Strona główna > Blog > Przeprowadzka a logistyka transportu.

Przeprowadzka a logistyka transportu.

Przeprowadzka z mieszkania do mieszkania, to często krok rodzin mieszkających w miastach. Powody są różne – chęć posiadania mieszkania tańszego w utrzymaniu, przeprowadzka bliżej miejsca pracy, przeprowadzka do lokalu większego, lepiej położonego – można wymieniać bez końca. Przeprowadzka tego rodzaju jest jednak wbrew pozorom, dość skomplikowanym przedsięwzięciem. Przeszkodą mogą stać się choćby sprawy związane z logistykącałej operacji.

Dojazd samochodem pod klatkę schodową.

Bez względu na to, czy przeprowadzka ma być wykonana we własnym zakresie, czy ma ją wykonać firma przeprowadzkowa, warto zorientować się, jakie przepisy drogowe obowiązują w rejonach, do których ma dotrzeć samochód dostawczy. Wiele osiedli mieszkaniowych to prywatne tereny, na które nie mają prawa wjechać samochody zbyt ciężkie. Najczęściej dopuszczalny ciężar na danej drodze zamyka możliwość wjazdu ciężarówkom, a często nawet niektórym samochodom typu bus. Oczywiście należy również zwrócić uwagę na fizyczną możliwość dojazdu. Wąskie drogi osiedlowe, w dodatku pełne zaparkowanych samochodów, mogą dla dużego auta okazać się nie do pokonania.

Klatka schodowa.

Klatka schodowa to miejsce, przez które będą przenoszone wszystkie rzeczy z przeprowadzki. Wskazane jest, by samochód przeprowadzkowy został zaparkowany jak najbliżej tego miejsca. Niezbędne jest to przede wszystkim dla oszczędności czasu i naszego wysiłku. Zadanie oczywiste, nie zawsze jednak proste do wykonania.

Dojazd do klatki schodowej może być całkowicie niemożliwy, utrudniony lub łatwy. Wszystko zależne jest od wielkości auta i wyboru drogi dojazdowejoraz układu komunikacyjnego w rejonie danego osiedla. Warto rozważyć opcje dojazdu, jeszcze przed zleceniem dojazdu lub jego faktem. Jeśli kierowca – na przykład firmy przeprowadzkowej – nie zna danego osiedla, warto go poprowadzić, by bez przeszkód i łamania przepisów drogowych dojechał jak najbliżej klatki schodowej. Jeśli nie będzie to możliwe, trzeba będzie wiele nierzadko ciężkich rzeczy przenosić na znaczną odległość.

Dojazd do klatki schodowej może być utrudniony – z tym trzeba się liczyć. Przeanalizowanie tego jak dotrzeć samochodem dostawczym lub ciężarowym w miarę blisko klatki schodowej jest więc kluczowe.

Tereny ogrodzone.

Wiele osiedli mieszkaniowych, to tereny zamknięte. Jedyna możliwość dojazdu, to dojazd do garażu podziemnego. Oczywiście nie można dotrzeć tam pojazdem dostawczym, należy więc poszukać niego rozwiązania – trzeba uzyskać możliwość wjazdu na zamknięty teren. Oczywiście nie powinno być z tym problemów, warto jednak dodać, że często wiąże się to z dodatkowymi ograniczeniami – przeprowadzka może na przykład odbywać się tylko w wyznaczonych godzinach.

Logistyka transportu determinuje powodzenie każdej przeprowadzki.

Wydawać by się mogło, że wyniesienie dobytku z mieszkania oznacza wykonanie trudniejszej części przeprowadzki. Oczywiście po części można tak sądzić, trzeba jednak wiedzieć, że transport, a szczególnie załadunek i rozładunek mogą być skomplikowane. Pamiętając o dopełnieniu formalności i przestrzegając przepisów prawa, uda się z pewnością bezpiecznie i profesjonalnie dokonać załadunku i rozładunku – kłopoty przy nim mogą być bowiem dokładnie takie same.

Poradnik przeprowadzkowy
6 sposobów na ograniczenie kosztów przeprowadzki w Łodzi

Podstawową odpowiedzią na pytanie, jak obniżyć koszty przeprowadzki, jest maksymalna optymalizacja całego procesu. Im sprawniej przebiegnie, tym mniej zapłacisz firmie przeprowadzkowej. Co więcej, im lepiej zorganizujesz przedsięwzięcie, tym mniej pieniędzy wydasz na wszelkie usługi dodatkowe. Aby jak najbardziej ułatwić Ci przygotowania, zebraliśmy 6 sposobów na ograniczenie kosztów przeprowadzki w Łodzi. 1. Ograniczenie kosztów transportu poprzez…