Strona główna > Blog > Prawidłowe pakowanie książki do przeprowadzki

Prawidłowe pakowanie książki do przeprowadzki

Pakownie książek

Książki to jedne z rzeczy, które pojawiają się w większości przeprowadzek. Oczywiście nie jest to zaskakujące – w każdym praktycznie domu książki są. W niektórych można znaleźć ich całe biblioteczki – znane są przypadki, gdy ich ilości w domu można liczyć w setkach sztuk.

Literatura jest ważną częścią życia każdego człowieka. Dobrze jest czytać, mieć swoje książkowe zainteresowania, czerpać wiedzę z zadrukowanych kartek. W przypadku przeprowadzki, książki stają się jednak sporym ciężarem. Dosłownie i w przenośni.

Pakowanie książek podczas przeprowadzki jak się za to zabrać?

Pakowanie książek podczas przeprowadzki z pozoru wydaje się proste – w końcu to tylko całkiem foremne elementy, które można spakować do kartonów i przenosić. Po części to prawda, jednak szybko można się przekonać, że nie do końca.

Ciężar książek powoduje, że pakowanie ich w większy karton nie ma sensu. Niezbędne są mniejsze opakowania. Warto takie zdobyć i pakować książki tak, by bez problemu je podnieść, nosić, przeprowadzić. Zajmując się pakowaniem, nie można również zapominać o tym, że mimo tego iż książki wydają się dość mocne, mogą się zniszczyć. Dokładne pakowanie, osłanianie grzbietów książek, wypełnianie pustych miejsc w kartonach, czymś miękkim jest więc jak najbardziej wskazane.

Pakownie książek podczas przeprowadzki

Odkurzanie książek przed spakowaniem.

Każdą książkę przed spakowaniem, należy oczywiście odkurzyć. Pakując, trzeba zwrócić uwagę na to, by pakować książki do kartonów czystych, nie poplamionych i przewozić je tak, by książki suche i czyste dotarły na miejsce. Wszelkie próby przewożenia książek w nieszczelnych samochodach, w autach, w których kapie woda podczas deszczu, lub w sąsiedztwie płynów, które mogą się wylać, grozi katastrofą. Warto o tym pamiętać i nie dopuszczać do takiej sytuacji. Oczywiście należy pamiętać o dobrym zabezpieczeniu kartonów – nie ma nic gorszego, niż otwierające się kartony. W przypadku książek istotne jest nie tylko zamknięcie kartonów z góry, ale również dokładne zamknięcie, a niekiedy i wzmocnienie dna.

Jak przewozić spakowane książki?

Tak przygotowane kartony, z powodzeniem można przenosić. Transportując książki, trzeba wiedzieć, że są odporne na zniszczenia, nie oznacza to jednak, że na pewno nie mogą ulec zniszczeniu. Traktowanie książek dość ostrożnie, stawianie w samochodzie przeprowadzkowym tak, by się nie zniszczyły i ostrożne rozpakowywanie, to recepta na to, by w nowym domu czy też mieszkaniu, cieszyły nas i dalej pozwalały, by czerpać z nich wiadomości. Warto o tym pamiętać.

Poradnik przeprowadzkowy
Jak rozkręcić narożnik, wersalkę lub inny mebel?

Przeprowadzka zawsze jest związana z koniecznością przetransportowania dużych części wyposażenia mieszkania. Najtrudniejsze do przewiezienia są rzecz jasna meble choć istnieje bardzo wiele innych rzeczy, których przewiezienie będzie dość skomplikowane. Bez względu na to jakiego rodzaju meble są do przewiezienia, zawsze są za ciężkie i zawsze są nieporęczne. Czy można coś z tym zrobić? Rzecz jasna…