Strona główna > Blog > Jak nie zniszczyć podłogi podczas przeprowadzki?

Jak nie zniszczyć podłogi podczas przeprowadzki?

Realizacja przeprowadzki

Realizacja przeprowadzki, to sporo pracy. Każdy, kto się wprowadzał doskonale o tym wie. Nie można jednak ukrywać, że jest to praca bardzo przyjemna. Podejmując się jej, trzeba jednak pamiętać o zachowaniu wielu istotnych szczegółów. Jednym z nich jest troska o swój nowy lokal mieszkalny, już od pierwszego przekroczenia jego progów. W przypadku przeprowadzki, jest to bardzo ważne, bowiem już w tej chwili można jedną część lokalu zniszczyć.

Podłoga, bo o tej części mowa, to coś, co przy przeprowadzce będzie bardzo narażone na zniszczenia. Delikatne i mało odporne na zarysowania panele, płytki, które mogą się stłuc, jeśli coś na nie spadnie, wykładzina, którą można poplamić – bez względu na rodzaj podłogi istnieje spore ryzyko problemów z jej stanem, dlatego trzeba pamiętać o tym, by zachować kilka zasad.

Analiza jakiego rodzaju podłogi są w danym miejscu.

Na początku warto przeanalizować, jakiego rodzaju podłogi są w danym miejscu i co może z nimi się stać. W zależności od tego, można zdecydować o sposobie ochrony, lub podjąć decyzję o tym, by podłogę po prostu osłonić. W niektórych przypadkach to całkiem fajne wyjście. Kartony czy jakiekolwiek inne rzeczy na podłodze, może nie wyglądają dobrze, ale dzięki nim stan podłogi po przeprowadzce będzie idealny. Warto pamiętać – podłogę można zniszczyć na różne sposoby. Samo wielokrotnie wchodzenie i wychodzenie z mieszkania czy domu, który urządzamy, a to przy wprowadzaniu się jest normalne, może spowodować zarysowania wynikające z brudnego obuwia. Poważniejsze uszkodzenia mogą się pojawić w wyniku przesuwania mebli po podłodze, czy też przypadkowego zahaczenia meblami o jej elementy. Oczywiście równie istotne jest ryzyko zniszczenia podłogi, w wyniku upadku na nią jakiejś rzeczy – przy ciężkich meblach czy innych elementach z przeprowadzki, to jak najbardziej możliwe.

Ostrożność podczas przeprowadzki.

Dobrze zabezpieczona podłoga, unikanie przesuwania mebli i ciężkich elementów bezpośrednio po podłodze, podkładki filcowe pod meblami i osłanianie wrażliwych części podłogi, to coś, co powinno być oczywiste. Warto w ten sposób działać – dzięki temu można mieć pewność, że podczas przeprowadzki nie dojdzie do zniszczeń, których każdy chce uniknąć.

Poradnik przeprowadzkowy
Przeprowadzka do większego mieszkania. O czym należy pamiętać?

Przeprowadzka do większego mieszkania, to krok, na który decyduje się niejeden z nas. Nie można się temu dziwić – każdy chce polepszyć warunki swojego życia, duże, nowoczesne mieszkanie jest z pewnością takim krokiem, jednak przeprowadzając się w takie miejsce, nie można jednak zapominać o jednym – taka przeprowadzka to poważne zmiany – trzeba się do nich przygotować.…