Strona główna > Blog > Kradzieże podczas przeprowadzki

Kradzieże podczas przeprowadzki

Kradzieże podczas przeprowadzki

Realizacja przeprowadzki to czas, w którym mamy sporo prac do wykonania. Pakowanie, noszenie, rozpakowywanie, sprawy urzędowe – można wymieniać jeszcze długo. Jeśli wykonujemy ją samodzielnie, w zasadzie możemy mieć pewność, że przez kilka dni będziemy żyli tylko tym. W zalewie prac, trzeba jednak zrobić wszystko, by nie skończyło się to stratami.

Warto ograniczyć ryzyko kradzieży.

Realizacja przeprwoadzki to czas, w którym nasz dobytek jest przestawiany, przenoszony, wynoszony i wystawiany na widok publiczny. To czas, w którym ryzyko jego kradzieży jest dość duże – od nas zależy, jak bardzo je ograniczymy.

Co najczęściej pada łupem złodziei?

Analizując temat ginących ładunków, trzeba zdać sobie sprawę z jednego – pomysłowość złodziei nie zna granic i nawet najlepiej pilnowane rzeczy, mogą paść łupem złodziei, więc i rzeczy z przeprowadzki również. Otwarty samochód z naszymi rzeczami stojący pod klatką schodową, otwarte drzwi mieszkania, niekiedy piwnica, otwarte drzwi na klatkę schodową – to wszystko to potencjalne zagrożenia dla nas i naszego majątku. Niezauważony złodziej, bardzo szybko może ukraść coś, co dla nas stanowi dużą wartość, lub po prostu taką wartość posiada. Komputer przenośny, aparat cyfrowy, kolekcja biżuterii. Złodziej nie musi kraść przysłowiowej pralki, by skorzystać – nawet kradnąc mniejsze rzeczy, może ucieszyć się dość dużym łupem.

Warto pamiętać, że dla złodzieja, bardzo istotne jest to, co ewentualnie będzie mógł sprzedać, więc warto uważać przede wszystkim na takie rzeczy jak sprzęt elektroniczny, pieniądze, karty bankomatowe, kosztowności, ale i na przykład kartony – wzięcie bliżej nie określonego również się zdarza.

przeprowadzki

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą w trackie przeprowadzki?

Aby się przed tym zabezpieczyć, warto podczas przeprowadzki, zwracać uwagę na majątek – uważać, czy ktoś nie kreci się przy otwartym samochodzie, czy ktoś obcy nie wchodzi na klatkę schodową – generalnie mieć warto na oku wszystkie nasze rzeczy i nie do końca ufać, że nic się nie stanie. Najprawdopodobniej tak będzie, jednak pewności nie ma – o wiele lepiej zrobić wszystko, by właśnie tak było. Przy odrobinie uporu i umiejętności przewiązywania takich sytuacji, z pewnością uda się przeprowadzić bez strat.

Poradnik przeprowadzkowy
Przeprowadzka do innego miasta. Jak ją przeżyć?

Przeprowadzka do innego miasta, to krok, na który decydujemy się z wielu względów. Często powodem jest praca. W poszukiwaniu pracy wyjeżdżamy do miasta, w którym szansa jej zdobycia jest większa. Czasami wyjeżdżamy za miłością – to charakterystyczne dla młodych małżeństw, gdzie małżonkowie pochodzą z dwóch odległych miejsc. Decyzja o wyjeździe do innego miasta zawsze jest trudna. Przeprowadzka tego…