Strona główna > Blog > Co jeśli podczas przeprowadzki przewożę kolekcję starych monet?

Co jeśli podczas przeprowadzki przewożę kolekcję starych monet?

Wartościowy majątek, to rzecz, z którą jako firma przeprowadzkowa spotykamy się dość często, sytuacja, w której wartościowe są drobne elementy zdarza się jednak rzadko. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę – kolekcja monet dla laika może być tylko ładną ozdobą, dla znawcy może to być prawdziwy majątek posiadający wymierną wartość finansową.

Z reguły kolekcjonerzy nie chwała się takimi rzeczami jak kolekcja monet, jednak wiedza o posiadaniu takiej kolekcji często rozchodzi się wbrew woli jej właściciela. Nikt nie ma na to wpływu, jeśli ktoś pochwali się innym, że taką kolekcję posiadamy. W chwili gdy leży w domu czy mieszkaniu i mamy nad nią pieczę, jest w miarę bezpieczna.

Przeprowadzka jest sytuacją, w której każda część majątku jest bardziej narażona na zniszczenie czy też kradzież, choć ze strony firmy przywiązujemy wiele uwagi by nic się z majątkiem nie stało. Oczywiście każdy transport jest ubezpieczony i możemy zapewnić, że w przypadku jego zniszczenia firma ubezpieczeniowa wypłaci klientowi stosowne odszkodowanie. Sytuacja przewożenia kolekcji jest jednak bardziej specyficzna.

Każdy kolekcjoner powie, że odszkodowanie nie jest rozwiązaniem w tej sytuacji. Kolekcje, nieraz gromadzone latami, w przypadku kradzieży lub zniszczenia, są oczywiście nie do odtworzenia, wiec trudno mówić o tym, że gratyfikacja finansowa w pełni zrekompensuje szkody.

Kolekcja monet ma wartość i wydawać się może, że wskazana jest ochrona, która będzie miała na oku to, co się dzieje z przewożonym majątkiem, zdajemy sobie jednak sprawę z jednego – jest to rzecz dość niewielka i istnieje niewielka szansa na to, by ktoś uznał, że warto taką kolekcję zabrać – ktoś musiałby wiedzieć, że taka kolekcja będzie przewożona. Jeśli jest taka decyzja klienta, możemy oczywiście zaprosić ochroniarzy, którzy zabezpiecza przewóz kolekcji. Mogą oni brać udział tylko w kluczowych momentach przeprowadzki, mogą również brać udział w całej. W przypadku kolekcji monet i znaczków oraz ochrony istnieje jeszcze jedno rozwiązanie – ochroniarze sami ją dostarczą pod wskazany adres. Takie rozwiązanie jest sensowniejsze, w tym momencie bowiem nie muszą brać udziału w czasochłonnej przeprowadzce.

Zachęcamy do kontaktu i ustalenia szczegółów. Zawsze w takiej sytuacji polecamy jedno – założenie dokumentacji kolekcji, sfotografowanie jej i opisanie oraz przechowywanie takiej dokumentacji u siebie.

Poradnik przeprowadzkowy
Standardy firmy Fortis Przeprowadzki

Firma przeprowadzkowe, by móc konkurować na rynku musi nie tylko świadczyć usługi na podstawowym poziomie. Dziś nie wystarczy już, że pracownicy firmy sprawie przewiozą meble z jednego miejsca na drugie i nic przy tym nie uszkodzą. Dziś klienci są coraz bardziej wymagający, rynek pełen konkurencji, a by wyróżnić się trzeba świadczyć usługi na najwyższym światowym poziomie. Wdrożenie…