Strona główna > Blog > Rozpakowywanie się po przeprowadzce – jak zachować porządek?

Rozpakowywanie się po przeprowadzce – jak zachować porządek?

Rozpakowywania się po przeprowadzce

Rozpakowywanie się po przeprowadzce, to coś, co jest oczywiste i wręcz wyczekiwane. Gdy ta możliwość nadchodzi, szybko okazuje się, że jest to dość trudna praca.

Dlaczego warto zachować porządek podczas rozpakowywania się po przeprowadzce?

Bez względu na to, gdzie się wprowadzamy i ile pomieszczeń trzeba urządzić, zawsze będzie się to wiązać z bałaganem. Tego nigdy się nie uniknie, ale można w znaczący sposób to ograniczyć. Warto to robić z jednego powodu. Bałagan powoduje niepotrzebny chaos i konieczność solidnego sprzątania.

Rozpakowywanie się po przeprowadzce to konieczność poradzenia sobie z dużą ilością śmieci.

Przed urządzaniem się w nowym miejscu, warto przygotować sobie szereg opakowań na śmieci. Będzie ich wiele – najważniejsze to oczywiście rzeczy, które były użyte do pakowania naszych  rzeczy. Kartony, jeśli nie są przeprowadzkowymi, wypożyczonymi kartonami do oddania, można wykorzystać, do gromadzenia w nich innych rzeczy, które pozostaną po przeprowadzce. Zawsze przyda się też solidny worek na folię i inne drobiazgi, oraz narzędzia do sprzątania. Trzeba wiedzieć, że przy urządzaniu się, może coś się wysypać, a nawet wylać, czy stłuc. Zmiotka z szufelką, mop, a nawet odkurzacz, to rzeczy, które powinny być zawsze pod ręką. Jeśli nastąpi konieczność ich użycia, nie warto zwlekać – w innej sytuacji brud będziemy po prostu roznosić dalej, a w niesprzyjających okolicznościach możemy doprowadzić do zniszczenia delikatnej podłogi.

Jak rozpakować się po przeprowadzce

Warto sprzątać wszystko na bieżąco.

Uwaga przy rozpakowywaniu rzeczy, sprzątanie wszystkiego na bieżąco daje niejako gwarancje na to, by przeprowadzka nie była związana z wielkim bałaganem. Warto się o to starać – w końcu nikomu nie zależy na tym, by nowy, odświeżony i czysty lokal mieszkalny, natychmiast brudzić różnymi dziwnymi rzeczami. Nie warto do tego dopuszczać. Bez względu jak bardzo nam to się uda, trzeba wiedzieć o jednym – po urządzaniu się i tak warto odkurzyć i, pozmywać podłogę i mieć świadomość, że mieszka się w czystym, dobrze urządzonym miejscu.

Poradnik przeprowadzkowy
Kiedy realizacja przeprowadzki ma sens?

Realizacja przeprowadzki to czas zmian w życiu każdego człowieka i każdej rodziny. Zmian, których oczekujemy i na które się zgadzamy, tak jak zgadzamy się na przeprowadzkę. Nierzadko jednak już na etapie planowania sprzedaży mieszkania czy domu i planowania późniejszej przeprowadzki, rezygnujemy uznając, że dobrze jest jak jest. Jeśli choć przez moment pomyśleliśmy, że mogłoby być lepiej, to…