Strona główna > Blog > Napiwek dla pracowników firmy przeprowadzkowej

Napiwek dla pracowników firmy przeprowadzkowej

Napiwek dla pracowników firmy przeprowadzkowej

Wynajęcie firmy przeprowadzkowej, to rozwiązanie, które pozwala zrzucić z siebie ciężar przeprowadzki. Oczywiście decydując się na to, trzeba liczyć się z kosztami takiej usługi. Nie zawsze są one duże, ale zawsze jest to kwota zauważalna. Trzeba mieć tego pełną świadomość.

Koszty przeprowadzek, zawsze wynikają z umowy, którą zleceniodawca zawiera z firmą przeprowadzkową. W  umowie znajduje się szereg ustaleń dotyczących przeprowadzki,  w tym zakres prac i koszt, oczywiście przewidywany – końcowe rozliczenie dopiero pozwala zyskać wiedzę o całości kosztów. Wcześniej nie da się ich do końca określić, gdyż do końca nie wiadomo, jaki będzie koszt przewozu rzeczy czy też określenie ile godzin zajmie praca przy przeprowadzce.

Decydując się na przeprowadzkę w wykonaniu firmy przeprowadzkowej, nierzadko zastanawiamy się, czy koszt określony w umowie jest wszystkim tym, co wypada zapłacić. Wiele osób mówi wprost – za dobrą pracę niezbędne są napiwki dla pracowników. Czy na pewno?

Napiwek dla pracowników firmy przeprowadzkowej – czy musimy go dać?

Odpowiadając na to pytanie, warto zacząć od jednego – każdy pracownik firmy przeprowadzkowej ma swoją pensję i nie pracuje przy przeprowadzce za darmo, nie oznacza to jednak, że nie powinien otrzymać napiwku za pracę. Oczywiście nie może tego wymagać, czy też warunkować jakości swojej pracy od otrzymania napiwku lub braku takiego wynagrodzenia. Jeśli chcemy dawać napiwki, warto powiedzieć to wprost przed przeprowadzką. Pieniądze są swego rodzaju motywacją – można mieć pewność, że przeprowadzka zostanie wykonana dobrze i szybko. Oczywiście jeśli nie chcemy dawać napiwków, nie musimy. Przeprowadzka również powinna być wykonana poprawnie.

firmy przeprowadzkowej

W jednym i drugim wypadku, warto wymagać tego samego – przeprowadzki wykonane dobrze, szybko i bez zbędnych strat. Dobra firma przeprowadzkowa spełni te życzenia bez większego kłopotu, bez względu na to czy pracownicy dostaną coś dodatkowo, czy też nie. Tak jak w przypadku restauracji i napiwków dla kelnera, napiwki w przeprowadzkach są w dobrym tonie, szczególnie gdy przeprowadzka jest wyjątkowo skomplikowana. Warto mieć tego świadomość i rozważyć wręczenie „kilku groszy” ludziom, którzy przy przeprowadzce robią naprawdę wiele, w ten sposób wyręczając nas z tej pracy.

Poradnik przeprowadzkowy
Usterki w nowym mieszkaniu a przeprowadzka

Przeprowadzka i zakup mieszkania z rynku wtórnego, to krok, na który decyduje się większość kupujących lokale mieszkalne. Oczywiście nie można się temu dziwić – mieszkanie „używane”, zawsze będzie o wiele tańsze od nowego, choć dystans w niektórych przypadkach po prostu znacznie się zmniejsza.Kupując mieszkanie, które ma już wiele lat, trzeba liczyć się z tym, że nie będzie…