Strona główna > Blog > 4 rady, które pozwolą na bezpieczne przeniesienie kolekcji

4 rady, które pozwolą na bezpieczne przeniesienie kolekcji

Podczas przeprowadzki konieczne jest zapakowanie wszystkiego, co tylko posiadamy w swoim domu. Większość rzeczy bez zastanowienia wrzucamy do pudełek i kartonów, jednak problem następuje w momencie, gdy do naszych rąk trafi coś naprawdę wartościowego – szczególnie jeśli jest to nasza ulubiona kolekcja płyt, figurek czy innych cennych przedmiotów. Przywiązujemy do tych rzeczy duże znaczenie, dlatego na samą myśl o ich przenoszeniu pojawia się stres. Co jeśli przez przypadek uszkodzimy ukochaną rzecz? By tak się nie stało warto poznać kilka wskazówek, których przestrzeganie z pewnością ochronikolekcje przed uszkodzeniem– nawet, jeśli są to szklane butelki ulubionego wina. Oto 4 rady na bezpieczne przeniesienie kolekcji.

Przede wszystkim: ubezpiecz się!

Jeśli ktoś posiada naprawdę cenne produkty, warto by przed przeprowadzką zabezpieczył ich wartość. Można to zrobić niemalże w prawie każdym banku – nieważne czy posiadamy rzeźby, obrazy, płyty czy butelki win. Umowy takie zazwyczaj są podpisywane w momencie ubezpieczenia lokalu. Jeśli ktoś decyduje się na skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej, powinien wcześniej sprawdzić czy posiada ona polisę zabezpieczającą przewożone rzeczy. Dzięki temu przeniesienie ulubionych kolekcji nie będzie dla nas aż tak stresującym momentem.

Uwiecznij przedmioty na fotografiach

Przed spakowaniem wszystkich rzeczy należy wykonać kilka zdjęć, na których dokładnie zostanie uwieczniony ich stan. To dobre rozwiązanie zarówno dla celów ubezpieczeniowych, jak i dla własnego „świętego spokoju”. Zdjęcia pozwolą zapamiętać, czy np. któraś z płyt była uszkodzona już przed przewiezieniem czy też może winę za jej porysowanie winę ponosi firma przeprowadzkowa. Ponadto przy rozpakowywaniu, będziemy mogli później szybciej ułożyć ulubione kolekcje figurek czy innych przedmiotów w odpowiedniej kolejności.

Kolekcja znaczków pocztowych

Każdą kolekcję pakuj osobno

Podczas przeprowadzki nie można do jednego pudełka spakować np. ulubionych płyt z wartościowymi lalkami porcelanowymi – to jedna z głównych zasad, która pozwoli na wygodne oraz bezpieczne przeniesienie kolekcji.I tak np. gdy ktoś posiada kolekcję płyt CD, powinien upewnić się, że każda z nich znajduje się w osobnym plastikowym opakowaniu bądź chociażby papierowej kopercie. Smakosze i kolekcjonerzy win natomiast powinni zrezygnować z pakowania otwartych już butelek– źle domknięte podczas transportu same mogą się otworzyć. Ważną wskazówką jest także to, iż korki wina powinny mieć ciągły kontakt z cieczą, dlatego najlepiej by butelki podczas transportu ułożone były poziomo. Zapobiegnie to wyschnięciu korka i tworzeniu szczelin,przez które do butelki dostawałoby się powietrze.Jeśli natomiast posiadamy kolekcję ulubionych figurek, lalek porcelanowych lub innych przedmiotów o nieregularnych kształtach, warto każdy produkt przed spakowaniem do pudełka owinąć folią bąbelkową.

Zatrudnij profesjonalistów

A może tak pomoc firmy przeprowadzkowej? Gdy ktoś posiada naprawdę cenną kolekcję i boi się powierzyć sobie zapakowanie przedmiotów, może zatrudnić do tego profesjonalistów. Firmy przeprowadzkowe wyposażone są w specjalne opakowania, pudełka czy taśmy, dzięki czemu gwarantują nam bezpieczne przeniesie ulubionych kolekcji.

Dzięki zastosowaniu tych kilku rad możemy przeprowadzić się bez obaw o stratę ulubionych przedmiotów.

Poradnik przeprowadzkowy
Utylizacja i wywóz mebli – jak pozbyć się starych mebli?

Wywóz i utylizacja mebli z mieszkania (lub biura!) potrafi przysporzyć więcej kłopotu, niż szukanie nowego lokalu. Po pierwsze: są ciężkie. Często naprawdę bardzo, bardzo ciężkie. Po drugie: są niewygodne, również „bardzo, bardzo”. Po trzecie: nieraz nie mieszczą się w drzwiach wyjściowych, nie wspominając już o samochodzie. Po czwarte: nie wiadomo, gdzie tak właściwie je przewieźć.…