Strona główna > Blog > Łódzkie hotele coraz więcej liczą sobie za nocleg

Łódzkie hotele coraz więcej liczą sobie za nocleg

O idącym w dobrą stroję rozwoju miasta świetnie świadczą ceny miejsc hotelowych, które zmieniają się w zależności od atrakcyjności danej miejscowości. Miasta niechętnie odwiedzane przez turystów i biznesmenów mają niskie ceny hotelowe. W przypadku dobrze rozwijających się miast ceny te są wysokie, a podwyżki świadczą o polepszającej się sytuacji. Biorąc pod uwagę ten czynnik to Łódź była w ostatnich 12 miesiącach liderem podwyżek. Przeciętna cena noclegu w łódzkim hotelu wzrosła bowiem o 7%. Wiele bogatszych od Łodzi miasto zanotowało w tym czasie spory spadek.

Łódzkie hotele posiadają doskonałą lokalizację

Warto zastanowić się nad tym co takiego sprawia, że ceny noclegów w Łodzi rosną. Miasto to nie jest aż tak bardzo turystyczne z racji swoich unikalnych walorów, dość podobnych do chociażby Katowic. Z drugiej jednak strony na korzyść Łodzi działają inwestycje drogowe w całym województwie łódzkim, ale także i przebudowy dróg w samej Łodzi. Dzisiaj bardzo łatwo dojechać do tego miasta dosłownie z każdego zakątka kraju, a to sprawia, że firmy bardzo chętnie organizują właśnie w Łodzi spotkania biznesowe i konferencje. Druga rzecz to rosnąca liczba imprez kulturalnych i rozrywkowych. Łódź prowadzi intensywną promocję krajową i międzynarodową poprzez organizację wielu prestiżowych imprez, które rocznie przyciągają miliony turystów. Także Atlas Arena przyciąga do miasta mnóstwo turystów, gdyż z roku na rok odbywa się tam coraz więcej prestiżowych koncertów, a do tego różnych turniejów sportowych i wielu innych wydarzeń.

Hotel w Łodzi

Rozwój bazy noclegowej

O rosnącym zainteresowaniu noclegiem w Łodzi świetnie świadczą także dane związane z bazą noclegową. W roku 2007 w Łodzi było bowiem zaledwie 17 hoteli, z czego tylko jeden oferował standard czterech gwiazdek. Łącznie dostępnych był około 2.5 tysiąca miejsc do spania. W przeciągu tylko 9 lat liczba hoteli powiększyła się do 30, a aż 5 z nich ma standard czterogwiazdkowy. Liczba miejsc noclegowych podwoiła się w tym czasie i dzisiaj jest ich już ponad 5 tysięcy. Już głośno mówi się także o planach budowy kolejnego hotelu, który będzie należał do sieci Hilton.

Poradnik przeprowadzkowy
Kryteria wyboru firmy przeprowadzkowej.

Przeprowadzka to praca, która można wykonać samodzielnie, wiele osób decyduje się jednak na wynajęcie firmy przeprowadzkowej. Powody są różne – najważniejszy to oszczędność czasu i wysiłku. Decydując się na usługi firmy przeprowadzkowej, decydujemy się w znacznie mniejszym stopniu uczestniczyć w przeprowadzce. Wynajmując firmę do wszystkich prac związanych z przeprowadzką, można spokojnie zająć się czymś innym, swoją rolę w…