Strona główna > Blog > Jak przygotować do przeprowadzki sprzęt RTV?

Jak przygotować do przeprowadzki sprzęt RTV?

Przeprowadzka to czas, w którym trzeba wykonać sporo pracy przy przewożeniu rzeczy pod nowy adres. Nie jest to praca łatwa, choć w założeniu zasady są proste. Problem może pojawić się na przykład w przypadku sprzętu RTV. Jego przewiezienie jest konieczne i nie zawsze bardzo proste.

Sprzęty RTV to produkty, jakie znajdują się w domu każdego z nas. Rzadko kto nie posiada telewizora, sprzętu grającego, czy też innych urządzeń, które można zakwalifikować do tej kategorii produktów. Istnieje jednak poważna różnica pomiędzy sytuacją, gdy sprzęty RTV stoją w domu i działają i sytuacji, gdy trzeba je przetransportować. Z pozoru masywne urządzenia, są bardzo mało odporne na uszkodzenia mechaniczne i nie tylko mechaniczne, które przy przeprowadzce mogą się zdarzyć, każdy sprzęt RTV trzeba wiec przeprowadzać według sprawdzonych zasad.

Rozłączanie sprzętu RTV.

Sprzęt RTV zawsze jest podłączony do instalacji elektrycznej, niekiedy złączony ze sobą. Jeśli nie znamy się na zasadach łączenia telewizora z DVD, dekoderem czy sprzętem nagłaśniającym, warto przy rozłączaniu ponotować sobie co, skąd zostało odłączone. Znakomicie ułatwi to pracę przy ponownym podłączaniu wszystkiego w nowym miejscu.

Zabezpieczanie sprzętu RTV przed przeprowadzką.

Idealnie jest, jeśli sprzęt RTV można transportować w oryginalnych kartonach zawierających materiały ochraniające, choć to niezwykle rzadka sytuacja. W niewielkich mieszkaniach nikt nie przechowuje takich rzeczy, w domach zdarza się to trochę częściej, ale nie za często. Z tego między innymi powodu, należy polegać na własnej inwencji.

Aby zabezpieczyć sprzęt RTV przed przeprowadzką, trzeba oczywiściedysponować odpowiednimi materiałami. Sprawdzają się kartony, folia bąbelkowa, a jeśli jest taka potrzeba, to również stare materiały. Należy pamiętać, by sprzęt RTV zabezpieczyć przed usterkami mechanicznymi, ale również przed ryzykiem poważniejszych uszkodzeń.

Przenoszenie sprzętu RTV.

Przenoszenie sprzętu RTV to temat, któremu również warto poświęcić parę słów. Nie należy przenosić sprzętu RTV tak, jak przenosimy meble. Sprzęt RTV, nawet zabezpieczony należy przenosić ostrożnie i nie ryzykować jego upadku, czy też uderzenia nim o jakikolwiek element klatki schodowej, ponieważ może on po takim zdarzeniu przestać nadawać się do użycia.

Transport sprzętu RTV.

Transport sprzętu RTV, z pozoru wydaje się banalną sprawą. Oczywiście po części tak jest, warto jednak pamiętać, że nieodpowiednie zabezpieczenie sprzętu w samochodzie dostawczym, może doprowadzić, do jego zniszczenia. Należy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na sprzęt, ale również na to, co jest ustawione wokół niego i zaobserwować, czy nie zaistnieje ryzyko zniszczenia sprzętu, na przykład przez jego upadek czy przesunięcie się na niego innej przewożonej rzeczy.

Odpowiednie zabezpieczenie sprzętu RTV, właściwie jego przenoszenie i transport, to klucz do tego, by dotarł w całości i działał bezawaryjnie. Oczywiście nie można zapomnieć o jednym – jeśli transport sprzętu jest związany ze zmianami temperatury, którym jest poddawany, nie można uruchamiać go zaraz po doniesieniu na miejsce, gdyż może być zaparowany i uruchomienie spowoduje jego zwarcie. Warto postarać się dostarczyć sprzęt w całości – w końcu jest dość kosztowny i nikomu nie zależy, by poddawać go naprawom.

Poradnik przeprowadzkowy
Sprzedaż gruntów miejskich w Łodzi

Łódź niestety do najbogatszych polskich miast nie należy. Choć władze starają się wypromować ją jako miasto kreatywne i nowych możliwości, biedę wciąż widać gołym okiem na każdym kroku. Wystarczy minimalnie oddalić się od ulicy Piotrkowskiej i skręcić chociażby w Próchnika, by przekonać się jak mało urokliwe potrafi być nasze miasto i ile mrocznych tajemnic ukrywa. Odrapane bramy, zrujnowane, rozpadające się kamienice, napisy na murach…