tylko na tym, co ma związek z mieszkaniem czy domem zapominając, że w bardzo wielu przypadkach problemem mogą być pojazdy i konieczność ich przetransportowania.

Transport samochodu może być problemem podczas przeprowadzki.

Utarło się przez lata – pojazd jest jeden na rodzinę i przez wiele lat dokładnie tak było. Dziś jest zupełnie inaczej. Dawne czasy odeszły w zapomnienie. Najczęściej w rodzinie można znaleźć co najmniej dwa samochody – mąż i żona posiadają osobne auta, by móc łatwiej dojeżdżać do pracy, by móc łatwiej żyć. Kilka samochodów w rodzinie nie jest również wydarzeniem – jakiś niesprzedany samochód, pojazd dorastającego dziecka, 2 auta rodziców i już się robią cztery. Dodając do tego takie pojazdy jak skuter czy motocykl tworzy się spory park maszynowy. Jak go przeprowadzić? Jedynie transportując.

Nikt nie będzie jechał skuterem kilkudziesięciu czy kilkuset kilometrów. W przypadku motocykli również to utrudnione. Samochodem oczywiście jechać łatwiej, ale jest to bez sensu, jeśli aut jest wiele, dlatego lepiej od razu zatroszczyć się po pojazd typu laweta. Jeśli będzie to transport kilku aut, warto zainteresować się lawetami na których zmieszczą się 2,3, auta.

Transport samochodu – koszty.

Koszty lawety z pewnością pojawią. Najczęściej jest to koszt przejechanego kilometra, liczony w jedną, albo w dwie strony. Nie można godzić się na pierwszą ofertę, ponieważ różnice w cenach takich usług potrafią być naprawdę spore. Wybór tańszej, to nierzadko oszczędność kilkuset złotych.

Przewóz samochodu

Decydując się na transport samochodu, nie można jednak zapominać, że na miejscu dostarczenia pojazdów, powinien być ktoś, kto je zaparkuje, zamknie – z tym kierowca samochodu z lawetą nie może zostać sam. Idealnie jest więc, jeśli za laweta jedzie jeszcze jedno auto, lub z kierowcą lawety jedzie właściciel któregoś z pojazdów, taka osoba dokumenty, kluczyki do aut i motocykli. Pomoże i rozliczy się z kierowcą lawety.

Taki przewóz pojazdów, jeśli jest ich kilka jest rozsądnym wyborem. Tańszy i mniej czasochłonny niż jazda każdym pojazdem z osobna.

Poradnik przeprowadzkowy
Jak poznać życie w nowym miejscu zamieszkania?

Życie w nowym miejscu zamieszkania, to marzenie wielu z nas. Część osób to marzenie szybko spełnia, w pewnym dniu przeprowadzając się do innego mieszkania czy też nowego, dobrego domu. Miejsca wymarzonego i … tak obcego. Życie w nowym miejscu zamieszkania – jak sobie poradzić z wyobcowaniem? Odpowiadając na to pytanie, warto zdać sobie sprawę z…