Strona główna > Blog > Po przeprowadzce należy obiektywnie spojrzeć na nowe miejsce zamieszkania
Po przeprowadzce należy obiektywnie spojrzeć na nowe miejsce zamieszkania
Przeprowadzając się do nowego miejsca zamieszkania, kierujemy się tym, by zmienić w swoim życiu coś na lepsze. Jest to jak najbardziej naturalne i wytłumaczalne i po większości przeprowadzek tak właśnie się dzieje. Nowe miejsce okazuje się bardzo sensowne, lubiane i po prostu „nasze”. Niestety – to, że tak jest w większości przypadków, nie oznacza, że zawsze. Czasem po przeprowadzce jest zupełnie inaczej.
Co jeśli po przeprowadzce czujemy się obco w nowym miejscu zamieszkania?
Czasami, pomimo naszych bardzo dużych starań, nie do końca akceptujemy to miejsce, do którego się wprowadziliśmy. Nie czujemy się w nim dobrze, czasami nawet po prostu obco. Pojawia się problem. Nikt bowiem nie powinien czuć się obco w swoim miejscu zamieszkania, a jeśli tak jest, na pewno nie jest to dobry objaw. Aby się lepiej poczuć, koniecznie należy z tym coś zrobić.
Zła ocena nowego miejsca zamieszkania często nie jest obiektywna.
Decydując się na zmianę miejsca zamieszkania, niekiedy przeprowadzamy nie tylko nasz dobytek, ale nasze przyzwyczajenia. Po latach mieszkania w złym miejscu każde oceniamy bardzo podobnie. Tendencja do oceniania nowego miejsca zupełne tak samo, jest jak ocenialiśmy miejsce poprzednie jest jak najbardziej naturalna i wytłumaczalna. Jeśli się przeprowadziliśmy, to naturalnym jest, że stare miejsce zamieszkania z jakichś względów nam nie odpowiadało, logiczne zatem, że podobnie będziemy oceniać miejsce nowe – w końcu mieszkanie kojarzy się ze złem, problemami, złym samopoczuciem. Taka sytuacja jest tym częstsza im dłużej mieszkaliśmy w złych warunkach.
Po przeprowadzce warto więc się zastanowić, czy zła ocena nowego miejsca to tylko nasze subiektywne wrażenie podyktowane wcześniejszymi doświadczeniami, czy wręcz odwrotnie – to prawda. W sytuacji, gdy uważnie wybieramy miejsce zamieszkania, raczej nie ma mowy o tym, by było źle, a więc może jednak nasze subiektywne odczucie?
Pozytywne podejście to podstawa sukcesu.
Pozytywne podejście do nowego miejsca zamieszkania jest więc bardzo istotne. Warto mieć tego pełną świadomość i starać się, by tak właśnie było. Podchodząc do miejsca pozytywnie, szybko dostrzeżemy jego dobre strony,a jeśli nawet będą i złe, staną się mniej ważne. To ważne i warto tego przestrzegać. Dobre myśli przyciągną dobre samopoczucie – nowe miejsce zacznie nam się podobać.