Strona główna > Blog > Pakowanie podczas przeprowadzki – jak to zrobić?

Pakowanie podczas przeprowadzki – jak to zrobić?

Bez wątpienia pakowanie przedmiotów podczas przeprowadzki, to czynność która niektórym może spędzić sen z powiek. Dzieje się tak ponieważ zazwyczaj mamy ogromną ilość przedmiotów do spakowania i bardzo mało czasu. Co więcej często gubimy się w procesie pakowania już na początku, nie wiedząc od czego zacząć. Warto więc zapoznać się z kilkoma wskazówkami opatentowanymi przez pracowników Łódzkiej firmy przeprowadzkowej Fortis przeprowadzki, ponieważ pozwolą one nam nie tylko odnaleźć się w gąszczu przedmiotów, lecz również usprawnić proces pakownia.

Pakując się podczas przeprowadzki pamiętaj o ponumerowaniu pudeł.

Bardzo ważnym elementem pakowania podczas przeprowadzki jest ponumerowanie kartonów. Powinno się ponumerować wszystkie kartony w porządku rosnącym, numerację zaczynając od pudeł których zwartość jest najmniej potrzebna czyli może zostać rozpakowana na końcu (np. książki, płyty CD/DVD), a kończąc na kartonach najbardziej potrzebnych które muszą być rozpakowane zaraz po przeprowadzce (np. żywność, rośliny). Dzięki temu będziesz wiedział które pudła wymagają natychmiastowego rozpakowania, a w przypadku braku sił część pracy będziesz mógł zostawić na dzień po przeprowadzce.

Użyj metody kodu kolorów.

Obok numeru pudła najlepiej nakleić nalepkę z kolorem opowiadającym kolorowi pokoju do którego ma trafić. Na przykład niebieski do sypialni, żółty do kuchni a czerwony do salonu. Znacznie ułatwi to ekipie relokacyjnej rozładunek towaru i dzięki temu obniży koszty całej przeprowadzki. Ponadto wykluczy możliwość pomyłki, czyli po odjeździe ekipy przeprowadzkowej nie będziemy musieli przenosić kartonów między pokojami.

Upewnij się czy masz wystarczającą ilość materiałów do pakowania.

Przed rozpoczęciem pakowania należy upewnić się, że posiadamy wystarczającą ilość materiałów. Będziemy potrzebować dużo taśmy, papieru, foli bąbelkowej i pudeł. Najlepszym sposobem na oszacowanie ilości kartonów potrzebnych do przeprowadzki jest obliczenie m3 towaru który mamy do przewiezienia.

Należy również pamiętać o dopasowaniu wielkości kartonu do zawierającego się w nim ładunku, czyli do dużych kartonów powinno pakować się lekkie rzeczy (np. pościel) a do małych ciężkie (np. książki).

Użyj papieru do pakowania oraz gazet.

Pakując przedmioty do kartonu umieść kilka centymetrów papieru do pakowania, gazet lub foli bąbelkowej, na dole i górze pudła, tak aby zapewnić odpowiednią amortyzację. Pamiętaj również, że karton pakuje się po brzegi , tak aby skutecznie zapobiec przesuwaniu się rzeczy podczas transportu.

Czego nie pakować podczas przeprowadzki?

Należy pamiętać iż, substancję które są łatwopalne np. rozpuszczalniki, wybielacze, oraz substancję których otwarcie może uszkodzić resztę przewożonych przedmiotów np. farby, powinno się przewieść oddzielnie.

Poradnik przeprowadzkowy
Przeprowadzka to krok naprzód.

Przeprowadzka to krok na który decyduje się wielu z nas. Bez wątpienia najczęściej jest to krok słuszny – każdy chce mieszkać lepiej, wygodniej, taniej, czy też w miejscu, które bardziej mu się podoba. Decyzja najczęściej zmienia się w działanie – sprzedaż mieszkania czy domu, kupno nowego miejsca i przeprowadzka. Chwile później mamy okazję przeżyć pierwsze dni w nowym miejscu. Przeprowadzka…