Strona główna > Blog > Przenoszenie mebli, a wysokie piętra, bez windy

Przenoszenie mebli, a wysokie piętra, bez windy

Przenoszenie mebli, a wysokie piętra, bez windy

Przeprowadzka zawsze wieże się z koniecznością przenoszenia wielu rzeczy. To w pełni naturalne i oczywiste. W wielu przypadkach nie jest to specjalnym problemem – wymaga sporej pracy i tyle. Trudność pojawia się, jeśli przeprowadzka jest związana z wysokimi piętrami, na których położone jest mieszkanie i brakiem windy. Taka sytuacja powoduje, że przeprowadzka urasta do rangi poważnego problemu. Co jest najtrudniejsze? Przenoszenie rzeczy najcięższych, takich jak meble.

Wysokie piętra i przenoszenie mebli, to poważna praca, której nieraz trudno podołać. Można jednak sobie ją ułatwić. Co zrobić, by łatwiej przenosić takie rzeczy?

Na początku warto wspomnieć o rzeczy oczywistej – meble i podobne elementy, to rzeczy ciężkie. Ich przenoszenie jest trudne przede wszystkim z tego powodu. Jeśli do tego dodamy jeszcze to, że są dość nieporęczne, ich przenoszenie staje się sprawa wyjątkowo trudną.

Przenoszenie mebli – jak sobie to ułatwić?

Rozmontowywanie mebli.

Wiele mebli udaje się rozmontować. Warto się tego podjąć, pamiętając o jednym – im więcej części do przenoszenia tym, większe ryzyko wielokrotnego chodzenia po schodach i przenoszenia pojedynczych części. Zawsze warto więc decydować, czy lepiej nosić ciężkie rzeczy i iść raz, czy lepiej lżejsze i chodzić kilkakrotnie.

Pomoc innych.

Przenoszenie mebli zawsze będzie wiązało się z koniecznością pomocy innych osób. Sami z pewnością nie damy rady tego zrobić – pomoc silnej osoby, a najlepiej 2,3 silnych osób jest więc po prostu wskazana.

Przenoszenie mebli

Pasy do noszenia.

Przy wysoko położonych mieszkaniach, noszenie jest związane z koniecznością noszenia ciężkich rzeczy po wielu schodach, przenoszenia przez korytarze i inne miejsca. Aby sobie to ułatwić, warto zainteresować się pasami do przenoszenia, pamiętając, że niezbędna jest w tej sytuacji jest pomoc czterech osób.

Noszenie mebli i innych ciężkich rzeczy, gdy w perspektywie jest do pokonania kilka pięter, to trudna rzecz, ale jak najbardziej wykonalna. Starając się i pracując sensownie, ułatwiając sobie to działanie, bez problemu uda się tą pracę wykonać. Warto zdać sobie sprawę z jednego – innego wyjścia nie ma.  Po prostu działając, uda się to zrobić może nie bez żadnego kłopotu, ale do końca.

Poradnik przeprowadzkowy
Wypadki przy przeprowadzkach. Jak ich uniknąć?

Przeprowadzka to czas wytężonej pracy spędzonej przy porządkowaniu, pakowaniu, przenoszeniu czy wożeniu. Pracy niewątpliwie miłej, ponieważ prowadzącej do pozytywnych efektów, jednak ryzykownej. Przeprowadzając się, należy wiedzieć, że przy pracy może dojść do wypadków. Wypadki przy przeprowadzkach zdarzają się dość rzadko i z reguły nie są bardzo groźne, trzeba jednak zwrócić uwagę na to, by ich…