Strona główna > Blog > Co jeśli podczas przeprowadzki przewożę kolekcję starych monet?

Co jeśli podczas przeprowadzki przewożę kolekcję starych monet?

Wartościowy majątek, to rzecz, z którą jako firma przeprowadzkowa spotykamy się dość często, sytuacja, w której wartościowe są drobne elementy zdarza się jednak rzadko. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę – kolekcja monet dla laika może być tylko ładną ozdobą, dla znawcy może to być prawdziwy majątek posiadający wymierną wartość finansową.

Z reguły kolekcjonerzy nie chwała się takimi rzeczami jak kolekcja monet, jednak wiedza o posiadaniu takiej kolekcji często rozchodzi się wbrew woli jej właściciela. Nikt nie ma na to wpływu, jeśli ktoś pochwali się innym, że taką kolekcję posiadamy. W chwili gdy leży w domu czy mieszkaniu i mamy nad nią pieczę, jest w miarę bezpieczna.

Przeprowadzka jest sytuacją, w której każda część majątku jest bardziej narażona na zniszczenie czy też kradzież, choć ze strony firmy przywiązujemy wiele uwagi by nic się z majątkiem nie stało. Oczywiście każdy transport jest ubezpieczony i możemy zapewnić, że w przypadku jego zniszczenia firma ubezpieczeniowa wypłaci klientowi stosowne odszkodowanie. Sytuacja przewożenia kolekcji jest jednak bardziej specyficzna.

Każdy kolekcjoner powie, że odszkodowanie nie jest rozwiązaniem w tej sytuacji. Kolekcje, nieraz gromadzone latami, w przypadku kradzieży lub zniszczenia, są oczywiście nie do odtworzenia, wiec trudno mówić o tym, że gratyfikacja finansowa w pełni zrekompensuje szkody.

Kolekcja monet ma wartość i wydawać się może, że wskazana jest ochrona, która będzie miała na oku to, co się dzieje z przewożonym majątkiem, zdajemy sobie jednak sprawę z jednego – jest to rzecz dość niewielka i istnieje niewielka szansa na to, by ktoś uznał, że warto taką kolekcję zabrać – ktoś musiałby wiedzieć, że taka kolekcja będzie przewożona. Jeśli jest taka decyzja klienta, możemy oczywiście zaprosić ochroniarzy, którzy zabezpiecza przewóz kolekcji. Mogą oni brać udział tylko w kluczowych momentach przeprowadzki, mogą również brać udział w całej. W przypadku kolekcji monet i znaczków oraz ochrony istnieje jeszcze jedno rozwiązanie – ochroniarze sami ją dostarczą pod wskazany adres. Takie rozwiązanie jest sensowniejsze, w tym momencie bowiem nie muszą brać udziału w czasochłonnej przeprowadzce.

Zachęcamy do kontaktu i ustalenia szczegółów. Zawsze w takiej sytuacji polecamy jedno – założenie dokumentacji kolekcji, sfotografowanie jej i opisanie oraz przechowywanie takiej dokumentacji u siebie.

Poradnik przeprowadzkowy
Kryteria wyboru miejsca zamieszkania

Przeprowadzka do nowego, lepszego mieszkania, to krok, o którym myśli wielu z nas. Niekiedy to nie kończy się konkretną decyzją prowadzącą do tego celu, gdyż tak naprawdę nie mamy pojęcia, na jakie mieszkanie się ukierunkować. W którym miejscu zamieszkać? Rozwiązań jest wiele – warto zdecydować się na najlepsze. Decyzja o zmianie miejsca zamieszkania to jedno, ważne…