Strona główna > Blog > Jak zamówić przeprowadzkę?

Jak zamówić przeprowadzkę?

Firma Fortis przeprowadzki oferuje dwie możliwości zamówienia usługi przeprowadzkowej. Pierwszą z nich jest zaproszenie przedstawiciela handlowego firmy do domu na tak zwaną wycenę przeprowadzki. Podczas wyceny przedstawiciel handlowy firmy dokonuje spisu wszystkich przedmiotów i podaje orientacyjną cenę za wykonanie usługi. Jest to niewątpliwie dobre rozwiązanie ponieważ klient zmieniający miejsce zamieszkania wie ile jego przeprowadzka będzie kosztować, dzięki czemu może przygotować się na nią finansowo.

Niestety nie zawsze można skorzystać z tej opcji. Ponieważ czasami przeprowadzka spada na nas jak grom z jasnego nieba, wówczas powinniśmy poważnie rozważyć wariant drugi, czyli umówienie się z firmą Fortis przeprowadzki na stawkę godzinową za wykonanie zlecenia. Wiąże się to z koniecznością zamówienie przeprowadzki drogą telefoniczną. Nie jest to jednak nic trudnego, wystarczy zadzwonić pod numer 514-555-800 i złożyć zamówienie u konsultanta przeprowadzkowego.

Jak przygotować się do rozmowy z konsultantem przyjmującym zamówienie na naszą przeprowadzkę?

Składając zamówienie na przeprowadzkę musimy zdać sobie sprawę z faktu, iż konsultant zatrudniony w firmie ma obowiązek prowadzić z nami rozmowę według ściśle określonej procedury. Jeśli więc zależy nam na szybkim złożeniu zamówienia warto abyśmy przed rozmową telefoniczną rozważyli następujące kwestie:

  • Czy istnieje możliwość podjechania samochodem dostawczym pod miejsce załadunkowe i rozładunkowe?
  • Czy posiadamy w mieszkaniu jakieś nietypowe przedmioty np. pianino?
  • Czy istnieje konieczność rozkręcania jakiś mebli?
  • Czy zależy nam na tym by meble zostały dodatkowo zabezpieczone?

Zamawiając przeprowadzkę warto wiedzieć co się chce przewieźć!

Ponadto zamawiając przeprowadzkę warto stworzyć sobie listę wszystkich przedmiotów do przewiezienia. Konsultant przeprowadzkowy przyjmując zamówienie z pewnością poprosi nas o wyszczególnienie wszystkich przedmiotów. Co prawda możemy starać się wymienić je z głowy, lecz nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ łatwo o czymś zapomnieć, a jeśli zapomnimy wymienić części przedmiotów firma przeprowadzkowa może wysłać do nas zbyt mały samochód.

Podsumowując.

Jak widać składanie zamówienia przeprowadzkowego, nie jest tak prostą czynnością jakby to się mogło wydawać na pierwszy rzut oka, dlatego warto się do niej skrupulatnie przygotować, odpowiadając sobie na pytanie czy zdecydujemy się na zamówienie przeprowadzki drogą telefoniczną, czy może lepiej poprosimy aby przedstawiciel handlowy firmy przyjechał pod wskazany adres, dokonał spisu rzeczy oraz wycenił usługę przeprowadzki.

Poradnik przeprowadzkowy
Kryteria wyboru miejsca zamieszkania

Przeprowadzka do nowego, lepszego mieszkania, to krok, o którym myśli wielu z nas. Niekiedy to nie kończy się konkretną decyzją prowadzącą do tego celu, gdyż tak naprawdę nie mamy pojęcia, na jakie mieszkanie się ukierunkować. W którym miejscu zamieszkać? Rozwiązań jest wiele – warto zdecydować się na najlepsze. Decyzja o zmianie miejsca zamieszkania to jedno, ważne…