Strona główna > Blog > Jakie materiały do zabezpieczenia mebli wykorzystuje firma Fortis przeprowadzki?

Jakie materiały do zabezpieczenia mebli wykorzystuje firma Fortis przeprowadzki?

materiały do zabezpieczenia mebli

Firma Fortis Przeprowadzki dokłada wszelkich starań, by świadczone przez nas usługi były na najwyższym światowym poziomie. Dlatego przy realizacji każdej usługi polecamy zabezpieczenie mebli wykonane przez naszych pracowników przy wykorzystaniu specjalistycznych materiałów zabezpieczających. Do takich materiałów należy miedzy innymi folia stretch.

Folia stretch wykorzystywana przez pracowników firmy Fortis przeprowadzki

Folia stretch jest podstawowym materiałem zabezpieczającym i jest powszechnie dostępna na rynku. Praktycznie w każdym markecie, na stoisku papierniczym, możemy znaleźć niewielkie rolki takiej właśnie folii. Dostępne są zazwyczaj w dwóch kolorach – przezroczystym i czarnym. Jednak folia z marketu zdecydowanie różni się do folii, którą zamawiają firmy przeprowadzkowe i która wykorzystywane jest do prawidłowego zabezpieczenia mebli.

Przede wszystkim profesjonalna folia przeprowadzkowe jest grubsza, co czyni ją bardziej odporną na wszelkie uszkodzenia w trakcie transportu – otarcia podczas przenoszenia mebli na wąskiej klatce schodowej czy inne urazy mechaniczne. Dzięki wykorzystaniu grubszej folii nie jest konieczne nakładanie jej wielu warstw, dzięki temu zabezpieczenie na przykład szafy trwa znacznie krócej. Dodatkowo folia ta, pomimo swej grubości, jest bardzo elastyczna dobrze przylega do zabezpieczanego mebla.

Zastosowanie kątowników i narożników tekturowych

Zastosowanie kątowników i narożników tekturowych

Kątowniki i narożniki bardzo rzadko są wykorzystywane przez firmy przeprowadzkowe. Często ich użycie nie jest bowiem uzasadnione – przy transporcie standardowych mebli w obrębie jednego miasta, niekiedy w odległości zaledwie kilku kilometrów montowanie tego typu zabezpieczeń jest zbyt czasochłonne i pozbawione zasadności. Jednak warto taki rodzaj zabezpieczenia mieć w ofercie, tak jak właśnie firma Fortis Przeprowadzki.

Kątowniki i narożniki tekturowa przydają się bowiem w sytuacjach, gdy mamy przetransportować sprzęt ponadgabarytowy podatny na uszkodzenia – zazwyczaj do tego typu sprzętów zaliczają się bardzo stare, duże i ciężki antyki. Prawidłowe zabezpieczenie wiekowego mebla jest tutaj połową sukcesu. Użycie kątowników, narożników a nawet tekturowych przekładek i dodatkowe zabezpieczenie całej konstrukcji grubą, czarną folią stretch sprawia, że mebel na pewno nie uszkodzi się w czasie transportu i zdecydowanie w tym wypadku nie jest  zbytecznym działaniem. Klienci, którzy posiadają antyki są bowiem do nich bardzo przywiązani, znają dokładną historię posiadanych przez siebie mebli i są bardzo wymagający, jeśli chodzi o sposób i jakość wykonywanej na ich zlecenie usługi transportowej. Dla ich spokoju, poczucia bezpieczeństwa i satysfakcji warto poświęcić więcej czasu na odpowiednie przygotowanie mebla przed drogą transportową.

Firma Fortis przeprowadzki wykorzystuje również szereg innych materiałów do zabezpieczania mebli, jeśli chcesz wiedzieć jakich kliknij Pakowanie – Jak to zrobić?.

Poradnik przeprowadzkowy
Prawidłowe pakowanie książki do przeprowadzki

Książki to jedne z rzeczy, które pojawiają się w większości przeprowadzek. Oczywiście nie jest to zaskakujące – w każdym praktycznie domu książki są. W niektórych można znaleźć ich całe biblioteczki – znane są przypadki, gdy ich ilości w domu można liczyć w setkach sztuk. Literatura jest ważną częścią życia każdego człowieka. Dobrze jest czytać, mieć swoje…