Strona główna > Blog > Czy muszę informować Państwa, co jest w kartonach przeprowadzkowych?

Czy muszę informować Państwa, co jest w kartonach przeprowadzkowych?

Pakowanie kartonów przeprowadzkowych to praca, którą mogą zajmować się zarówno klienci jak i pracownicy firmy przeprowadzkowej. Z reguły jednak klienci decydują się na pakowanie wielu rzeczy osobiście, co pozwala między innymi oszczędzić im na kosztach przeprowadzki.

Jako firma nie jesteśmy tym faktem zaskoczeni. Każdy ma w swoim domu czy tez mieszkaniu wiele rzeczy, którymi chciałby zająć się osobiście i nie chciałby, by zamiast niego ktoś inny ich dotykał, je przestawiał. Pakowanie nie jest sztuką trudną, więc każdy może się tym zająć. Oczywiście może również zaistnieć inna sytuacja – pracownicy firmy przeprowadzkowej mogą to zrobić za klienta, pod warunkiem, że się na to zgodzi.

Decydując się na samodzielne pakowanie, klient nie jest w żaden sposób zobowiązany do tego, by informować pracowników firmy przeprowadzkowej, co znajduje się w kartonach czy workach, które pracownicy firmy mają przewieźć do nowego miejsca zamieszkania. Pracownicy firmy oczywiście również nie maja prawa do otwierania zapakowanych i zabezpieczonych kartonów i analizowania ich zawartości.

Zdawać by się mogło, że takie rozwiązanie ma logiczne uzasadnienie i po części tak jest, nie można jednak oceniać go do końca pozytywnie. Zawartość kartonów to nic innego jak majątek klienta, który jest powierzany firmie przeprowadzkowej. Pracownicy firmy odpowiadają za niego, choć – jeśli pakowanie odbywa się w tej formie – do końca nie wiedzą za co.

W każdej sytuacji sugeruje się osobom, które się pakują, by zdecydowały się na oznaczanie tego, co jest w danym kartonie. Powód jest prosty – takie notatki bardzo pomagają przy rozpakowywaniu rzeczy. Nie ma w tym momencie potrzeby, by rozpakowywać karton za kartonem i szukać w nich rzeczy, które w danej chwili chcemy – na przykład – ustawić na meblu.

Czy klient musi informować o tym, co znajduje się w kartonach przeprowadzkowych?

Oczywiście nie i nikt tego nie będzie wymagać, zważyć jednak należy, że zasadne jest oznaczenie kartonów, które zawierają rzeczy wyjątkowo łatwe do uszkodzenia – szkło, materiały kruche, giętkie. Oczywiście nie trzeba informować szczegółowo o tym, co jest w środku, krótka informacja o tym, by z danym kartonem postępować ostrożnie, wystarczy.

Podsumowując – listę spakowanych rzeczy można schować dla siebie. Jeśli jest taka wola klienta, dobrze jeśli informuje pracowników firmy o kartonach, na które mają zwrócić baczną uwagę.

Poradnik przeprowadzkowy
Utylizacja sprzętu elektronicznego

Utylizacja sprzętu to nic innego jak wykorzystanie odpadów jako innych surowców wtórnych, czyli popularnie nazywany „odzysk odpadów”. Dzięki temu procesowi dbamy o środowisko, ma ono znaczenie ekonomiczne, a także wspiera nasze zdrowie, bowiem likwiduje on ewentualne powstanie ognisk różnych chorób zakaźnych. Po co nam utylizacja sprzętu elektronicznego? Często to właśnie podczas przeprowadzki podejmuje się decyzję o…