Strona główna > Blog > Ilość firm przeprowadzkowych nie zawsze przekłada się na ich jakość

Ilość firm przeprowadzkowych nie zawsze przekłada się na ich jakość

firmy przeprowadzkowe

Rynek firm zajmujących się wykonywaniem przeprowadzek na zlecenie, jest naprawdę duży. Wie o tym doskonale każdy, kto takiej firmy szukał. Można ich spotkać setki – ogłoszenia o firmach spotyka się w gazetach, w siei Internet w winnych miejscach. Niestety. Ilość firm przeprowadzkowych jest spora, lecz tych, które warto wybrać jest niewiele.

Ilość firm przeprowadzkowych niestety nie przedkłada się na jakość ich pracy.

Przeprowadzki to szczególna branża. Z pozoru bardzo prosta – wystarczy trochę siły, umiejętności noszenia mebli i innych rzeczy oraz pakowania ich do samochodu. Z tego miedzy innymi powodu, przeprowadzkami zajmuje się dużo firm, których pracownicy nie maja specjalnego doświadczenia. Powierzanie im majątku, jest co najmniej ryzykowne.

Oczywiście trzeba powiedzieć wprost –  nie każda firma nowa, tania, oferująca swoje usługi w naprawdę atrakcyjnych cenach, jest firma, której ofertę trzeba odrzucić, jednak sporo firm właśnie takich jest. Warto więc sprawdzać firmy dokładnie, analizując:

doświadczenie

Każda firma kiedyś zaczyna swoją działalność, zawsze realizuje to pierwsze zlecenie, nie oznacza to jednak, że zlecenie pierwsze, musi być akurat naszym. Fakt istnienia firmy na rynku, choć kilka miesięcy, przesądza o tym, że firma pierwsze zlecenia zrealizowała, a skoro istnieje, najprawdopodobniej cieszy się jakimś powodzeniem.

ilość firm przeprowadzkowych

usługi

Wybierając firmę, trzeba pamiętać również o tym, by sprawdzić, jakie usługi świadczy. Wiele firm ogranicza swoje usługi praktycznie tylko do transportu, inne oferują więcej, ale nie za dużo. Tylko minimalna liczba firm, to profesjonaliści, który wykonają takie prace jak transport sejfów, pianin, czy profesjonalnie przeprowadzą całe mieszkanie.

cenę

Cena powinna być ważnym, ale nie najważniejszym kryterium wyboru. Warto szukać firmy taniej, ale dobrej i takiej, która za określoną cenę, ma sporo do zaoferowania.

Wybierając firmę sprawdzoną, choć niekoniecznie lidera w branży, można mieć pewność, że przeprowadzka zostanie wykonana tanio i dobrze.

Poradnik przeprowadzkowy
Jak przygotować swoje dzieci do przeprowadzki?

Przeprowadzka to niezwykle stresujący moment w życiu każdego człowieka. Jeśli dorosłe osoby mają z nią problem możemy sobie tylko wyobrażać jak ciężko znoszą ją dzieci. Nie oznacza to jednak, że przeprowadzka dla każdego dziecka jest tak samo stresująca, ponieważ niektóre dzieci znoszą ją z podniesioną głową. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie przygotowanie dziecka do procesu…