Strona główna > Blog > Łódzkie hotele coraz więcej liczą sobie za nocleg

Łódzkie hotele coraz więcej liczą sobie za nocleg

O idącym w dobrą stroję rozwoju miasta świetnie świadczą ceny miejsc hotelowych, które zmieniają się w zależności od atrakcyjności danej miejscowości. Miasta niechętnie odwiedzane przez turystów i biznesmenów mają niskie ceny hotelowe. W przypadku dobrze rozwijających się miast ceny te są wysokie, a podwyżki świadczą o polepszającej się sytuacji. Biorąc pod uwagę ten czynnik to Łódź była w ostatnich 12 miesiącach liderem podwyżek. Przeciętna cena noclegu w łódzkim hotelu wzrosła bowiem o 7%. Wiele bogatszych od Łodzi miasto zanotowało w tym czasie spory spadek.

Łódzkie hotele posiadają doskonałą lokalizację

Warto zastanowić się nad tym co takiego sprawia, że ceny noclegów w Łodzi rosną. Miasto to nie jest aż tak bardzo turystyczne z racji swoich unikalnych walorów, dość podobnych do chociażby Katowic. Z drugiej jednak strony na korzyść Łodzi działają inwestycje drogowe w całym województwie łódzkim, ale także i przebudowy dróg w samej Łodzi. Dzisiaj bardzo łatwo dojechać do tego miasta dosłownie z każdego zakątka kraju, a to sprawia, że firmy bardzo chętnie organizują właśnie w Łodzi spotkania biznesowe i konferencje. Druga rzecz to rosnąca liczba imprez kulturalnych i rozrywkowych. Łódź prowadzi intensywną promocję krajową i międzynarodową poprzez organizację wielu prestiżowych imprez, które rocznie przyciągają miliony turystów. Także Atlas Arena przyciąga do miasta mnóstwo turystów, gdyż z roku na rok odbywa się tam coraz więcej prestiżowych koncertów, a do tego różnych turniejów sportowych i wielu innych wydarzeń.

Hotel w Łodzi

Rozwój bazy noclegowej

O rosnącym zainteresowaniu noclegiem w Łodzi świetnie świadczą także dane związane z bazą noclegową. W roku 2007 w Łodzi było bowiem zaledwie 17 hoteli, z czego tylko jeden oferował standard czterech gwiazdek. Łącznie dostępnych był około 2.5 tysiąca miejsc do spania. W przeciągu tylko 9 lat liczba hoteli powiększyła się do 30, a aż 5 z nich ma standard czterogwiazdkowy. Liczba miejsc noclegowych podwoiła się w tym czasie i dzisiaj jest ich już ponad 5 tysięcy. Już głośno mówi się także o planach budowy kolejnego hotelu, który będzie należał do sieci Hilton.

Poradnik przeprowadzkowy
Przeprowadzka – nie warto podchodzić do niej sceptycznie.

Przeprowadzka do nowego miejsca zamieszkania, bez względu czy to jest dom, czy mieszkanie i bez względu na lokalizacje, zawsze wiąże się z pozytywnymi doświadczeniami. Niekiedy jednak, już po skończeniu wszystkich prac przy przeprowadzce i po zamieszaniu w nowym miejscu, zaczynają nas nachodzić negatywne emocje. Pytanie: a może lepiej było tam? Odpowiedź jest prosta.Każda przeprowadzka, jest bardzo poważną zmianą w…