Strona główna > Blog > Przenoszenie mebli, a wysokie piętra, bez windy

Przenoszenie mebli, a wysokie piętra, bez windy

Przenoszenie mebli, a wysokie piętra, bez windy

Przeprowadzka zawsze wieże się z koniecznością przenoszenia wielu rzeczy. To w pełni naturalne i oczywiste. W wielu przypadkach nie jest to specjalnym problemem – wymaga sporej pracy i tyle. Trudność pojawia się, jeśli przeprowadzka jest związana z wysokimi piętrami, na których położone jest mieszkanie i brakiem windy. Taka sytuacja powoduje, że przeprowadzka urasta do rangi poważnego problemu. Co jest najtrudniejsze? Przenoszenie rzeczy najcięższych, takich jak meble.

Wysokie piętra i przenoszenie mebli, to poważna praca, której nieraz trudno podołać. Można jednak sobie ją ułatwić. Co zrobić, by łatwiej przenosić takie rzeczy?

Na początku warto wspomnieć o rzeczy oczywistej – meble i podobne elementy, to rzeczy ciężkie. Ich przenoszenie jest trudne przede wszystkim z tego powodu. Jeśli do tego dodamy jeszcze to, że są dość nieporęczne, ich przenoszenie staje się sprawa wyjątkowo trudną.

Przenoszenie mebli – jak sobie to ułatwić?

Rozmontowywanie mebli.

Wiele mebli udaje się rozmontować. Warto się tego podjąć, pamiętając o jednym – im więcej części do przenoszenia tym, większe ryzyko wielokrotnego chodzenia po schodach i przenoszenia pojedynczych części. Zawsze warto więc decydować, czy lepiej nosić ciężkie rzeczy i iść raz, czy lepiej lżejsze i chodzić kilkakrotnie.

Pomoc innych.

Przenoszenie mebli zawsze będzie wiązało się z koniecznością pomocy innych osób. Sami z pewnością nie damy rady tego zrobić – pomoc silnej osoby, a najlepiej 2,3 silnych osób jest więc po prostu wskazana.

Przenoszenie mebli

Pasy do noszenia.

Przy wysoko położonych mieszkaniach, noszenie jest związane z koniecznością noszenia ciężkich rzeczy po wielu schodach, przenoszenia przez korytarze i inne miejsca. Aby sobie to ułatwić, warto zainteresować się pasami do przenoszenia, pamiętając, że niezbędna jest w tej sytuacji jest pomoc czterech osób.

Noszenie mebli i innych ciężkich rzeczy, gdy w perspektywie jest do pokonania kilka pięter, to trudna rzecz, ale jak najbardziej wykonalna. Starając się i pracując sensownie, ułatwiając sobie to działanie, bez problemu uda się tą pracę wykonać. Warto zdać sobie sprawę z jednego – innego wyjścia nie ma.  Po prostu działając, uda się to zrobić może nie bez żadnego kłopotu, ale do końca.

Poradnik przeprowadzkowy
Przeprowadzka do większego mieszkania. O czym należy pamiętać?

Przeprowadzka do większego mieszkania, to krok, na który decyduje się niejeden z nas. Nie można się temu dziwić – każdy chce polepszyć warunki swojego życia, duże, nowoczesne mieszkanie jest z pewnością takim krokiem, jednak przeprowadzając się w takie miejsce, nie można jednak zapominać o jednym – taka przeprowadzka to poważne zmiany – trzeba się do nich przygotować.…