Strona główna > Blog > Jak przewieźć delikatne, duże szklane ozdoby?

Jak przewieźć delikatne, duże szklane ozdoby?

duże szklane ozdoby

Duże, delikatne szklane ozdoby, to rzeczy, które zdobią wiele mieszkań. Wazony o znacznej wielkości oraz bardzo nietypowe ozdoby, które nie przypominają klasycznych szklanych produktów to coś co się spotyka często. Szklane, wysokie, wykonane ze szła ciągnionego, w cudowny sposób zabarwionego,  budzą podziw i zmuszają do zastanowienia, jak takie coś, nie pęka, skoro jest tak bardzo delikatne. Póki stoi w mieszkaniu czy też domu, tak rzeczywiście jest. Problem pojawia się przy przeprowadzce, gdy okazuje się, że duże, delikatne, szklane rzeczy trzeba przetransportować. Wyzwanie jest bardzo poważne.

Jak zapakować duże szklane ozdoby?

Karton może nie wystarczyć.

Duże szklane ozdoby – jak wiadomo, aby je przewieźć, trzeba najpierw zapakować. Już na początku warto wspomnieć o tym, że niezbędne jest dokładne zabezpieczenie takiego elementu – uwzględniając jego ciężar i kształt. Nie można liczyć na to, że wystarczy włożenie takiej ozdoby do kartonu i przewożenie w ten sposób. Pomijając fakt, iż rzeczy są na tyle nietypowe, że znalezienie odpowiednich kartonów jest mało realne, trzeba pamiętać, że ryzyko zniszczenia nawet po poprawnym zapakowaniu w karton jest znaczne. Potrzebne jest coś innego.

Jak przewieźć delikatne, duże szklane ozdoby

Warto skorzystać z foli bąbelkowej.

Idealne do pakowania takich rzeczy, są wszelkie miękkie elementy ochronne. Doskonale sprawdza się folia bąbelkowa. Warto pamiętać, że należy ją włożyć we wszystkie wolne elementy szklanej ozdoby, tak aby zyskała ona dodatkową sztywność. Obowiązkowo należy folie bąbelkową zamocować przy pomocy taśmy klejącej.

Tak samo należy postąpić osłaniając element szklany od zewnątrz. Gruba warstwa folii bąbelkowej, to gwarancja bezpiecznego przenoszenia i brak ryzyka że przedmiot się zniszczy się na przykład, na skutek przewrócenia się. Nie oznacza to jednak, ze tak go można przewozić.

Warto zabezpieczony przedmiot otoczyć tekturą.

Aby przedmiot dotarł na miejsce bez problemów, warto dodatkowo otoczyć go tekturą, lub zapakować w kartonowe opakowanie. Tak misterna konstrukcja daje szansę na dowiezienie przedmiotu w całości . Wydawać się to może przesadą, ale nie ma w zasadzie innego wyjścia. – uszkodzenie delikatnej, szklanej ozdoby to tylko moment. Warto się przed tym bronić.

(Źródło: https://fortis-przeprowadzki.pl/blog/jak-zapakowac-szklo-i-porcelane/)

Poradnik przeprowadzkowy
Kiedy się przeprowadzić? Czy jest na to najlepszy dzień?

Przeprowadzka to sytuacja, która rozpoczyna się od sprzedaży mieszkania czy domu i chęci zamieszkania w innym miejscu. Patrząc na temat logicznie, termin przeprowadzki jest więc po części zależny od nas. Wystawiając mieszkanie czy dom na sprzedaż, nie mamy rzecz jasna gwarancji, że kupujący znajdzie się natychmiast, ale możemy przypuszczać, że długo to nie potrwa. Czy warto wybierać na…