Strona główna > Blog > Materiały niezbędne do przeprowadzki

Materiały niezbędne do przeprowadzki

Przeprowadzka to czas, w którym czekać będzie nas dużo pracy. Przeniesienie wszystkiego, co znajduje się w mieszkaniu czy domu, do samochodu dostawczego, późniejsze wniesienie tego do nowego miejsca zamieszkania, to trudne zadanie. Nie każdy pamięta o tym, że niezbędne jest coś jeszcze, a mianowicie dużo materiałów do przeprowadzki.

Co składa się na materiały niezbędne do przeprowadzki?

Materiały niezbędne do przeprowadzki, to wszelkie produkty, które pomogą nam przetransportować majątek w nowe miejsce. Dzielą się na opakowania i materiały wypełniające.

Opakowania

W przypadku przeprowadzki, istotne są dwa rodzaje opakowań – kartony i worki. Worki należy przeznaczyć do pakowania rzeczy miękkich i nie wymagających dodatkowego zabezpieczania. Idealnie sprawdzają się w przypadku pakowania odzieży, pościeli, narzut i innych tego rodzaju rzeczy. Można w nie również zapakować poduszki, czy mniejsze dywaniki. Czasami przydają się również do pakowania rzeczy bardziej twardych, ale nie wymagających ochrony – idealne są choćby na drobne narzędzia.

Kartony

Kartony przeprowadzkowe to osobny temat. Trzeba powiedzieć wprost – można do przeprowadzki przeznaczyć dowolne kartony, ale nie zawsze warto. Karton „ze sklepu”, to coś, co może przy przeprowadzce stanowić niemały kłopot. Dziwna konstrukcja dna kartonu, częsty brak uchwytów i niska jakość wykonania kartonu sprawiają, że może przy przeprowadzce się po prostu zniszczyć, co rzecz jasna nie jest większym problem, należy jednak pamiętać, że karton będzie zawierał nasz dobytek, który również może ulec zniszczeniu. O wiele lepiej użyć oryginalnych kartonów do przeprowadzki.

Wypełniacze

Planując pakowanie, nie można również zapominać o konieczności posiadania wypełniaczy i materiałów ochronnych. Przydaje się tu wiele różnych rzeczy – stare gazety, wypełnienia styropianowe, pianka, kartony, koce. Dzięki nim można mieć pewność, że nasz dobytek nie ulegnie zniszczeniu podczas przenoszenia czy przewożenia. Oczywiście nie należy również zapominać o elementach wiążących poszczególne rzeczy czy kartony. Taśmy klejące, sznury, taśmy mocujące to tylko przykłady. Bez tego nie da się zapakować wszystkiego tak jak należy.

Tak przygotowani możemy zabrać się za pakowanie naszego dobytku. Oczywiście warto wspomnieć o jednym – w przypadku przeprowadzki z firmą przeprowadzkową, to pracownicy firmy mogą spakować nasz dobytek i sprawa tych materiałów możne przestać nas interesować. Firma przeprowadzkowa, może na naszą prośbę dostarczyć wszystkie materiały niezbędne do przeprowadzki nam dostarczyć, dzięki czemu będziemy mogli spakować wszystko osobiście. W innym przypadku zorganizować materiały będziemy musieli osobiście.

Przygotowani do przeprowadzki możemy zabrać się za pakowanie poszczególnych rzeczy i przenoszenie ich do samochodu dostawczego.

Poradnik przeprowadzkowy
Nowe mieszkanie, nowi sąsiedzi

Nowe mieszkanie czy też nowy dom, to również nowe otoczenie, w którym przyjdzie nam żyć przez następne kilka lat, albo i dłużej. Niejedna osoba, już na początku zaczyna się zastanawiać, jak to będzie? Czy otoczenie będzie przyjazne, a sąsiedzi mili? Na to nie ma wpływu, jednak warto od początku zrobić wszystko, by nawiązać pozytywną relację z…