Strona główna > Blog > Po przeprowadzce należy obiektywnie spojrzeć na nowe miejsce zamieszkania

Po przeprowadzce należy obiektywnie spojrzeć na nowe miejsce zamieszkania

Przeprowadzka

Przeprowadzając się do nowego miejsca zamieszkania, kierujemy się tym, by zmienić w swoim życiu coś na lepsze. Jest to jak najbardziej naturalne i wytłumaczalne i po większości przeprowadzek tak właśnie się dzieje. Nowe miejsce okazuje się bardzo sensowne, lubiane i po prostu „nasze”. Niestety – to, że tak jest w większości przypadków, nie oznacza, że zawsze. Czasem po przeprowadzce jest zupełnie inaczej.

Co jeśli po przeprowadzce czujemy się obco w nowym miejscu zamieszkania?

Czasami, pomimo naszych bardzo dużych starań, nie do końca akceptujemy to miejsce, do którego się wprowadziliśmy. Nie czujemy się w nim dobrze, czasami nawet po prostu obco. Pojawia się problem. Nikt bowiem nie powinien czuć się obco w swoim miejscu zamieszkania, a jeśli tak jest, na pewno nie jest to dobry objaw. Aby się lepiej poczuć, koniecznie należy z tym coś zrobić.

Zła ocena nowego miejsca zamieszkania często nie jest obiektywna.

Decydując się na zmianę miejsca zamieszkania, niekiedy przeprowadzamy nie tylko nasz dobytek, ale nasze przyzwyczajenia. Po latach mieszkania w złym miejscu każde oceniamy bardzo podobnie. Tendencja do oceniania nowego miejsca zupełne tak samo, jest jak ocenialiśmy miejsce poprzednie jest jak najbardziej naturalna i wytłumaczalna. Jeśli się przeprowadziliśmy, to naturalnym jest, że stare miejsce zamieszkania z jakichś względów nam nie odpowiadało, logiczne zatem, że podobnie będziemy oceniać miejsce nowe – w końcu mieszkanie kojarzy się ze złem, problemami, złym samopoczuciem. Taka sytuacja jest tym częstsza im dłużej mieszkaliśmy w złych warunkach.

Po przeprowadzce

Po przeprowadzce warto więc się zastanowić, czy zła ocena nowego miejsca to tylko nasze subiektywne wrażenie podyktowane wcześniejszymi doświadczeniami, czy wręcz odwrotnie – to prawda. W sytuacji, gdy uważnie wybieramy miejsce zamieszkania, raczej nie ma mowy o tym, by było źle, a więc może jednak nasze subiektywne odczucie?

Pozytywne podejście to podstawa sukcesu.

Pozytywne podejście do nowego miejsca zamieszkania jest więc bardzo istotne. Warto mieć tego pełną świadomość i starać się, by tak właśnie było. Podchodząc do miejsca pozytywnie, szybko dostrzeżemy jego dobre strony,a jeśli nawet będą i złe, staną się mniej ważne. To ważne i warto tego przestrzegać. Dobre myśli przyciągną dobre samopoczucie – nowe miejsce zacznie nam się podobać.

Poradnik przeprowadzkowy
Standardy firmy Fortis Przeprowadzki

Firma przeprowadzkowe, by móc konkurować na rynku musi nie tylko świadczyć usługi na podstawowym poziomie. Dziś nie wystarczy już, że pracownicy firmy sprawie przewiozą meble z jednego miejsca na drugie i nic przy tym nie uszkodzą. Dziś klienci są coraz bardziej wymagający, rynek pełen konkurencji, a by wyróżnić się trzeba świadczyć usługi na najwyższym światowym poziomie. Wdrożenie…