Strona główna > Blog > Likwidacja mieszkania – można to zrobić samemu

Likwidacja mieszkania – można to zrobić samemu

Likwidacja mieszkania – można to zrobić samemu

Likwidacja mieszkania to termin, który dla przeciętnego człowieka jest co najmniej dziwny, dla osób, które się przeprowadzają i znają zasady przeprowadzki, jest jak najbardziej jasny. Oznacza nic innego jak przygotowanie opuszczanego mieszkania tak, by wyglądało tak samo, jak w chwili wprowadzenia się.

Likwidacja mieszkania obejmuje:

  • naprawę wszelkich elementów, które podczas czasu zamieszkiwania uległy uszkodzeniu. Oczywiście chodzi tu o drobne naprawy. Nikt nie będzie wymagać skuwania płytek, które uległy zarysowaniu czy podobnych prac.
  • dokładne sprzątanie wszystkich pomieszczeń. Sprzątanie w takiej sytuacji znacznie przekracza sprzątanie jakie wykonujemy regularnie. Planując sprzątanie, trzeba więc zaopatrzyć się w dobre środki i w dobre narzędzia do sprzątania.
  • malowanie pomieszczeń. Tutaj warto wybrać kolory bardzo neutralne. Nie można wybierać kolorów, które są ostre, nietypowe, gdyż nowy mieszkaniec tego miejsca, może mieć kłopot z przemalowaniem ścian na kolory, które sam wybiera.

Ile kosztuje likwidacja mieszkania?

Likwidacja mieszkania generuje jakieś koszty, nie są one na tyle duże, by się ich obawiać. Na pewno trzeba uwzględnić koszt narzędzi i produktów niezbędnych do wykonania napraw i farby do malowania. Cena środków czyszczących jest w tym momencie mało istotna.

Likwidacja mieszkania

Czy warto likwidować mieszkanie?

Warto przeprowadzać likwidacje mieszkania i to w wielu sytuacjach. Gdy jest ona wymagana, to logiczne, ale warto robić to nawet bez wymogu. Mieszkanie w ten sposób zrobione i pozostawione nowemu właścicielowi, to krok w dobrym kierunku – dobrze świadczy o nas i o naszym podejściu do transakcji.

Jak długo to trwa likwidacja mieszkania?

Decydując się na likwidacje mieszkania, warto wiedzieć, że może to chwile potrwać. Na pewno trzeba sobie zarezerwować na to choć kilka dni. Co najmniej dwa, trzy.

Mając świadomość, że czeka nas likwidacja mieszkania, trzeba o tym wszystkim wiedzieć – będzie łatwiej ją wykonać.

(Źródło: https://fortis-przeprowadzki.pl/blog/likwidacja-mieszkania-co-to-oznacza/)

Poradnik przeprowadzkowy
Transport mebli między miastami, czyli jak zorganizować bezpieczny przewóz

Wśród największych wyzwań, które towarzyszą każdej przeprowadzce jest oczywiście przetransportowanie swojego dobytku (a przynajmniej znacznej jego części) do nowego mieszkania. Okazuje się, że najtrudniej będą mieli Ci, którzy decydują się na transport mebli – te zazwyczaj nie są lekkie, a dodatkowo zajmują często sporo przestrzeni. Z racji swoich zazwyczaj nieporęcznych rozmiarów i dużej wagi, znoszenie…